Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 zaniepokojone odwołaniem TP ws. WLR

Tele2 zaniepokojone odwołaniem TP ws. WLR

WitekT 3 Sierpnia 2006 14:03

0 0

Tele2 jest zaniepokojone postępowaniem Telekomunikacji Polskiej i złożeniem przez tę spółkę odwołania do UKE w sprawie WLR. Tele2 zwrócił się do UKE o wyjaśnienia.

Przyjęliśmy z TP harmonogram, który mówił, że do 14. września uruchomimy podstawową usługę WLR, więc to są dla nas niepokojące sygnały, że oni złożyli odwołanie, bo dla nich te terminy są nierealistyczne. Dlatego, też zwróciliśmy się do UKE z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy, bo powstaje pytanie kogo TP wprowadza w błąd. Tak naprawdę ten pierwszy etap WLR nie jest jakiś skomplikowany technologicznie do wprowadzenia - powiedział Karol Wieczorek, rzecznik Tele2.

TP zawsze składa odwołania od decyzji, natomiast to nie zwalnia ich z realizacji tej decyzji, i prawnicy TP składają z ostrożności takie odwołania, bo może coś uda się przed sądem wywalczyć. Procedura jest taka, że pierwsze odwołanie to wniosek do naszego urzędu o ponowne rozpatrzenie sprawy albo odwołanie do sądu także za pośrednictwem naszego urzędu, ale to nie oznacza, że nagle te wszystkie prace się wstrzymują. Ta decyzja cały czas obowiązuje i ma rygor natychmiastowej wykonalności - powiedział Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.




Wcześniej Wieczorek mówił, że obie spółki prowadzą ze sobą rozmowy i na razie Tele2 nie widzi przeszkód we współpracy z TP i we wprowadzeniu w terminie, czyli do połowy września, podstawowej usługi abonamentu WLR.

O odwołaniu TP ws. WLR pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 81
  • 0

    62. ~telepies  2006-08-03 20:39:50  host: abuk173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem jednego ? Dlaczego Tele2 płacze, skoro jest decyzja UKE ? A &FTP czy to się podoba czy nie, ma to wykonać. I oby tak dalej, bo porządek musi być.

  • 0

    63. ~wlo  2006-08-03 21:47:29  host: atq30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwię się, że Tele2 nie jest zaniepokojone funkcjonowaniem w polskim prawodawstwie prawa do odwołania/złożenia zażalenia od decyzji organu pierwszej instancji, jak również następnych! Dziwię, się, że nie wystąpili o wyjaśnienia w tej sprawie... Tylko do kogo mieliby wystąpić?

  • 0

    64. ~SARACEN telepolis  2006-08-03 21:47:53  host: bnt33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wsztystko wszystkim...podjete kroki UKE to jest poprostu bandycki podstęp....poPisowy

  • 0

    65. ~haha  2006-08-03 22:33:34  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

    Porównywanie Poslki z cenami i stanem rynku w UK to lekka przesada. Dodając do tego, że tam limity transferu w najniższych opcjach to 2 GB a minuta rozmowy z call center ISP kosztuje w niektórych przypadkach funciaka. Co do kosztów pracy i marketingu to zgodnie z tym rozumowaniem można zapytać dlaczego BigMac nie kosztuje 2 zł - przecież to kawałek bułki z czymś w środku?? Czyżbyśmy byli okradani przez wstrętnych Mackapitalistów??

  • 0

    66.  2006-08-03 22:36:38

    haha: ja nie mówię o zarobkach, tylko o przeniesionych żywcem cenach - przy takich samych kosztach sprzętu, ale duuużooo tańszej robociźnie i marketingu. Co do niskich opcji - mimo wszystko dają one dużo więcej niż w Polsce. Nie mówię już wogóle o opcjach "darmowych", które 3 operatorów daje gratis do jakiś tam usług (m.in. Carphone Warehouse czy ostatnio Sky). Tam owszem, limit jest niski, 1-2 GB - ale jest za darmo...

  • 0

    67. ~arnie  2006-08-03 23:18:46  host: dkw99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przeanalizowałem tak z ciekawości regulamin najnowszej promocji Neostrady i ot na co natrafiłem: kara za rozwiązanie umowy lojalnościowej przed terminem wynosi: dla neo 512/24m-ce 2953,31PLN a dla neo 512/36mcy 4481,63PLN!!! Dla pozostałych opcji już nie liczyłem... :)

  • 0

    68. ~arnie  2006-08-03 23:23:18  host: dkw99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w związku z powyższym wszystkim tym, którzy podpisali umowę na 3 lata, składam szczere kondolencje...

  • 0

    69. ~kz1976  2006-08-04 07:48:07  host: acxa6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~arnie Mam pytanie,a co mam zrobić jeżeli nie mam wyboru(brak kablówki,sieci radiowe u mnie chodzą tak,że lepiej nie mówić,brak alternatywy dla tp...)???? Wezmę neo 512 (2 lata)i "użyczę" radiem koledze ....DSL'a teraz nie pozwalają dzielić pod groźbą strasznych kar.... I ??

  • 0

    70. ~  2006-08-04 07:51:05  host: acxa6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~arnie,nie mam też tepsianego telefonu,to go założę i zaraz zawieszę na 12 miesięcy (23zł/m iesiąc)....A czekać w nieskończoność nie chcę(tepsa pewnie zacznie się odwoływać i będzie to trwało wieki :(((
    Pozdrawiam Wszystkich kz1976

  • 0

    71. ~daleki  2006-08-04 10:33:28  host: 139.100.140.34

    Już sie tp odwołała - do Komisji Europejskiej.

  • 0

    72. ~daleki  2006-08-04 10:35:12  host: 139.100.140.34

    wyjaśnienie: tp odwołała się w sprawie kary za niepowiadomienie UKE o nowym cenniku Neo, a nie w sprawie WLR-u.

  • 0

    73.  2006-08-04 10:40:38

    daleki: ja nie widzę na onecie tego, czego wyrywek przysłałeś mi w mailu. Nie ma też w płatnym serwisie PAP-owskim. ;)

  • 0

    74.  2006-08-04 10:54:07

    daleki: już widzę. ;)

  • 0

    75. ~daleki  2006-08-04 11:44:07  host: 139.100.140.34

    @73 i 74: proszę, do usług.

  • 0

    76.  2006-08-04 13:35:38

    *kz 1976- ja też nie mam wyboru, naszczęście mnie obowiązuje jeszcze stary regulamin. chciałem tylko uświadomić niektórym, co podpisują, zapewne bez wnikania w szczegóły...

  • 0

    77. ~alma  2006-08-06 21:37:12  host: btu68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i co Witkek ciężko się dyskutuje z kimś kompetentnym; siedzisz w tej branży więc prosto "zagiąć" większość laików wyszukanymi zwrotami, skrótami i odnośnikami do "cudownego świata telekomunikacji na zachodzie"; niestety nie jest tak różowo jak o tym piszą i mówią; szwagierka w UK miała uszkodzoną linię przez kilka dni roboczych (czytaj brak dostępu do telefonu i internetu) a w Polsce się "krzyczy" jak abonent ma nieczynny telefon przez kilka godzin; "daleki" argumentuje niezwykle prosto i racjonalnie i nie sposób nie przyznać mu racji; czytam Twoje komentarze od jakiegoś czasu i zawsze, podkreślam zawsze, jesteś nastawiony anty do TP; czego by ta firma nie zrobiła to zawsze szukasz w tym podstępu i pretekstu by nazwać ich "złodziejami"; większość z komentarzy na tym portalu dotyczących TP to "dziecinny bełkot" z wyjątkiem kilku bardzo rzeczowych osób (wlo, issa, longman i jeszcze kilku innych) więc z łatwością przychodzi Ci pokazać jak to TP okrada klientów na każdym kroku, a tutaj trafił się niejaki daleki z którym dyskusja w każdym kolejnym komentarzu była coraz trudniejsza, kontrargumenty coraz słabsze; co do wielkości i skali inwestycji to zapraszam Cię na Podhale, zobaczysz w jakim stopniu obszary są pokryte infrastruktura TP; zobaczysz przysiółki i domostwa do których dojedziesz koniem lub dojdziesz piechotą, a które mają dostęp do usług szerokopasmowych; żaden z operatorów nie zainwestuje w takie obszary, a dlaczego to chyba odpowiesz sobie sam; tutaj przychodzi nagle taki pasożyt jak Tele2, które dysponuje wyłącznie jedną centralą i "krzyczy całą gębą", że jej się wszystko należy bo TP to monopolista; dla mnie nie jesteś osobą obiektywną ponieważ wyłuskujesz wyłącznie niekorzystne fakty związane z TP pomijając prawie w 100% wszystkie inne pozytywne; to tyle moich przemyśleń; pozdrawiam wszystkich, a w szczególności AndrzejTP...

  • 0

    78.  2006-08-08 21:35:55

    *alma- na szczęście takich, jak Ty i np niejaki daleki, broniących "naszego narodowego operatora" jest niewielu, śmiem nawet twierdzić, że ułamek procenta (przeważnie pracownicy TPSA). A co do wiejskich inwestycji, to TPSA zdaje się ma refundowane inwestycje na tych terenach, bo jest operatorem dominującym, czy jakimś tam, więc żaden inny operator nigdy nie będzie takich inwestycji poczyniał- chyba jesteś tego świadom?? A co usuwania awarii w Polsce, to chyba z Księżyca wziąłeś termin kilkugodzinny. Rok temu moją awarię linii Tepsa usuwała 3 dni robocze, a po moich dwukrotnych monitach o korektę abonamentu- dostałem zwrot za jeden dzień. Reasumując posilę się Twoim sformułowaniem, a mianowicie twój post wypełnia wszystkie przesłanki, by go uznać za "dziecinny bełkot niejakiego laika" :)))

  • 0

    79. ~  2006-08-09 01:24:50  host: nat01.rtk.net.pl

    do alma: hmm - ja nie wiem jak alternatywni operatorzy bedą działać w Polsce - ale szukając informacji o darmowych połaczeń do Polski natrafiłem na taką oto ofertę operatora alternatywnego ze Szkocji gdzie za niecałe 30funtów chyba dają nielimitowane rozmowy (za free w ramach abonamentu) do UK i do Polski w zamian za to dają gratis internet stałe łacze o prędkości 8 Mb/s - nie wiem jak Wy ale ja jak bym miał powiedzmy za 30-50zł brutto miesięcznie dostał "darmowe" nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne polskie chociażby o każdej porze i w każdy dzień a do tego dali by mi za free internet stałe łacze - to chyba bym nie narzekał..
    Na razie jak alternatywnym dostawcą WLR będzie tylko tele2 to nie spodziewam się niczego ciekawego - ale ... - poczekam na pozostałych chętnych...:))

  • 0

    80. ~haker  2006-08-11 01:51:15  host: aamb246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tpsa to telekumuna i tyle zlodzieje g.... i tyle ludzi oszukiwac tyle moge powiedziec podam przyklad jak samsiadowi przyszlo placic 700 za darmo bo ktos sie podpiol do lini a lbo cos jesli ktos nie wierzy kto z rodziny somsiada mial dzwonic o 17 30 jednego dinia i drugie na wyspy wielkacnoce albo jak do brze pamietam do somali dziady jeszcze mnie okradaja na interneci bo musze miec ten telefon zajebany odnich jak by ten nie internet i tata rachunków nie placil to bym wyzwal i tyle

  • 0

    81. ~satix  2006-08-11 17:16:17  host: boa92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do HAKERA

    Nadzwonili sobie sami i maja teraz pretensje do TP- kto sie podpiął?? złapałeś za reke?? a moze wnuczki przyjechały w odwiedziny???
    popraw swoją ortografię bo twoja wypowiedź jest arogancka

Dodaj swoją opinię