Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 daje do promocji laptopa na raty

Tele2 daje do promocji laptopa na raty

WitekT 15 Listopada 2007 16:58

0 0

ntt corrino612Tele2 wprowadza nową ofertę dostępu do Internetu, a wspólnie z firmami NTT i Żagiel oferuje klientom możliwość zakupu laptopa na 36 rat po 59 zł miesięcznie.



Tele2 wprowadza nową ofertę dostępu do Internetu o prędkościach 1 Mb/s i 2 Mb/s za 1 grosz miesięcznie do końca 2008 roku. W ramach oferty od początku 2009 roku miesięczny abonament za Internet wyniesie odpowiednio 59 zł i 99 zł.

Dodatkowo, operator oferuje klientom możliwość zakupu na raty laptopa firmy NTT. Notebook NTT Corrino 612I wyposażony jest m.in. w procesor Intel Celeron M 530 1,73GHz, płyta na chipsecie VIA VN896 + VT8237A, zintegrowana grafika Mirage 3 Plus do 256MB, dysk 80 GB, nagrywarkę DVD, sieć WiFi b/g, modem, kartę sieciową, oraz system Windows XP i darmowy program antywirusowy. Do tego 2-letnia gwarancja w systemie door to door.

Koszt kredytu ratalnego, przygotowanego przez firmę Żagiel specjalnie dla klientów Tele2, jest, jak twierdzi operator, do 45%, niższy od rynkowych ofert przeznaczonych dla klientów indywidualnych - do tego bez opłat przygotowawczych i własnej wpłaty. Istnieje również możliwość dobrowolnego ubezpieczenia spłaty kredytu (0,45% miesięcznie od kwoty niespłaconego kredytu).




Jak dodaje Tele2, cena komputera - z uwzględnieniem kosztu kredytu - jest około 30% niższa niż komputerów o porównywalnych parametrach, dostępnych na polskim rynku.

Tele2 chce aktywnie wspierać polski rynek szybkiego dostępu do Internetu. Naszym zdaniem rynek mógłby rozwijać się szybciej, gdyby wzrosła liczba gospodarstw domowych posiadających komputery. Z danych statystycznych i naszych obserwacji wynika bowiem, że blisko połowa gospodarstw domowych posiadających telefon stacjonarny nie ma jeszcze komputera. Dlatego wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy ofertę, która sprawia, że komputery są bardziej dostępne - mówi Piotr Nesterowicz, dyrektor polskiego oddziału Tele2.

Promocyjna oferta dostępu do Internetu oznacza zawarcie trzyletniej umowy. Klient jest też zobowiązany do wyboru jednego z cenników telefonicznych Tele2 na czas określony.

Zobacz: prezentację z konferencji z dokładnymi danymi (plik PDF; 222 kB).

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2007-11-15 17:17:11

    Komentarz, wersja krotka: zal.pl

  • 0

    2.  2007-11-15 17:44:18

    Komentarz, wersja dluga: 2124 za laptopa 15,4" (bo watpie, zeby byla to inna polka) to BARDZO DROGO jak na takie bebechy. Zalosny procesor (wydajnosc zadna, brak oszczedzania energii poprzez brak regulacji predkosci jader, slabiutki cache), zapewne standardowa bateria max 6-cellowa - czyli bedzie trzymal moze godzine przy obciazeniu, biorac pod uwage 'rewelacyjny' (raczej rewelacyjnie zalosny) procesor, kiepski chipset (NTT tnie koszty i nie montuje na Intelu, a potem rosnie awaryjnosc - ciekawe dlaczego ;), grafika ekhem ZALOSNA (brak wydajnosci totalnie - radzilbym uzywac tylko i wylacznie 2D - i to tez w niezbyt wymagajacych aplikacjach), dysk ponizej standardu (teraz jest nim 120 GB, powoli staje sie 160), producent takze kiepski - cos, jak Optimus albo California Access ... :) Gorzej, niz Acer. Oczywiscie do tego nalezy dodac koszt Internetu, WCALE nie najtanszego - tylko troche drozszy jest w TP, w calej reszcie firm jest znaczaco tanszy. "Jak dodaje Tele2, cena komputera - z uwzględnieniem kosztu kredytu - jest około 30% niższa niż komputerów o porównywalnych parametrach, dostępnych na polskim rynku." - tak, moze od razu 100 %. Kupujac w notebooki.pl w (przed)ostatnim tygodniu miesiaca mozna wziac raty na 0 % - bez wplaty wlasnej do kwoty 5k, bez oplaty przygotowawczej i co najwazniejsze, bez oplaty za kredyt - mozna takze zrezygnowac (choc nie kazdy moze to zrobic) z ubezpieczenia kredytu - innymi slowy kredyt na 10 miesiecy dostaje sie za darmo. I nie jest to jedyny sklep z podobnymi promocjami. Dodam tylko, ze sa tam DUZO tansze laptopy - takie gowno jak to mozna kupic nieco powyzej 1000 zl :) No ale wiadomo, szary czlowiek nie znajacy sie nic a nic na sprawie da sobie wcisnac gowno, bo owineli je w zloty papierek. Tylko, ze sie potem na tym przejedzie, ale to juz zupelnie inna sprawa... A teraz drugi komentarz pt. "Smaczki z PDFa" ;D

  • 0

    3.  2007-11-15 18:07:17

    Oto i łon: "Okres obowiązywania: do 31.XII.2007" - uwaga, ludzie - laptoki rozdajom tylko do konca roku ;) "Pozostałe opłaty (brutto, PLN): aktywacyjna: 122 zł za modem*: 122 zł * W promocji klient zobowiązany jest do zakupienia modemu TELE2." - 244 zl za sumaryczna aktywacje, bez komentarza. "Z pakietu opcjonalnego będą mogli skorzystać klienci, którzy pozytywnie przejdą weryfikację kredytową" - Wieśka, mamy weryfikacje kakos w piwnicy ? ;) "Informacje o producencie: - NTT System istnieje od 1989 roku - Obecnie największy producent komputerów w Polsce, posiada ponad 9% udziałów w rynku PC" I co z tego ? NTT montuje skladaki - sredniej jakosci i drogie skladaki, podobnie jak Vobis i Optimus i inne podobne firmy. Jak ktos chce przeplacic, to zawsze mozna u nich kupic ;) "NTT System wkraczył na rynek laptopów" - wkraczyl, wkraczyl. Kra, kra. "Komputery przenośne NTT System wygrały juŜ dwa rankingi (kryterium: jakość/cena) w magazynach komputerowych: PC Format i Next" - buahaha, a nastepnej stronie JASNO widac, ze ranking (inna sprawa, jak bardzo byly, sa i beda ustawiane rankingi - ten akurat jest z polki laptopow raczej z nizszej polki - pokazuje to dobrze takich grafik jak Intel X3100 (aktualne zintegrowane) oraz GeForce 8600 (M G/GS/GT) oraz mocniejszych, oraz oczywiscie nowszych procesorow Intel bazowanych na chipsecie Santa Rosa) wygral ZUPELNIE INNY model laptopa NTT - mianowicie 605I (sic!). Rozni sie on 'tylko' procesorem (Core (1) Duo 1,87 T225), karta graficzna (GeForce 7600, 128/256 wlasnego RAMu + 128/256 MB z operacyjnej), dyskiem twardym (120 miast 80 GB) oraz dodatkami - BlueToothem, czytnikiem linii papilarnych i byc moze takze IrDĄ oraz ktoryms z gniazd - PCMCIA lub Express Card (zapewne w tym z Tele2 jest tylko jedno gniazdo). Aha - i kosztuje wg tego PDFa 2895 zl - czyli AZ 771 zl wiecej ^^ (wg Skapiec.pl - od 2889, czyli podobnie). 1/2

  • 0

    4.  2007-11-15 18:16:05

    2/2 Porownanie do laptopa z oferty TP wyglada tak... ze jest prawie-ze gorszy od niego (producentem w przypadku TP jest _Dell_!), w najlepszym razie na rowni (podobny procesor - tam jest Sempron 3,5k+, dysk u TP jest podobno 70 GB (pokazcie mi, gdzie takie dyski robia ;) i wygrywa tylko nagrywarka DVD (miast Combo) oraz oprogramowaniem (i to tylko antywirusem, bo chwalic sie Officem 2007 wersja TRIAL na 60 dni chyba nie przystoi... nie mowiac juz o "Program do DVD/DVDR" ;))) MIAZGA). Ma za to gorsza gwarancje o rok, nieco gorsza grafike i - co chyba najistotniejsze - wieksza awaryjnosc (w porownaniu do Dell, nawet low-endow, NTT moze od razu wysiasc w przedbiegach :) Jedziemy dalej... umowa na Internet _3 (SLOWNIE: TRZY) LATA_ (a nawet gwarancja na laptopa jest krotsza :), umowa na telefon - nie jest to jasno okreslone, ale minimum rok cyrografu :D Chwalic Zagiel mozna, bo w sumie firma znana i niezla (choc i tak wole GE Money Bank oraz Lukas Kredyt), ale po jaka cholere chwalic sie tym, ze na 36 miesiecy jest tak niska rata ? Wiadomo, ze na ogolnych warunkach oznaczaloby to +36 % wartosci laptopa, ale do ciezkiej cholery - ten laptop nie kosztuje 5000, mozna go wziac na rok w ratach i nie przemeczyc sie placeniem rat! Choc zawsze mozna placic wieksza prowizje za nic - oczywiscie takich klientow tez szanujemy... Oczywiscie Tele2 reklamuje sie jako 'tansza alternatywa dla TP', podczas gdy oszczednosci wynosza w przypadku WIEKSZOSCI uslug (Telefon, Internet etc.) zaledwie do 5 % (W WIEKSZOSCI PRZYPADKOW :) No, ale to jest oczywiscie _TANIEJ_ !!! No i w tym duchu ostatni kwiatek z PDFa z prezentacji na koniec: "Konkurencyjność w stosunku do oferty TP SA, gdzie sama rata za laptopa (przy okresie kredytowania 36 m) wynosi 63 PLN" WOW, AZ CZTERY ZLOTE MNIEJ NA MIECHA! WIESKA, LECIMY KUPOWAC LAPTOKA W TELE2!

  • 0

    5.  2007-11-15 18:21:08

    Zapomnialem podac przyklady laptopow o tych samych specyfikacjach (nawet prawie-ze identycznej), a w duzo nizszych cenach - prosze bardzo: www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/192649

  • 0

    6. ~Tomaszzz  2007-11-15 18:27:28  host: 219-dom-3.acn.waw.pl

    Świetna recenzja PLANET. Z jednym ale... Pamiętasz ile kiedyś płaciło sięza przeciętny telefon komórkowy u operatora (szczerze mówiąc były dostępne tylko tam)? Czy pamiętasz ile kosztowała miesięcznie pierwsze neostrada (żaden inny operator nie oferował tak dostępnej alternatywy) w pięknych czasach SDI? I czy te obniżki cen stały sięz dnia na dzień? NIE (brawo)! A to z banalnego powodu to kosztuje, ale Twoje wyśmiewane 4 zł spowoduje, że moje dzieci będzie stać na wiele rzeczy tak jak nas teraz na praktycznie dowolny model komórki.

  • 0

    7.  2007-11-15 18:38:44

    Tak, pamietam te czasy - uzywalem 3110, potem 3210 i w koncu 3310 (tak sie zlozylo, ze akurat cala serie 'przerobilem' ;) Pamietam takze np. Siemensa S6 i podobne cegielki, ktore sie uzywalo. Pamietam koszt minuty. Pamietam czasy, kiedy Neostrada (przed rokiem 2000) istniala tylko jako usluga firmowa (w czterech bodajze opcjach: 256, 512, 1024 i 2048), a potem pojawila sie jako Neostrada Plus - 512/128 z koszmarnie droga instalacja (prawie 1000 zl - ktora sie wtedy zreszta zaplacilo) i jej stopniowa ewolucje do 640/160 etc. I teraz dlaczego wysmiewam te 4 zl (nie wiem, czy przeczytales tylko sama koncowke, czy cale komentarze) - sa dwa powody. Po pierwsze, przez dlugie lata na rynku telekomunikacyjnym nie bylo konkurencji - rynek NMT/GSM mial 'konkurencje', poniewaz tak naprawde trojca sie wzajemnie tolerowala i nie konkurowala za ostro przez DLUGI czas, a na rynku Internetu konkurencji przez DLUGI czas W OGOLE NIE BYLO. A po drugie wysmiewam, poniewaz takie firmy jak Dialog, Netia czy GTS maja o WIELE nizsze koszty (parenascie-paredziesiat procent - zarowno na Internecie, jak i telefonie) od TP i gdyby zrobily (badz juz tak sie stalo) podobna promocje, to koszty kupna laptopa byly znacznie mniejsze i promocja bylaby O WIELE bardziej atrakcyjna. (pokazuje to praktycznie kazda promocja, ktora sie ukazuje wsrod tych firm - wyjatkiem byly testy oraz promo 'Internet za darmo' w Tele2, ale to promo tez wymagalo posiadania telefonu w Tele2 na czas okreslony jako WARUNEK promocji. Oczywiscie nie na poziomie cenowym TP Socjalnego ;) Oczywiscie sprzedaz takiego laptopa czy uslug (internet/telefon) dawalaby im jakas marze, ale nie tak chamsko narzucana, jak w przypadku TP i tylko troche mniej, niz w przypadku Tele2. Taka prawda - to nie jest firma, ktora bedzie inwestowac w rynek w ogole - ona sie po prostu z tego rynku WYCOFA, tak jak z wielu innych, kiedy przestanie byc dla niej oplacalny. I tyle.

  • 0

    8. ~Tomaszzz  2007-11-15 19:26:30  host: 219-dom-3.acn.waw.pl

    Tomaszzz. I chwałą Ci za to (że pamiętasz), moim pierwszym aparatem był Philip Fizz, więc chyba podobne czasy ;-) Przeczytałem całość i dlatego kojarzy mi się to z tamtym okresem, kiedy nie oferowano najwyższych (jak na owe czasy) modeli. Piszesz też o tolerancji miedzy "trójcą", ok masz rację, ale jednak ceny połączeń oraz aparatów cały czas spadały i też bardzo wolno, bo nie oszukujmy się te 11 lat nie jest bardzo krótkim okresem ;-/, ta sama sytuacja ma miejsce z internetem. Jednak tu jest małą różnica. Nie licząc szczęściarzy, którzy mogą skorzystać z usług sieci kablowych, konkurencja istnieje dosłownie od kilku lat (3-4) co nijak ma się do rozwoju GSM. Poruszyłeś też inny wątek - promocji Netii, a później kopię Tele2. I tu też muszę sięz Tobą zgodzić, że różnica nie była powalająca, ale po przeczytaniu jakiegoś podsumowania doszedłem do wniosku, że jakaś była (na poziomie 4-5 zł). Do czego zmierzam. Otóż do tego, że przez tak nielubiane Tele2 w ciągu kilku miesięcy mamy już oszczędność 8-9 zł miesięcznie, co wg mnie biorąc pod uwagę cenę 1MB na m-c (średnio ok 50 zł) jest sporą różnicą. Jeżeli podobna sytuacja potrwa dłużej to 25 zł za 1 MB będzi standardem. Ale to tylko takie moje... A to tak do ostaniego wątku w Twojej wypowiedzi: http://www.wirtualnemedia.pl/article/245621_Tele2_zainwestuje_do _200_mln_zl_w_infrastrukture.htm

  • 0

    9.  2007-11-15 22:40:24

    Oczywiście, że rynek usług dla tele2 mógłby się rozwijać szybciej, tylko tepsa nie chce im szybciej kłaść miedzi:)

  • 0

    10. ~berdys  2007-11-16 15:22:09  host: 32.grybow.net.pl

    to jest jakas cienizna... dali by minimum jakiegos turiona i 1 gb ramu i dysk 120... to minimum nawet dla biura :) o grafice nie wspominam..a po 36 miesiacach to bedzie rupiec....

  • 0

    11. ~berdys  2007-11-16 15:24:47  host: 32.grybow.net.pl

    tak czytajac komentarze- pamietacie Ericssona GA 628 ? albo 868 ? ;) cieplo je wspominam...Philips Fizz... wtedy jego desing wydawal sie szokujacy ;) i te kolory ;)

  • 0

    12. ~berdys  2007-11-16 15:25:57  host: 32.grybow.net.pl

    a jeszcze jedno.. mial ktos Nokie 150 ? :)

  • 0

    13. ~berdys  2007-11-16 15:29:58  host: 32.grybow.net.pl

    planet* ja do zeszlego roku mialem ta neostrade Plus :) 640.... :) do dzisiaj mam Aztecha 900 :) najlepsze to jest to, ze tepsa ma odnotowane ze mam sagema ;) ;)

  • 0

    14. ~~~~~j  2007-11-16 16:50:56  host: atropos.tpi.pl

    Po komentarzu PLANET-a, to chyba niewielu się zdecyduje na ofertę Tele2, a propos w jaki sposób oni oferują dostęp do internetu?

  • 0

    15. ~Chrome_TP  2007-11-16 20:18:03  host: 212.160.172.70

    Ad_14 : BSA

  • 0

    16. ~jajko  2007-11-17 05:14:45  host: chello087206236100.chello.pl

    moim pierwszym fonem byla nokia cityman....do dzis mam ja w szafeczce :) niestety bateryjka juz nie ta :) i antenka gdzies zaginela przy przeprowadzkach ale sentyment pozostal :)

  • 0

    17. ~Saimon  2007-11-26 09:14:45  host: abnu122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam pytanie, mam w domu tele2 tyle ze dziala na zasadzie radiowej (skrzynka). Z tego co slyszalem nie ma mozliwosci zalozenie neta w takich warunkach, jedynie uzytkownicy z kablem maja taka mozliwosc. Wiecie moze cos na ten temat? Wazne.

Dodaj swoją opinię