Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 likwiduje polski oddział - Prima aprilis

Tele2 likwiduje polski oddział - Prima aprilis

WitekT 1 Kwietnia 2006 10:50

0 0

Tele2 wycofuje się z Polski. Powód jest prozaiczny - niezadowalające wyniki ekonomiczne polskiego oddziału firmy. Chociaż są też inne aspekty sprawy.

Jak powiedział Karol Wieczorek, rzecznik Tele2, na połączeniach stacjonarnych nie da się zarobić tyle, żeby uczynić z tego podstawowe źródło dochodów firmy. Tak samo będzie z MVNO. Firma postanowiła skupić się na innych, bardziej perspektywicznych krajach. W zeszłym roku wycofała się z rynku stacjonarnego na Litwie, Łotwie i Estonii (pisaliśmy o tym w tej wiadomości) oraz komórkowego w Finlandii (pisaliśmy o tym w tej wiadomości).

Firma zaniepokojona jest także obrotem spraw wokół wyboru kandydatów na prezesa UKE przez KRRiT. W osobie Anny Streżyńskiej Tele2 upatrywało sprzymierzeńca w walce z Telekomunikacją Polską, która nie zawsze respektowała decyzje regulatora i rzucała kłody pod nogi operatorom alternatywnym.




Anna Streżyńska odpadła z konkursu, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Oficjalny komunikat Tele2 w tej sprawie ma się ukazać w poniedziałek.

Źródło tekstu: Puls Biznesów     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2006-04-01 12:03:30

    jeżeli jest to prima aprilisowy żarcik to nabrałem się :) ale nie zmiena to faktu, że ta firma wycofała się już z kilku państw i z jednej strony to dobrze bo bazoją na oszustwach nieświadomych klientów.

  • 0

    6. ~rollo  2006-04-01 12:09:09  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

    jezeli to PA to wyrwe sobie wszystkie wlosy z glowy - to jedna z najlepszych informacji w moim zyciu !!!

  • 0

    7. ~bigman  2006-04-01 12:10:54  host: aab234.internetdsl.tpnet.pl

    Zyczylbym sobie by 2 kwietnia ta wiadomosc pozostala, i przez kolejne dni tez. Tele2 go home!

  • 0

    8. ~  2006-04-01 12:22:53  host: acpn143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wczoraj zaproponowano mi przejscie z TP na tele2 wiec to chyba zarcik :D

  • 0

    9. ~haha  2006-04-01 12:33:28  host: cil66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PRIMA APRILIS :D

  • 0

    10.  2006-04-01 12:44:11

    Szkoda, że to prima aprilis ;-)

  • 0

    11. ~MunGo  2006-04-01 12:45:15  host: 195.238.247.198

    Żródło: Puls Biznesów ;)
    A było by tak pięknie. Nie nawidze tej firmy

  • 0

    12. ~doktor  2006-04-01 12:56:39  host: ppp129151.ostnet.pl

    Puls Biznesów :) hehehehe... Zart spalony :) .mimo to na pocztq tekstu uwierzylem

  • 0

    13. ~wlo  2006-04-01 13:25:59  host: asg188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten news jest akurat "czasowy"... :-D Ale jakby miało się tak zdarzyć, dla mnie byłaby to wiadomość roku. Nie, żebym żałował... ;-)

  • 0

    14.  2006-04-01 14:49:56

    To byłaby wielka strata dla naszego rynku telekom. gdyby TELE2 go opusciło. To ta firma oraz NOM jako pierwsze zaczeły podkopywać monopol TPsa w Polsce. Odebrały monopoliscie spory kawałem tortu i przyczyniły sie do tego ze ceny spadły.

  • 0

    15.  2006-04-01 19:37:47

    qRde..nierze..czytalem iwierzylem aż :P o wy..to chyba serio prima aprylis:> wRrr:>>> pozalujecie:D

  • 0

    16. ~AndSa  2006-04-01 20:44:33  host: acsi187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wreszcie ta chamska firma zbiera manatki i sie wynosi - niiestety to tylko kawal ;-)

  • 0

    17. ~Ralph  2006-04-01 21:29:57  host: cgd130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciut bylem zdziwiony czytajac tego newsa. Na kazdym kroku widuje reklamy Tele2, a tu widze news, ze sie wycofują. Jedno z drugim nie wspolgralo ;)

  • 0

    18. ~ANDY  2006-04-01 22:48:22  host: ip-81-210-11-42.netia.com.pl

    to na bank żart bo nie ma takiej gazety jak "PULS BIZNESÓW" - jest "Puls Biznesu"

  • 0

    19. ~oo  2006-04-02 14:21:45  host: abds241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To mi odpowiada - manager TP.

  • 0

    20.  2006-04-02 20:49:46

    :)

  • 0

    21. ~Junior jack  2006-04-03 17:05:34  host: nat-mia.aster.pl

    dzięki WitekT, nieźle mnie załatwiłeś. Właśnie od dzisiaj zaczynamy im świadczyć usługę na którą podpisaliśmy umowę etc. Trochę mi się zrobiło gorąCO

  • 0

    22. ~A L T  2006-04-05 19:45:41  host: 82.177.10.104

    pracuje dla tele2 od roku i nic mi o tym nie wiadomo, wiec łośki drogie, czytajcie co jest w tytule... ;P
    pozdr

  • 0

    23. ~Jussmen  2006-04-27 14:28:36  host: abrl3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Telekompromitacja Polska to banda nieudaczników!!!!!!!!

  • 0

    24.  2009-04-02 15:32:56

    I żart stał się faktem :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-132-134.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Pi0trek | 2017-07-21 10:31:03

Jak aplikacja może zapobiegać kradzieży? Może zapobiega też zgubieniu telefonu?


mikkel | 2017-07-21 10:29:59

iDiot - wpisz w YT


~ | 2017-07-21 10:24:00

@xxc Rany, kogo w 2017 roku obchodzi BSA? Chlopie!


insomnia | 2017-07-21 10:23:34

@25 a co to jest iStore?


~nickt | 2017-07-21 10:11:17

Na zdjęciu to @wlo czy @petru?

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1500 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1500 zł (lipiec 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet