Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 wychodzi z Finlandii

Tele2 wychodzi z Finlandii

WitekT 19 Sierpnia 2005 13:44

0 0

Tele2 ogłosiło, że rezygnuje ze swoich interesów w Finlandii. Szwedzka firma nie będzie się także starała o licencję 3G w tym kraju.

Jako powód takiego kroku Tele2 podało aktualną sytuację na rynku związaną z konkurencyjnością i działaniami regulatora. Wszyscy trzej lokalni pracownicy operatora zostaną przeniesieni do Szwecji.
Analitycy nie przewidują prawie żadnego wpływu tego ruchu ani na wyniki Tele2, ani fiński rynek. Firma weszła do tego kraju w 2000 roku, jednak nie udało jej się uszczknąć wiele w warunkach dużej konkurencji. Oficjalna liczba klientów Tele2 w Finlandii nie jest znana.

Biorąc pod uwagę aktualny stan rynku w Finlandii stwierdzamy, że w innych częściach świata mamy lepsze możliwości rozwoju. Szkoda, że zamykamy swoje przedsięwzięcia w tym kraju, jednak nie udało nam się skłonić regulatora rynku do konkretnych decyzji, np. umożliwiających nam świadczenie usług połączeń lokalnych - powiedział prezes Tele2 Lars-Johan Jarnheimer.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~gosciu  2005-08-19 17:29:12  host: dpm102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta decyzja Tele Zwaj pokazuje, ze zupenie nie potrafia dzialac w warunkach rzeczywistej konkurencji i bez niczym zasluzonego wsparcia regulatora. Mam nadzieje, ze jak u nas bedzie realna konkurencja to i od nas sie wyniosa ;-P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet