Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2: w przyszłym roku zysk i MVNO

Tele2: w przyszłym roku zysk i MVNO

WitekT 4 Czerwca 2005 23:29

0 0

Po trzech latach działalności na polskim rynku, po raz pierwszy Tele2 Polska osiągnie zysk EBITDA.

Zwykle Tele2 daje sobie trzy lata na dojście do rentowności na nowym rynku. Weszliśmy do Polski w marcu 2003 roku i jesteśmy na dobrej drodze, by osiągnąć zysk EBITDA w przyszłym roku – powiedział dyrektor generalny firmy Piotr Nesterowicz.

Tele2 szacuje swój udział rynku połączeń na 7-11% w zależności od segmentu. Piotr Nesterowicz uważa, że tegoroczny plan pozyskania 10% rynku połączeń lokalnych nie jest zagrożony. Wartość tego rynku analitycy szacują na ponad dwa miliardy złotych.
Po pierwszych trzech miesiącach zdobyliśmy około trzech procent rynku połączeń lokalnych, mimo że pętla lokalna nie została uwolniona w całym kraju. To lepiej niż oczekiwaliśmy. Na koniec roku powinniśmy dojść do 10%. Kluczową sprawą jest dostęp do abonamentu, bo to oznacza podwojenie przychodów. URTiP mógłby wydać decyzję w tej sprawie, ale wydaje się, że w urzędzie nie ma takiej woli – powiedział Nesterowicz.

Tele2 w połowie przyszłego roku zamierza świadczyć usługi telefonii komórkowej jako operator wirtualny, korzystając z infrastruktury, którą wybuduje Netia.

Źródło tekstu: Reuters, BBC     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ehmm  2005-06-05 19:59:00  host: 212.244.115.33

    no - pożyjemy zobaczymy - na Orange nie ma co zabardzo liczyć że będą niskie ceny, Netia jest nastawiona głównie na klientów biznesowych - więc pewnie nie będzie za ciekawej oferty dla pozostałych:((, jedynie chyba jakby Tele2 jako wirtualny operator dał naprawde jakieś niskie ceny (np tak jak SamiSwoi dali 24 gr/min do sieci samiswoi i wszystkich sieci stacjonarnych, tak można by liczyć iż jeśli wejdzie Tele2 jako wirtualny operator telefonii komórkowej - to ceny będą jeszcze niższe (np 10-15gr/min do conajmniej Tele2 (a może i Netii) jak i wszystkich sieci stacjonarnych (a np do pozostałych sieci komórkowych 40-60gr(brutto naturalnie)/ min - i naturalnie naliczanie sekundowe w standardzie - i smsy były albo gratis albo za symboliczny grosz (i to nie w promocji - ale w ofercie " na stałe" jak to piszą czasem niektóre firmy:))
    No na takie coś licze.
    A jeśli chodzi o telefonie stacjonarną to nie wiem czy uda się chorą sytuacje na polskim rynku telefonii stacjonarnej naprawić. Puki będą abonamenty, i puki będą "puste" abonamenty (jak TP zapoczątkowała - tak każda nowa telefonia stacjonarna trzyma się kurczowo opcji że abonament trzeba płacić (jedynie strasznie "łaskę dają i promocję że obniżą najtańszy abonament do 20zł np (a np w samych swoich za 20zł ma się około 83min rozmów do samychSwoich i wszystkich stacjonarnych) więc puki telefonia stacjonarna nie zmieni się - to nic dobrego tutaj nie wróże:((( - pozdrawiam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet