Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 rośnie w siłę

Tele2 rośnie w siłę

WitekT 26 Listopada 2004 11:39

0 0

W ciągu ostatnich 12 miesięcy o 32 punkty procentowe wzrosła znajomość marki Tele2 - wynika z badania TNS Telecoms Index, przeprowadzonego w październiku 2004 r. przez TNS OBOP. Obecnie wynosi ona 76%.

Zdaniem Beaty Durki, szefa działu Telecoms w TNS OBOP Wzrost wskaźników znajomości Tele2 ma związek ze specyficznymi działaniami sprzedażowymi, a także z prowadzoną intensywnie, porównawczą kampanią reklamową, rzadko spotykaną na polskim rynku.

We wrześniu 2004 roku poziom wydatków Tele2 na reklamy telewizyjne był podobny do nakładów poniesionych na ten cel przez Telekomunikację Polską, która w ciągu roku przeznaczyła na kampanie reklamowe najwięcej spośród wszystkich operatorów telekomunikacyjnych. Znajomość wspomagana Telekomunikacji Polskiej utrzymuje się na stałym poziomie 99%.
Z badania TNS OBOP wynika ponadto, że coraz więcej gospodarstw domowych, korzystających z telefonii stacjonarnej, wybiera dodatkowo usługi właśnie Tele2; obecnie z usług tego operatora korzysta już 7% gospodarstw (w porównaniu do 1% w październiku 2003 r.). Jednocześnie na niezmiennie wysokim poziomie utrzymuje się odsetek gospodarstw domowych obsługiwanych przez Telekomunikację Polską (92%).

W ciągu ostatniego roku wzrosła także (o 5 punktów procentowych) znajomość wspomagana Telefonii Dialog, która wynosi obecnie 23%. Na niemal stałym poziomie utrzymuje się znajomość wspomagana Netii. W ciągu roku wskaźnik wzrósł jedynie o 2 punkty procentowe i wynosi 56%. Przez coraz mniej osób rozpoznawany jest natomiast NOM. W porównaniu z październikiem 2003 roku, jego wskaźnik znajomości wspomaganej spadł o 9 punktów procentowych i wynosi 17%.

Źródło tekstu: TNS OBOP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet