Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 o nowym abonamencie TP

Tele2 o nowym abonamencie TP

WitekT 14 Czerwca 2005 20:42

0 0

Tele2 skierował do Prezesa URTiP pismo, w którym spółka postuluje wstrzymanie się Urzędu z decyzją zezwalającą TP na zaoferowanie oferty ryczałtu na połączenia lokalne i międzystrefowe w cenie 115 zł, do czasu wprowadzenia jej odpowiednika do oferty hurtowej TP dla operatorów alternatywnych oraz wprowadzenia WLR.

W związku z publikacją Pawła Rożyńskiego w Gazecie Wyborczej z 11. czerwca TP SA kontratakuje ryczałtem, Tele2 skierowała do Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty swoje stanowisko w kwestii toczącego się obecnie w Urzędzie procesu analizowania nowego planu taryfowego TP.

W piśmie Tele2 przekonuje, że Prezes URTiP nie powinien zezwolić TP na wprowadzenie oferty nielimitowanego ryczałtu na połączenia lokalne i międzymiastowe, ze względu na jej sprzeczność z prawem. Oferta taka mogła by zostać dopuszczona wtedy, gdy w ofercie TP dla operatorów alternatywnych (RIO) pojawi się hurtowy odpowiednik tej oferty, co umożliwi konkurowanie podmiotów na równych zasadach. Zdaniem Tele2, konieczne jest również wprowadzenie przez regulatora rozwiązania, które umożliwiłoby operatorom alternatywnym konkurowanie z TP na rynku abonamentu, w postaci postulowanego przez Tele2 rozwiązania WLR.
Nielimitowane połączenia w zamian za zryczałtowaną opłatę mogą być ciekawą propozycją dla części klientów, dlatego również jesteśmy zainteresowani wprowadzeniem tego typu oferty. Niestety jest to niemożliwe gdyż nie ma takiej pozycji w ofercie hurtowej TP dla operatorów alternatywnych. Dlatego uważamy, że zaakceptowanie przez Prezesa URTiP tej propozycji TP będzie sprzeczne z prawem i bardzo szkodliwe dla rynku. Mamy nadzieję, że tym razem Prezes URTiP nie ugnie się pod naciskiem TP – powiedział Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny Tele2 Polska.

W chwili obecnej polityka taryfowa TP, akceptowana przez Prezesa URTiP, sprowadza się do tego, że TP nadużywa swojej monopolistycznej pozycji, zmuszając abonentów do korzystania ze swoich usług połączeń telefonicznych, wiążąc ofertę abonamentową z rzekomo bezpłatnymi połączeniami, za które abonenci w rzeczywistości płacą w postaci droższego abonamentu. Z tak skonstruowaną ofertą, operatorzy alternatywni nie mogą konkurować gdyż nie mają możliwości zaoferowania klientom abonamentu telefonicznego. Tego typu produkty występują w wielu krajach europejskich i w każdym budzą ogromne kontrowersje. W wielu krajach są one wprost zakazane (np. Portugalia, Austria, Węgry, Czechy, Słowacja). Europejska Rada Regulatorów (ERG), której członkiem jest Prezes URTiP, wskazuje wyraźnie, że oferty tego typu są szkodliwe dla rozwoju konkurencji. ERG wręcz zaleca Regulatorom w poszczególnych krajach niedopuszczenie ofert pakietowych operatorów o pozycji znaczącej (jak TP) na rynek, do czasu wprowadzenia ich odpowiednika do oferty hurtowej dla operatorów alternatywnych. Przykładowo, w ubiegłym miesiącu czeski organ regulacyjny do spraw konkurencji (UOHS) ukarał Cesky Telecom karą w wysokości 200 milionów koron czeskich za wprowadzenie taryf z darmowymi minutami. Kara nałożona na CT była drugą co do wielkości karą spośród wszystkich kar nałożonych przez UOHS. Wyższa kara została nałożona jedynie na przedsiębiorstwa, które dopuściły się zmowy cenowej.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ehmm  2005-06-14 20:50:00  host: 212.244.115.33

  na ten temat już sie kiedyś wypowiedziałem - wiec może tylko powtórze co o tym myśle: "a jeśli chodzi o &TP i ryczałt, i to że gdzieś (gazeta wyborcza) przeczytałem że TP zastanawia się nad tym czy nie wprowadzić opcji, że plan socjalny mógłby posiadać tylko ten, kto udokumentuje, że jest bezrobotny czy na rencie i nie stać go na inny abonament (tak jak podobno robią we Fancji..??!!??) - bo ten plan nie jest opłacalny dla TP - to faktycznie proponował bym takie rozwiązanie, że inni alternatywni operatorzy czy inne firmy - wykupywali by hurtowo godziny, tygodnie czy miesiące nielimitowane, proponuje także by TP dała możliwość wykupienia w jakiś sposób linii i numerów telefonicznych - hurtowo - firmy by np tyle i tyle płaciły za dostęp do linii itp (na podobnej zasadzie jak jest dostęp do internetu...) no i zobaczylibyśmy co by inne firmy wprowadziły - i mogło by się okazać że innym firmom nie tylko opłaca się mieć abonament 20-30 zł - ale i w tej cenie dali by sporo minut i rozmów gratis w ramach abonamentu (inne firmy bardziej są świadome tego, iż telefonia stacjonarna pada na łeb na szyję - i jeśli nie obniżą stawek za połączenia - a w niektórych przypadkach nawet całkiem z abonamentu zrezygnują (by telefonia stacjonarna też mogła być np na karty (tylko nie te TP 60gr/min rozmowy lokalnej (ździerstwo w biały dzień - a jeśli ktoś mi nie wierzy proponuje zakupić kartę 15 - czy 30 impulsów np...) Pozdrawiam "

 • 0

  2. ~ja  2005-06-14 23:49:00  host: bjn164.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Uwazam ze tele2 ma racje! URTiP powinien byc w koncu od tego zeby dac szanse alternatywnym operatorom co z biegiem czasu spowoduje obnizke cen.

 • 0

  3. ~ja  2005-06-14 23:51:00  host: bjn164.neoplus.adsl.tpnet.pl

  P.S.
  ...chorych cen!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet