Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon dla niewidomych

Telefon dla niewidomych

LuiN 28 Lipca 2007 12:47

0 0

blind phone Peter Lau, ze świeżym podejściem do zagadnienia, zaproponował zaprojektowany od podstaw telefon dla niewidomych. Próżno szukać tu wyświetlacza i tradycyjnej klawiatury - "patrzenie na świat" przez dotyk sprawia, że te są zbędne...

Projektant skupił się na możliwie jak największej wygodzie i prostocie korzystania z aparatu przez osoby niewidome. Tradycyjna klawiatura została zastąpiona paletą przycisków ułożonych pod różnym kątem tak, by każdy z nich był inny w dotyku. Pisanie SMS-ów ułatwiać ma głosowe menu, które odczyta wpisywany tekst, jak i otrzymane wiadomości. Całość ma uzupełnić sterowanie telefonem za pomocą głosu i odczytywanie poszczególnych pozycji menu przez lektora.




O podobnej, choć o wiele bardziej zaawansowanej konstrukcji, pisaliśmy także w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gizmodo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
  • 0

    1. ~Templariusz  2007-07-28 13:37:08  host: staticline23090.toya.net.pl

    Świetny pomysł :)

  • 0

    2. ~miniekl  2007-07-28 14:43:23  host: h241-54.net.euron.pl

    uwazam ze pomysl jest kiepski bo znowu tworzymy cos co jest robionew kilkuset sztukach i bedzie straszliwie drogie... lepiej skupic sie na udoskonalaniu tego co jest...

  • 0

    3.  2007-07-28 15:25:39

    Ważne że wreszcie sie ktos interesuje niepełnosprawnymi. Takich ludzi jest też sporo i rynek wreszcie sie bierze za zaspokojenie ich. Spokojnie, jeszcze troche czasu, pojawią się nowe technologie i miejmy nadzieje - nizsze ceny.

  • 0

    4. ~rk  2007-07-29 00:21:25  host: nat-go2-1.aster.pl

    mam telefon z symbianem, do tego program udzwiekawiajacy wlasnie symbiana - korzystam z mobile speak wyprod. przez code factory (jest rowniez talks) - oba programy dzialaja swietnie, mowia to, co trzeba, jedyny mankament to krotki czas pracy, drugi mankament to cena takiego programu, trzeci - nie dziala z kazdym aparatem. Ale ogolnie pomysl trafiony, przy skromnym uzywaniu tela, laduje go mniejwiecej co 3 dni... Mysle, ze firmy powinny pomyslec nad systemem udzwiekawiajacym telefon, niekoniecznie symbian i oczywiscie nad tym, by bateria starszala na dluzej, ale i tak jest lepiej, niz bylo...

  • 0

    5. ~krissj  2007-07-29 13:12:55  host: 118.red-80-36-96.staticip.rima-tde.net

    Muy Bien!

  • 0

    6. ~kicia  2007-08-04 15:49:03  host: net-194-116-134-2.isk.net.pl

    Marzy mi sie taki tel!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-24-181.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2017-03-28 18:00:28

kuurwą*


~ | 2017-03-28 18:00:04

@7 jestes ***


~ | 2017-03-28 17:59:33

@3 idź i nie wracaj bucu


~ | 2017-03-28 17:59:21

Brawo, leniwiec! Nie ma to jak nanieść poprawki i cichcem skasować komentarz :)


~ | 2017-03-28 17:59:08

Do 197: ma bez hd voice jeśli o to pytasz

Ankieta

Jak oceniasz nową nielimitowaną ofertę a2mobile?

Niewyczerpalne Pakiety nową ofertą a2mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet