Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 marzy się WLR

Tele2 marzy się WLR

WitekT 1 Lipca 2005 10:25

0 0

Z sondażu przeprowadzonego przez Pentor na zlecenie Tele2 Polska wynika, że prawie 80% Polaków chce aby Prezes URTiP umożliwił operatorom alternatywnym oferowanie klientom abonamentu telefonicznego.

Z kolei aż 70% badanych rozważyłoby skorzystanie z tej możliwości.

Z badania wykonanego przez firmę Pentor Instytut Badania Opinii i Rynku na zlecenie Tele2 Polska wynika, że aż 78% Polaków chciałoby aby Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty umożliwił operatorom alternatywnym oferowanie klientom abonamentu, co oznacza wprowadzenie WLR (ang. Wholesale Line Rental). WLR to rozwiązanie, dzięki któremu operatorzy alternatywni mogliby odsprzedawać swoim klientom usługę abonamentową TP. Dla abonenta WLR oznaczałby możliwość łatwego wyboru dostawcy abonamentu, przy zachowaniu dotychczasowego numeru telefonu. Klienci, korzystający obecnie z tańszych połączeń oferowanych przez operatorów alternatywnych, mogliby opłacać jeden rachunek i mieć jeden punkt kontaktu we wszystkich sprawach związanych z telefonem stacjonarnym. Z sondażu Pentora wynika, że zmianę dostawcy abonamentu telefonicznego na takich zasadach rozważyłoby aż 70% badanych.

W opinii Tele2 i szeregu innych podmiotów, wprowadzenie WLR przez Prezesa URTiP jest pierwszym krokiem, który umożliwiłby zgodne z prawem wprowadzenie przez TP oferty nielimitowanych, opłacanych ryczałtem rozmów. Drugim krokiem powinno być wprowadzenie analogicznej oferty ryczałtowej dla operatorów alternatywnych.
Zablokowanie przez Prezesa URTiP oferty ryczałtowej TP jest krokiem w dobrym kierunku i odbieramy go jako zapowiedź rewizji dotychczasowej polityki Urzędu. Naturalną konsekwencją tej decyzji powinno być zapewnienie warunków uczciwej konkurencji na rynku abonamentu, poprzez wdrożenie WLR w ramach toczącego się obecnie postępowania. Jeśli Prezes URTiP nie wprowadzi WLR to zaprzeczy swojej ostatniej decyzji oraz zignoruje jednoznacznie brzmiący głos środowiska operatorów alternatywnych i niezależnych ekspertów. Będzie to również działanie wbrew interesowi społecznemu - powiedział Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny Tele2 Polska.

Do tej pory swoje stanowiska w sprawie projektu odmownej decyzji Prezesa URTiP w sprawie WLR, oprócz Tele2, złożyło sześć różnych firm, izb gospodarczych i niezależnych ekspertów: Energis, Netia, MediaTel, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, wraz z ekspertyzą prawną profesora UW Zbigniewa Cieślaka, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Komunikacji Kablowej oraz Anna Streżyńska z Centrum Studiów Regulacyjnych.

Wnioski płynące ze wszystkich wyżej wymienionych stanowisk jednoznacznie wskazują, iż Prezes URTiP powinien jak najszybciej wdrożyć WLR i że może to zrobić w obecnych ramach prawnych i regulacyjnych na zasadach proponowanych we wniosku Tele2. W opinii podmiotów, które wyraziły swoje stanowisko w tej sprawie, WLR należy wdrożyć niezwłocznie, gdyż tylko w ten sposób można zapewnić warunki uczciwej konkurencji na rynku telefonii stacjonarnej.

Badanie Pentora zostało przeprowadzone metodą wywiadów telefonicznych na reprezentatywnej próbie 800 osób. Błąd statystyczny badań przeprowadzanych tą metodą wynosi 3,5%.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ehmm  2005-07-01 15:27:00  host: 212.244.115.33

    spory błąd może być.. (3,5%??) coś niedokładna jest ta Tele2 i Pentor..:(( - PS - sądzę, że ludzie dlatego się tak wypowiadają na temat abonamentu, bo mają nadzieje, że te abonamenty będą niższe, lub alternatywni operatorzy nawet całkiem zrezygnują z abonamentu (tak jak to jest w telefonii komórkowej na karte...) jeśli, natomiast prócz zmiany operatora, abonament pozostanie bez zmian - to chyba w dalszym ciągu klienci sukcesywnie będą w dalszym ciągu przechodzić na komórki.. (na karty np:))...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet