Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 i Polkomtel nie startują w przetargu na GSM 1800

Tele2 i Polkomtel nie startują w przetargu na GSM 1800

WitekT 9 Stycznia 2006 15:58

0 0

Tele2 Polska i Polkomtel nie złożyli ofert w przetargu na częstotliwości GSM 1800.

Oferty w przetargu złożyły: Telefonia Dialog, PTK Centertel i Telekomunikacja Kolejowa.

Rzeczniczka prasowa Polkomtela Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska powiedziała, że operator nie złożył oferty w przetargu, ponieważ nie widział sensu startu w nim.

Jak powiedział rzecznik Tele2 Polska Karol Wieczorek, rezygnacja ze startu w przetargu jest spowodowana złą konstrukcją przetargu. Chodzi o podział pakietu częstotliwości na 3 części (po 33 kanały każdy), co - zdaniem rzecznika - uniemożliwia skuteczną rywalizację o cały pakiet.
Wieczorek dodał, że kolejnym czynnikiem, który spowodował rezygnację z przetargu, są prowadzone przez spółkę z operatorami komórkowymi negocjacje w sprawie wejścia na rynek jako wirtualny operator.

W uiegłym tygodniu PTC poinformowała, że także nie wystartuje w przetargu. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800, prowadzony równolegle do przetargu na częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. Oferty złożyły w nim Polkomtel, Netia Mobile i PTK Centertel.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~r  2006-01-14 15:49:51  host: 210-tar-2.acn.waw.pl

    zapomnieli dodać że również era nie przystąpiła do tego przetargu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet