Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telecom Italia i mobilne płatności od 2010 roku

Telecom Italia i mobilne płatności od 2010 roku

Q! 25 Września 2009 09:19

0 0

Największy we Włoszech operator komórkowy - Telecom Italia - zapowiedział, że od przyszłego roku udostępni swoim klientom prosty system płatności mobilnych. Dzięki integracji z usługami zapisanymi na karcie SIM ma być on dostępny z poziomu wszystkich telefonów znajdujących się na rynku.

Cały proces dokonywania płatności odbywać się będzie z poziomu menu telefonu, a użytkownik będzie prowadzony przez kolejne jego etapy za pomocą wyświetlanych na ekranie komunikatów. Każdy zakup będzie potwierdzony zwrotną wiadomością tekstową, która nie będzie zawierać w sobie żadnych poufnych informacji. Dzięki temu dane użytkownika mają pozostać bezpieczne.
Konfiguracja usługi będzie w pełni zautomatyzowana. To sprawi, że wszelkie jej aktualizacje będą mogły być przeprowadzane praktycznie niezauważalnie dla użytkownika. Transparentność obsługi ma być jedną z zalet usługi i sprawić, że zyska sobie ona szerokie grono użytkowników.

Za działanie systemu mobilnych płatności odpowiedzialna będzie firma The Movincom Consortium, która oferuje obecnie obsługę ponad 650 różnego rodzaju usług. Docelowo ich liczba ma się zwiększyć do 1,5 tys.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2009-09-25 11:06:59  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    w Polsce to moze na euro 2012 mobilne płatnosci zawitają.i to z jakim bólem

  • 0

    2.  2009-09-25 11:07:21

    Czyli to będzie coś jak mPay?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet