Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 wycofało się z Belgii

Tele2 wycofało się z Belgii

WitekT 21 Sierpnia 2007 11:12

0 0
Tele2 sprzedało swój belgijski oddział (Tele2 Belgium i Versatel Belgium) telekomowi Royal KPN. Transakcja jest warta 129,1 mln dolarów.

Sprzedaż spowoduje zanotowanie przez Tele2 strat w wysokości około 10,5-13 mln dolarów. Analitycy przewidują, że kolejnymi rynkami, z których Tele2 się wycofa, będą Niemcy i Hiszpania.


Źródło tekstu: Dow Jones, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2007-08-21 11:33:41

    nie rozumiem czemu sprzedarz spowoduje straty? czyżby sprzedawali poniżej wartości oddziału? w polsce narazie sie nie zanosi na to żeby sie wyprzedali, ale za dyche bym kupił ;p

  • 0

    5.  2007-08-21 11:45:23

    Tomek_19: ups, wpadka. ;) fixed - dzięki!

  • 0

    6.  2007-08-21 11:57:20

    daj Boże,zeby z Polski zwiali ;/

  • 0

    7. ~  2007-08-21 12:05:40  host: inet20909nb-0.eranet.pl

    @4 to proste: od tego co dostajesz odejmujesz to co zainwestowales. Nie zawsze jestes w stanie dostac tyle ile zainwestowales. Popatrz np. na autka. Juz po wyjechaniu za brame salony traca na wartosci ;-)

  • 0

    8. ~ja  2007-08-21 12:27:50  host: 88.156.63.20

    z polski tez sie wycofaja. wystarczy przejrzec ich ostatni raport finansowy.

  • 0

    9.  2007-08-21 12:49:30

    Hehe, szatańskie Tele2 wycofuje się z rynków zachodnich by dokonać ostatniej kontrinwazji w pl;) A na poważnie nie dziwi mnie to. Wydaje mi się, że świadomość tamtych społeczności jest wyższa. Ciekawi mnie czy gdzieś w krajach zachodnich też jakieś wałki z umowami były czy to tylko u nas?

  • 0

    10. ~jebać ich  2007-08-21 13:17:19  host: bmk20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z Polski też niech jak najszybciej spadają w pizdu

  • 0

    11.  2007-08-21 14:31:24

    Nie chce nic mowic, ale czy tego newsa nie widzialem na kiepskim (nomen omen) GOLu jakis czas temu ? (tzn. nie jest to kalka - tylko sam fakt pojawienia sie pozniej danego newsa - ze tak doprecyzuje). Nie, zeby byl krytycznie wazny, ale tak mi jakos przed oczyma to chodzilo wczesniej :)

  • 0

    12.  2007-08-21 14:37:09

    ...i Polska! Plz!! :) Z tak agresywną i chamską polityką akwizycyjną nic nie wskórają :/

  • 0

    13. ~  2007-08-21 16:56:04  host: 244.172-247-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be

    do tomka_19: w belgji byly monopolista od stacjonarki to BELGACOM a PROXIMUS to mobilny byly monopolista(odpowiedniki polskich ORANGE). Tylko ze teraz rynek jest otwarty i sa inni aktorzy. A KPN ma w belgji mobilnego opa BASE, ktory oferuje swoja infrastruktore dla ok 40 MVNO... Pozdrowienia z belgji

  • 0

    14.  2007-08-21 17:51:41

    A ja czekam na moment jak Tp zawinie się z Polski. To byłby dopiero miły news

  • 0

    15.  2007-08-21 18:04:31

    Czekaj tatka latka...

  • 0

    16.  2007-08-21 18:19:45

    @13 wiem o tym ;-) trochę źle się wyraziłem, sorry hoor :-D Właścicielem Proximusa w 75% jest Belgacom. Wiem, że KPN jest też w Belgii, ale na pewno nigdy nie był tam monopolistą.

  • 0

    17. ~  2007-08-21 18:33:59  host: 244.172-247-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be

    do tomka_19: KPN nie byl monopolista w belgji tylko Belgacom tak jak wspomnialem wyzej. Co do Tele 2 to praktyki podobne mieli i w belgji ;). tez sie na nich skarza jak w polsce.

  • 0

    18.  2007-08-21 18:57:06

    @17 wcześniej news był trochę inaczej napisany, ale Witek już go poprawił, bo początkowo wynikało z niego, że KPN to dawny monopolista w Belgii, a tak nie jest :-D groetjes

  • 0

    19. ~j  2007-08-22 08:52:03  host: 87-205-197-30.adsl.inetia.pl

    Ciekawe jest to czepianie sie tele2. Wszystkim tym czepialskim podoba sie monopol tp. A może są etatowymi pracownikami? Jaki macie w tym interes? Jestem abonentem tele2 i bardzo sobie chwale taki stan rzeczy. Nie chę powrotu jedynie słusznej przewodniej siły w telekomunikacji. I mam w tym interes. Realne oszczędności. A wy co?

  • 0

    20.  2007-08-22 08:57:09

    19. ~j a swiadomie stales sie ich abonentem? Bo jakbys troche popracowal na ich infolini albo w firmie ktora akwizycyjnie szuka klientow to bys poznal 101 sposobow jak "swiadomie" podpisac umowe z tym operatorem.

  • 0

    21.  2007-08-22 09:38:31

    19: niektórzy z nas są klientami Dialogu i nie znoszą narwanych Świadków Tele2 pod swoimi drzwiami? :P

  • 0

    22. ~j  2007-08-22 15:58:52  host: 87-205-197-30.adsl.inetia.pl

    pawel_k abonentem tele2 stałem sie całkowicie świadomie i z własnego wyboru. Może metody pozyskiwania klientów mają dostosowane do poziomu umysłowego większości społeczeństwa. Ale nie o metodach mowa, tylko o produkcie i korzyściach jakie daje. A większość na tym forum nie korzysta, daje sie doić niedawnemu monopoliście i krytykuje na całego. Jaki mają w tym cel?

  • 0

    23. ~nick  2007-08-22 21:17:08  host: bzt84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Analitycy przewidują, że kolejnymi rynkami, z których Tele2 się wycofa, będą Niemcy i Hiszpania." A ja przewiduje że zwieja z Polski. Ci zasrani teledwakwizytorzy nękają mnie głuchymi telefonami. A gdy odbierze mama to chcą "ponegocjować".

Dodaj swoją opinię