Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 wychodzi z Węgier

Tele2 wychodzi z Węgier

sirmark 10 Lipca 2007 01:16

0 0
Tele2 poinformowało o sprzedaży swojej węgierskiej części - Tele2 Hungary, firmie Hungary to Hungarian Telephone and Cable Corp (HTCC) za 40 mln szwedzkich koron (16,37 mln zł).

Tele2 zamierza skupić swoje działania na rynkach, gdzie ma silniejszą pozycję i oczekiwanie większych zysków.

Tele2 Hungary posiadało 490 tys. użytkowników telefonii stacjonarnej. Sprzedaż za 2006 rok wyniosła 374 mln szwedzkich koron, a EBITDA minus 31 mln koron.

W zeszłym roku Tele2 sprzedało swój francuski dział zajmujący się telefonią stacjonarną i szerokopasmowym dostępem do Internetu.


Źródło tekstu: Forbes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2007-07-10 10:25:28

    Jak marża spadnie poniżej 30-40% to wyjdą z Polski. Pewnie pójdą dalej na wschód, na Moskwę:)

  • 0

    14. ~bigman  2007-07-10 10:46:20  host: w3cache2.icm.edu.pl

    pawcio1611 - psioczenie jest na cos innego. Tu nikt nie korzysta ale nie zal Ci tych co wpadli w sidla T2 i teraz rwa wlosy z glowy by sie od nich uwolnic? Moim zdaniem T2 jest szkodnikiem - wyrzadza wiecej szkod niz przynosi pozytku z tzw. konkurencji na rynku. Pozniej ludzie boja sie cokolwiek zmieniac bo nie wiadomo w co wdepna i siedza na starych, kilkuletnich i drogich taryfach.

  • 0

    15. ~jareckim  2007-07-10 10:48:03  host: 87-205-162-160.adsl.inetia.pl

    Ja korzystam z usług tele2 i jestem zadowolony. Jest taniej i mam wybór. Monopolista tp i tak zarabia, ale nieco mniej.

  • 0

    16.  2007-07-10 10:54:59

    ~bigman - szkód to nie wyrządza znowu takich wielkich... conajwyrzej klienci mają problemy. Ale rzeczywiście, też uważam, że to pasożyt tylko nic nie wnoszący do konkurencji. Pozorna konkurencja korzystająca z parawanu Tepsy i możliwości jakie daje żerowanie na marży. Nic więcej. ~jareckim - i dobrze. Masz taniej... Z czym porównujesz? Bo to baaardzo względne stwierdzenie jest ;-)

  • 0

    17. ~poznaniak  2007-07-10 11:12:44  host: 87-205-65-130.adsl.inetia.pl

    Śmieszą mnie Wasze wypowiedzi. Jeśli jest liberalizacja, to czemu by mieli nie działać? Może przecież powstać WLOT1 (WLOtelecom-uno) i też działać. Czy znajdzie klientów. To jego sprawa. Problemem są jedynie różni naciągacze i niedoskonałość egzekucji prawa, a nie n-ty operator telekomunikacyjny! Dzięki tele2 macie złamanie monopolu na lokalne!

  • 0

    18. ~wynocha gnidy!  2007-07-10 11:16:18  host: bky103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spiepszać dziady także z Polski! Tele2 to oszuści!!!

  • 0

    19. ~  2007-07-10 11:30:01  host: mx1.inco-veritas.pl

    17: "Problemem są jedynie różni naciągacze " no więc właśnie ;-)

  • 0

    20. ~  2007-07-10 11:49:08  host: f142-145.opera-mini.net

    Bardzo dobrze i niech nasz rynek też opuszczą. Naciągali zwłaszcza osoby starsze,które słabo orientują się w ofertach i uslugach telekomunikacyjnych. Niejedna taka osoba płaciła poźniej wyższe rachunki i pluła sobie w brodę,że się dała naciągnąć.

  • 0

    21. ~pooh  2007-07-10 11:49:27  host: fw.tele2.pl

    Ja tam lubie Tele2, fajni są :o)

  • 0

    22. ~  2007-07-10 12:39:39  host: aez30.internetdsl.tpnet.pl

    Hieny też są potrzebne i pożyteczne. Jak nie będzie hien, to albo będą sępy, albo będzie cuchnęło. Rzecz w tym, by nie pozwolić hienom sie rozpanoszyć.

  • 0

    23. ~jojo  2007-07-10 13:11:44  host: edu11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10 - dobre Tomek_19, dobre. ;-D

  • 0

    24. ~adam  2007-07-10 14:04:00  host: abxy97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cóż, na pewno tele2 teraz nie wezmę :p skłaniam się ku przejściu na dialog

  • 0

    25. ~Miguel  2007-07-10 16:51:56  host: host28-50.174.98.cable.morena.jarsat.pl

    14 ~bigmen: krytykujesz - do czego masz oczywiście prawo - ale jak mało wiesz o rynku! T2 to operator zupełnie różny od Tele2. Nie jest to skrót od Tele2. Warto to wiedzieć.

  • 0

    26. ~bigman  2007-07-10 17:24:07  host: public-gprs51350.centertel.pl

    ~Miguel: przyznam sie szczerze, ze nie wiedzialem. Wpisujac w google wyrazenie "T2", faktycznie wskazuje na innego operatora. Moj blad! Bede zwracal na to uwage.

  • 0

    27. ~jareckim  2007-07-10 19:06:55  host: 87-205-162-160.adsl.inetia.pl

    16 - wlo - porównuje z TP. 3 min w Tele2 - 29 gr w TP - 46 gr. abonament w Tele2 - 35 zl. w TP - 50 zl. Wszystko ceny brutto. W TP bandyckie i złodziejskie naliczanie pseudo sekundowe, w tele2 impulsowe. Jest taniej? I co tu jest względnego?

  • 0

    28. ~ukenamuniu  2007-07-10 21:07:28  host: nat-go2.aster.pl

    Nicniemający "operator", którego naganiacze przedstawiają się: "dzwonię z telekomunikacji" (?) płaci TP 50%. TP daje nicniemającemu łącza abonenckie, komutuje, transmituje i przekazuje informacje bilingowe. Kto się więcej narobi a mniej zarobi? Kabel (?) z reklamy powinien owijać się jak wąż boa wokół budunku TP na Twardej. O promie do Szwecji nie napiszę, bo nie wiem czy jutro odpływa.

  • 0

    29.  2007-07-10 23:47:55

    ~jareckim - ja płącę za abonament 35 zł netto i 3 minuty mam za 29 netto. Wieczorem i w weekendy i świeta za 6 minut płacę 29 gr netto ;-) Co znaczy pseudosekundowe? Ja uważam, że impulsowe jest złodziejskie własnie.

  • 0

    30. ~  2007-07-11 08:31:27  host: w3cache1.icm.edu.pl

    "firmie Hungary to Hungarian Telephone and Cable Corp (HTCC)" - coś chyba nie tak z tą nazwą :)

  • 0

    31. ~Któś  2007-07-11 23:35:33  host: 219-dom-3.acn.waw.pl

    Jetsem ciekawy czy jest tak źle, zawsze pod takimi informacjami wypowiadają się osoby, które miały jakieś przejścia z operatorem (nie mówię tutaj tylko o Tele2, ale ogólnie). Chciałbym zapytać ile korzystających osób jest zadowolonych a nie udzielają się tylko z zasady. Możliwe, że są osoby które myślą inaczj tylko przy takim natłoku negatywów nie chcą się "wkręcać w chore rozmowy" z osobami, które "wiedzą lepiej". Przykry rynek, przy takich klientach nie chciałbym nawet sprzedawać pomidorów, bo jeszcze będą za tanie ;-/

  • 0

    32. ~j  2007-07-12 17:43:17  host: 87-205-196-202.adsl.inetia.pl

    wlo - pseudosekundowe, bo pierwsza minuta kosztuje 26 gr, każda następna 10 gr. czyli za 61 s. rozmowy płaciłem 36 gr. Nie ma już, dla nowych klientów, abonamentu za 35 netto. Najtańszy to 50 brutto i naliczanie psełdosekundowe. Jeśli chcesz mieć takie naliczanie, to wystarczy zmienić abo na 50.

Dodaj swoją opinię