Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Telefon do mamy" nagrodzony za granicą

"Telefon do mamy" nagrodzony za granicą

WitekT 25 Maja 2006 15:52

0 0

Autorski projekt Telekomunikacji Polskiej Telefon do Mamy wygrał konkurs European SABRE Awards 2006 w kategorii działania prospołeczne. Jest też jedynym polskim projektem w przeglądzie działań odpowiedzialnych społecznie The European MarketPleace on CSR 2006.

To przykład, że innowacyjny pomysł z Polski może być wzorem postępowania w biznesie dla europejskich koncernów.

Telefon do mamy to autorski projekt TP realizowany od października 2003 roku w ramach programu Telekomunikacja Polska Dzieciom. Polega na zakładaniu w szpitalach kolorowych i przyjaznych dzieciom aparatów telefonicznych, z których korzystają bezpłatnie, dzięki specjalnym kartom telefonicznym dostarczanym przez TP. Obecnie działa już 1054 telefonów w niemal każdym ze szpitalnych oddziałów dziecięcych w Polsce. Do tej pory dzieci wykorzystały ponad 320 tys. darmowych kart telefonicznych i rozmawiały z bliskimi przez ponad 10 mln minut.

Zwycięstwo "Telefonu do Mamy" w "European SABRE Awards 2006" i udział w "The European MarketPlace on CSR" jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Szereg wyróżnień dla tej akcji świadczy o tym, że nasze działania społeczne doceniają nie tylko dzieci, rodzice i lekarze, ale także najlepsi w Europie specjaliści zajmujący się Public Relations - powiedział Marek Hancke, dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TP.
SABRE Awards to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów branży PR. Organizowany jest przez The Holmes Group z Nowego Jorku. Europejska edycja konkursu, do której zgłaszane są projekty z całego kontynentu, była organizowana po raz drugi.

Z kolei The European MarketPlace on CSR jest organizowane przez CSR Europe, sieć organizacji promujących koncepcję odpowiedzialnego biznesu w Europie, zrzeszającą 60 wiodących korporacji międzynarodowych. Poprzez 18 partnerów narodowych w skład CSR Europe wchodzi kolejne 1400 firm. Organizacja powstała w 1995 jako inicjatywa Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jacques Delors’a i liderów europejskiego biznesu.

Telefon do Mamy jest jedynym projektem z Polski, który zakwalifikował się na ten przegląd. Z Europy Środkowej i Wschodniej zakwalifikowały się jeszcze tylko dwa projekty, oba ze słowackich oddziałów międzynarodowych koncernów.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~BadAss  2006-05-25 16:07:25  host: terok.osk.enformatic.pl

  heh wszystko fajnie tylko ze tepsa nalezu juz do telefrancy :(

 • 0

  2.  2006-05-25 16:24:09

  BadAss: a jakie to ma znaczenie? :) Przecież tego nie wymyślili Francuzi, tylko Polacy. Francuzi są tylko po to, żeby wyciągać kasę za "konsultacje", za logo i z dywidendy ;-)

 • 0

  3. ~Turin  2006-05-25 16:53:47  host: proxy4.satfilm.pl

  nie da sie ukryc ze jest to jedna z rzeczy za ktora tpsa mozna pochwalic:)

 • 0

  4.  2006-05-25 18:12:36

  łyżka miodu w beczce dziekciu;)

 • 0

  5.  2006-05-25 23:10:12

  Polak potrafi :)

 • 0

  6.  2006-05-26 10:51:29

  Moim zdaniem tyle nakradli ,że stać ich na taką akcję - gratulacje :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet