Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telefon bezpieczeństwa dla turystów

Telefon bezpieczeństwa dla turystów

sirmark 23 Maja 2008 12:39

0 0

Od 2. czerwca ruszy telefon bezpieczeństwa. Porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane 26. maja przez ministra sportu i turystyki, komendanta głównego Policji oraz prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do 30 września informatorzy będą pomagać turystom w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, codziennie w godzinach 10.00 - 22.00. Telefon bezpieczeństwa zostanie uruchomiony już po raz siódmy. Tak jak w poprzednich dzwonić będzie można pod dwa numery - bezpłatny 0800200300 oraz płatny (wg taryfy operatora) 0608599999.




Telefon Bezpieczeństwa nie będzie zastępował numerów odpowiednich służb (policja, straż pożarna, pogotowie). Osoby odbierające telefon będą ściśle współpracowały z oficerem dyżurnym kraju KGP. W typowych sytuacjach obsługa będzie podawała właściwe numery telefonów odpowiednich służb: policji, pogotowia, straży pożarnej, pomocy drogowej i informacji turystycznej.

Źródło tekstu: KGP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1. ~bejm  2008-05-23 15:10:22  host: h95.radzionkow.net

    0608599999? to nr z ery? zawsze tego typu nr telefonów były z Plusa :D

  • 0

    2. ~k  2008-05-23 15:20:22  host: atropos.tpi.pl

    Numer: 48608599999 Kod sieci: 260 02 Operator: PTC / Era

  • 0

    3. ~jojo  2008-05-23 15:24:29  host: egd231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bejm, widać czas wreszcie na zmianę. ;-)

  • 0

    4. ~bejm  2008-05-23 15:29:45  host: h95.radzionkow.net

    jajo, nie lubię ery :D i nie zmienię + na erę :D jest za droga

  • 0

    5. ~jojo  2008-05-23 15:35:03  host: egd231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to powiada wlo (mój ulubiony tekst): "Przecież NIE MA OBOWIĄZKU" dzwonienia - żyjemy w wolnym kraju, Twój wybór gej(m). ;-P

  • 0

    6. ~bejm  2008-05-23 19:28:56  host: h95.radzionkow.net

    dlatego jestem w tańszej sieci niż droga era

  • 0

    7.  2008-05-24 11:02:02

    Nie ma żadnych zmian jojo! Po prostu jest coś takiego jak POT (rządowa nota bene organizacja) i ma obowiązek statutowy działać. A jeśli tak, to musi oprócz statutowego obowiązku przygotowywania stoisk na międzynarodowych wystawach, działać "na niwie" rozwoju informacji turystycznej. I to sądze jest działanie w tym kierynku. Nie ma to nic wspólnego ze znanymi programami i systemami obsługiwanymi przez Polkomtel. Także myślę, ze Polkomtel nie chce się rozdrabniać i nie wchodzi w jakieś pojedyncze akcje i dlatego POT znalazła "dostawcę" numeru innego niż by się spodziewać. Dla mnie oczywiste to jest.

  • 0

    8.  2008-05-24 11:04:09

    A płatny wprowadzić musieli, bo jak wiadomo, na 0800 z komórki raczej nie da się zadzwonić (oczywiście zaraz będzie zastrzeżenie czyjeś, ze są operatorzy, którzy umożliwiają... Tak - tylko powiedzcie to turyście z Niemiec ;-)

  • 0

    9. ~jojo  2008-05-24 14:53:26  host: egu143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo nie o to mi chodziło... Wiem, że nie ma żadnych zmian. Po co te nerwy? Zmiana tylko w tym sensie, że nie znowu Plus, a akurat w tym przypadku wybrano Erę. ;-)

  • 0

    10.  2008-05-24 16:28:19

    ~jojo - jakie nerwy? I dobrze, że nie Plus. Lepiej niech się nie rozdrabniają.

Dodaj swoją opinię