Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 krytykuje ostatnią decyzję URTiP

Tele2 krytykuje ostatnią decyzję URTiP

WitekT 4 Marca 2005 17:35

0 0

W ocenie Tele2 decyzja o uwolnieniu lokalnej pętli abonenckiej na warunkach narzuconych przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty nie służy faktycznej liberalizacji rynku telekomunikacyjnego.

Według Tele2, za wysokie są również ceny za uwolnienie łącza oraz miesięczne opłaty abonamentowe.
W ocenie spółki, ceny zaproponowane przez URTiP w ramowych warunkach umów, są w zdecydowanej większości kopią odrzuconej uprzednio przez URTiP propozycji oferty ramowej Telekomunikacji Polskiej i należą do najwyższych w Europie. Poza tym, w opinii operatora, w umowie ramowej w kształcie zaproponowanym przez URTiP, jest szereg niekorzystnych dla operatorów alternatywnych rozwiązań technicznych i proceduralnych oraz dodatkowych obciążeń finansowych, które mogą być dowolnie ustalane przez TP. Wszystko to rodzi zagrożenie, iż TP będzie w stanie uczynić całe przedsięwzięcie zupełnie nieprzewidywalnym i nieopłacalnym dla firm nastawionych na obsługę klientów indywidualnych, jak Tele2 - poinformowała spółka.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-190-237.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.