Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 poprawia procedury kontroli sprzedaży

Tele2 poprawia procedury kontroli sprzedaży

WitekT 15 Października 2006 19:51

0 0

Tele2 wzmogło restrykcyjność procedur sprzedaży usług przez telemarketerów oraz przedstawicieli handlowych i oficjalnie poinformowało o krokach podjętych w celu wyeliminowania błędów i nadużyć, o których głośno było w ostatnim czasie.

W imieniu Tele2 przepraszam wszystkich Klientów, którzy poczuli się oszukani przez naszych partnerów handlowych. Jest do dla firmy bardzo bolesne, gdyż zawsze dbaliśmy o wysoką jakość usług i najbardziej cenimy sobie lojalność naszych Klientów. Dlatego wprowadzamy rozbudowany program naprawczy oraz przeprowadzimy w prasie kampanię informacyjną na temat procedur sprzedaży usług Tele2 - powiedział Piotr Nesterowicz, Dyrektor Generalny Tele2 Polska.

Należy pamiętać, że skala reklamacji jest bardzo niewielka: tylko 0,2% wszystkich odpowiedzi na reklamacje jest zaskarżana przez Klientów, co stanowi około 0,01% wszystkich kontaktów. Zależy nam jednak na pełnej satysfakcji klientów. Wprowadzamy już szereg dodatkowych procesów kontrolnych, które poprawią jakość sprzedaży usług naszej firmy - powiedział Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Tele2 Polska.
Tele2 Polska przeprowadzi w prasie ogólnopolskiej kampanię informacyjną, w której przedstawione zostaną zasady sprzedaży usług telekomunikacyjnych Tele2 przez przedstawicieli handlowych i telemarketerów. Pomoże to w dalszej eliminacji nieporozumień lub nieprawidłowości, jakie mogły czasami pojawiać się podczas sprzedaży usług firmy. Tele2 Polska przeanalizowało też przebieg współpracy Slovak Telecom, spółką z grupy Deutsche Telecom, która sprzedawała usługi telekomunikacyjne Tele2. Ze względu na niską jakość usług oraz nadużywanie zaufania i dobrego imienia Tele2, Tele2 podjęło decyzję o zakończeniu współpracy ze Slovak Telecom - dodał Wieczorek.

Kroki podjęte w celu zaostrzenia procesów kontroli:
bardziej rygorystyczna kontrola stosowanego obowiązkowego skryptu sprzedażowego,
dodatkowa grupa kontrolerów odsłuchuje rozmowy na żywo oraz nagrane rozmowy sprzedażowe,
telefon weryfikacyjny celem potwierdzenia zawarcia umowy przez telefon,
uruchomienie specjalnej infolinii dla klientów: dedykowana infolinia (0801 80 50 80) dla przekazywania informacji o nieprawidłowościach (wprowadzono 15.września),
zmieniono sposób nagrywania i archiwizacji rozmów: nagrywanie i archiwizacja wszystkich rozmów, co tydzień przekazywanych do Tele2 (wprowadzono 14. września),
poprawiono intensywność i jakość monitoringu rozmów: czterokrotne zwiększenie liczby kontrolerów, codziennie odsłuchiwanie rozmów (ponad 300 rozmów dziennie), specjalne testowe numery telefonów,
wprowadzono nowe testy dla agentów: w każdym call center testy, agenci z wynikiem poniżej 90% kierowani na dodatkowe szkolenia i powtórne testy (od 27. września, pierwsze testy w październiku), przygotowanie, obok już funkcjonującego systemu kar za złą sprzedaż, dodatkowych zapisów dotyczących jakości sprzedaży: m.in. dodatkowe kary dla partnerów w przypadku wykrycia oszustw,
wprowadzenie procedur weryfikacji agentów przez Tele2: eliminowanie agentów, dla których w trakcie monitoringu/telefonów weryfikacyjnych wykryto fałszerstwa/poważne błędy (proces już działający dla sprzedaży bezpośredniej),
zmiana formy i zawartości dokumentów wysyłanych klientom: dodatkowe pismo potwierdzające zawarcie umowy (od września), z informacją o 10-dniowej rezygnacji; zmiana formatu i treści dokumentów do podpisu lub całości procesu (od listopada),
zmiana procedury telefonów weryfikacyjnych i powitalnych: zmiana procesu w celu dotarcia do 100% klientów, potwierdzenia zawarcia umowy przez telefon i informacja o 10-dniowej rezygnacji (zakończono 25. września).

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~ptok  2006-10-15 20:03:56  host: chello062179028189.chello.pl

  I kto w to uwierzy??????????

 • 0

  2. ~pawel  2006-10-15 20:13:49  host: cbd24.neoplus.adsl.tpnet.pl

  taa a swinie lataja, nagle im sie o elementarnej uczciwosci przypomnialo - ciekawe na jak dlugo :|

 • 0

  3. ~  2006-10-15 21:38:49  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

  To jest pół litra czystej... PROPAGANDY. (;-D

 • 0

  4. ~Decha  2006-10-15 22:48:03  host: inet20908-1.eranet.pl

  Taki mały procent (0,01%) to ze względu że dużo osób po prostu nie zgłaszało oszustwa lub nawet o tym nie wiedzieli. Tele2 dalej będzie przymykac oko jak jakiś sprzedawca będzie załatwiał nowych klientów na lewo. Nawet ktoś kto sam chce wstąpic do Tele2 jest później oszukiwany. (Znam przypadki podwójnych rachunków z Tele2 + oczywiście 3 z tp, przychodzeniu rachunków nawet gdy umowa była zakończona 5 miesięcy wcześniej). Może i jest taniej, ale nie musi od razu być lepiej.

 • 0

  5. ~  2006-10-16 10:08:10  host: abbz129.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A tu chyba brakuje jednego małego słowa - "(...) przeanalizowało też przebieg współpracy Slovak Telecom, (...)".

 • 0

  6. ~  2006-10-16 16:07:39  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

  "Decha" ja też znam tych kanciarzy. Również miałem problem z podwójnym rachunkiem. Do dziś pamiętam jak pani, która mnie odwiedziła w pięknych słówkach zachęcała do skorzystania z ich oferty. ŻYGAĆ SIĘ CHCE!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet