Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 wychodzi ze stacjonarnych we Francji

Tele2 wychodzi ze stacjonarnych we Francji

WitekT 11 Września 2006 13:10

0 0
Francuski operator komórkowy – SFR – negocjuje z Tele2 przejęcie jego stacjonarnego biznesu w tym kraju.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, SFR przejmie m.in. 300 tys. abonentów szerokopasmowego dostępu do Internetu francuskiego Tele2, na których firmie najbardziej zależy. SFR liczy, że zakup poważnie wzmocni jego stacjonarny biznes we Francji.

Tele2 działa też na francuskim rynku komórkowym – jako MVNO w sieci Orange. W tym roku firma opuściła też rynek stacjonarny w Czechach.


Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2006-09-11 16:44:26

    a w pl piekiełko wokół Tele2.

  • 0

    9. ~poznaniak  2006-09-11 17:53:36  host: 213-238-102-42.adsl.inetia.pl

    Może Tele2 działa niezbyt ciekawie, ale to oni "tworzą rynek" dla innych alternatywnych. Jako jedni z piwerwszych uzmysłowili (po porażce NOM-u), że można coś zmienić w kraju, jako pierwsi wywalczyli lokalne połączenia, jako jedyni mają ponad 100 punktów styku z siecią TP, jako pierwsi wprowadzają WLR... Nie korzystam z Tele2, ale doceniam pożytek z nich :-)

  • 0

    10. ~wlo  2006-09-11 18:12:56  host: art48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poznaniak - 100 punktów? a gdzie piszą takie rzeczy? poczytałbym ;-)

  • 0

    11. ~wlo  2006-09-11 18:18:13  host: art48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A propos... W zeszłym tygodniu znowu dzwoniła pani z "telekomunikaci" prosząc mnie PO NAZWISKU jako właściciela firmy, czy bym nie chciał ograniczyć wydatków na telefon... ;-) I znowu zacząłem swoją grę z wydatkami rzędu 3-5 czasem 8 złotych ponad abonament standardowy 35 zł netto plus 3 złote CLIP (łącznie z wydatkami na mięzystrefowe i międzynarodowe, to wyjątkowo tylko, realizowane z 1069). I po raz kolejny panienka była przygotowana tylko i wyłacznie do porównań z cenami tepsy. Zero pojęcia o cenach prefiksowych innych operatorów i co gorsze, ona była w pełni przeświadczona, że żaden inny operator nie ma taniej niż oni!

  • 0

    12.  2006-09-11 18:19:12

    Szkoda by było, gdyby Tele2 wypadło z Polski- byle jaka to, ale zawsze jakaś konkurencja. TPSA robi jeszcze bardziej podłe chwyty w stosunku do abonentów. TVN, chcąc pozostać bezstronnym, powinien również zrobić reportaż na temat TPSA...

  • 0

    13.  2006-09-11 18:39:47

    Tak na marginesie polecam wszystkim nową stronę UKE- na bierząco aktualizowana i bardzo czytelna :)

  • 0

    14. ~rgr  2006-09-11 19:45:16  host: ip-62-148-81-118.netia.com.pl

    TVN gra przeciw Tele2 bo od jakiegos czasu robi interesy z Orange (a wiadomo ze to TPsa). Już mozna nawet w telefonach Orange UMTS oglądać nudny serial Magda M. Niedługo bedą nastepne wspólne akcje, dlatego TVN uderza w T2 a nie w TPsa. Proste?

  • 0

    15. ~wlo  2006-09-12 08:49:41  host: art48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i cotam było? Bo szczerze mówiąc nie miałem czasu obejrzeć... Jeszcze żadnego odzewu nie ma - pewnie muszą pomyśleć o tekście protestu ;-) Zajrzałem na stronę Tele2 dzisiaj i - nie wiem, może to moje odczucie tylko - nawet tam widać ewidętne naciąganie faktów. Bo jak można pisać. tekst (i nie jest to wyrwane z kontekstu wcale): "Tele2 Polska wprowadza ofertę, dzięki której klienci mogą wreszcie wybrać operatora, którego opłacają abonament." Boże! czyli tak - mieszkając gdzie mieszkam, dzięki Tele 2 będę mógł wybrać... Dialog? Netię? Czy może klienci mieszkający tam gdzie ci operatorzy mieli swoje sieci (niestety nie u mnie) dotychczas nie mieli możliwości wyboru operatora któremu chcą płacić abonament?

  • 0

    16. ~wlo  2006-09-12 08:50:36  host: art48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Inne hasło: "To prawdziwa rewolucja na polskim rynku! Nareszcie możesz wybrać, komu chcesz płacić abonament." - no ja bym chciał Netii ;-) I co? Bo nie chcę ani tepsie ani tele2...

  • 0

    17. ~wlo  2006-09-12 08:52:39  host: art48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Wybierz najlepszy dla siebie cennik"... no bez przesady, żaden nie jest dla mnie dobry, o byciu najlepszym nie mówiąc ;-)
    Na moje ciągłe potwierdzanie chęci płacenia mniej za telefon ludziom którzy non stop do mnie wydzwaniają, jeszcze nikt mi nie policzył i nie zaoferował tańszych opłat za telefon stacjonarny!!

  • 0

    18.  2006-09-12 08:59:54

    Ja akurat korzystam z Tele2 i żadnych cyrków z nimi nie było.Jestem bardzo zadowolony, ale to nie oznacza, że inni nie zostali przez nich naciągnięci. Nie mam i tak u siebie innego wyboru, a rachunki są niższe i jeszcze mam 60minut za darmo.Tylko jak niedawno podpisywaliśmy z nimi umowę na 12 miesięcy na te 60 minut, to przyszło pismo, że witają nas w Tele2 i że ustawienie prefiksu może potrwać do 2 tygodni, a my już u nich jesteśmy od chyba 2 lat.

  • 0

    19.  2006-09-12 12:31:39

    Fakt jest taki, że Tele2 jes zawsze tańsze od TPSA- w każdym wariancie. Ale to nie znaczy, że najtańsze! Wg mojej wiedzy najtańszy prefiks i to bez żadnych zobowiązań ma Plus- 1069, no chyba, że ktoś potrzebuje jakieś tam darmowe weekendy, czy soboty... ;)

  • 0

    20.  2006-09-12 12:34:05

    @wlo- co do Uwagi w TVN- nic szczególnego nie pokazali, TPSA robi podobne chwyty przy "łapaniu" klientów. Jakoś dziwnie się zbiega nalot na Tele2 z uwolnieniem abonamentu, przez co TPSA może na dzień dobry stracić 15mln przychodu miesięcznie :))))

  • 0

    21. ~wlo  2006-09-12 17:28:18  host: aon103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    arnie - nie wiązałbym... w paranoję wpadniemy jeśli by tak podchodzić do wszystkiego... Co do tepsy to powiem Ci, że nie spotkałem się jeszcze z podobną sytuacją. Jeśli kiedyś zadzwonili i zachęcali do zmiany taryfy, po mojej odpowiedzi, że mnie nie interesuje podwyższanie abonamentu ze standardowego na jakieś darmowe godziny bo mi to nie jest potrzebne, nie dzownią więcej po prostu. Dopiero kiedy wprowadzają nowe plany ktoś zadzwoni i znowu - po rozmowie jest spokój rok. A z Tele2? Raz na tydzień, co dwa tygodnie... NORMALKA!! Jak zadzwonią raz w miesiącu, jest to świąteczny miesiąc ;-) I za każdym razem - czy chcę taniej... Jak powtarzam, ze mam tanio oni pieprzą ciągle o tepsie... Monotonia. Pytania jak janiej będę miał w stosunku do 1069, mówią, że takich analiz nie prowadzą, ale jakbym zerzygnował z 1069 na rzecz 1033, to w Tele2 będzę miał taniej... No sami powiedzcie... Nie idiotów tam zatrudniają?

  • 0

    22. ~wlo  2006-09-12 17:31:34  host: aon103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dawno, już z rok nie przysłali wypełnonej moimi danymi umowy... bo kiedyś co kwartał, co pół roku przysyłali z sugestią, że to jedyna niepowtarzalna okazja ;-) Żałuję dzisiaj, że tego nie trzymałem tylko do pudełka z makulaturą stojącego obok biurka wrzucałem i poszło na przemiał ;-)

  • 0

    23. ~wlo  2006-09-12 20:26:54  host: aon103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Jak to możliwe, że u nas połączenia są nawet do 55% tańsze, niż w TP, a mimo to opłacalne?
    Po prostu nie doliczamy tak wysokich marży, unikamy zbędnych inwestycji i szukamy oszczędności wszędzie tam, gdzie nie odbija się to na jakości usług."
    Unikamy zbędnych inwestycji - w sieć, w telefony i neostradę na wsi... No nie dziwię się, że się nie odbija na jakości usług - przecież one są świadczone na liniach... żywiciela ;-) Noa le szeryf Anna, jak wynika z dzisiejszgo programu w TVN się lekko wkurzyła - bo dotychczas nie miała dowodów, teraz ma - zobaczymy co zrobi ;-)

  • 0

    24.  2006-09-12 20:30:37

    @wlo- no fakt, może przegiąłem z tym spiskiem :). W każdym razie marketingowcy tepsy dzwonią do mnie co jakiś czas z propozycjami planów biznesowych, jakie to one nie są korzystne:), a ja im grzecznie dziękuję bez wnikania w szczegóły (takowe przecież mogę sobie spokojnie przeanalizować w na stronie operatora). Dla mnie zmiana operatora stacjonarnego jest prosta, jak drut- w każdej chwili :). Zaczynałem od NOMu, potem Tele2 (sic!), dalej Mediatel, a obecnie Plus (1069). Z żadnym nie rozwiązałem umowy, bo i po co?? Przecież nie mam żadnych zobowiązań, mogę więc doraźnie zadzwonić sobie z dowolnego prefiksu, jak mnie najdzie ochota, albo dane połączenie okaże się tańsze :))

  • 0

    25.  2006-09-12 20:34:39

    @wlo 23- oj szeryf wkurzyła się mocno- wdziałem to w jej oczach! Musiała się w każdym razie hamować, by zachować spokój!!

  • 0

    26.  2006-09-12 21:42:59

    A tak wogóle to TVN powinien iść z tym tematem do UOKiK, a nie do UKE. Pomylili urzędy, przypadkiem oczywiście ;)

  • 0

    27. ~  2006-09-13 10:50:56  host: nat01.rtk.net.pl

    do arnie: tvn nie pomylił urzędów. UKE ewidentnie działało na rzecz Tele2. Innych chcieli wpóścić dopiero później - jak Tele2 sie już "nachapie".
    Może po tym programie UKE zmieni swoje postępowanie i już naprawdę będą dbali o konkurencje - a nie tylko ściemniali że ją tworzą (dając tylko i wyłacznie alternatywę tele2).
    Czym więcje wejdzie alternatywnych dostawców tym lepiej - tym większa bedzie konkurencja - tym tele2 szybciej zniknie z Polski:))
    A kto ją wykupi...??
    GTS energis ma podobno problem czy tworzy własną markę czy kupić kogoś z branży (myśleli podobno o Dialogu..) może po jakimś czasie Tele2 (tak jak m.in w Czechach i we Francji) bedzie sprzedawane:))

Dodaj swoją opinię