Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 chroni klientów przed dialerami międzynarodowymi

Tele2 chroni klientów przed dialerami międzynarodowymi

WitekT 23 Września 2004 11:25

0 0

W reakcji na nasilające się zjawisko tzw. dialerów międzynarodowych - Tele2 zdecydowało się zablokować możliwość łączenia się z przez sieć tego operatora z Wyspami Św. Tomasza i Książęcą, Wyspami Cooka oraz Tuvalu.

24 września br. Tele2 Polska, wiodący alternatywny operator telekomunikacyjny w Polsce, wycofa z cennika i zablokuje możliwość łączenia się z Wyspami Św. Tomasza i Książęcą (numer kierunkowy: 00239), Wyspami Cooka (00682) oraz Tuvalu (00688). Jest to reakcja na nasilające się w ostatnim czasie zjawisko niechcianych połączeń z tymi kierunkami spowodowanych tzw. dialerami międzynarodowymi. Ich ofiarą padają użytkownicy modemowego dostępu do Internetu, po wejściu na niektóre strony z płatną treścią. Wobec tego zjawiska bezskuteczna okazuje się zarówno blokada połączeń typu 0-700, jak i programy antydialerowe. Zablokowanie możliwości realizowania tych połączeń ochroni abonentów korzystających z preselekcji połączeń międzynarodowych poprzez sieć Tele2, przed niechcianymi połączeniami.
Sądzimy, że zdecydowana większość abonentów nie chce być narażona na działanie dialerów międzynarodowych. W odpowiedzi na te oczekiwania zdecydowaliśmy się na całkowite zablokowanie możliwości łączenia się naszych abonentów z tymi wyspami, mimo że odbędzie się to kosztem uszczuplenia naszych przychodów. Jest to posunięcie radykalne, ale na daną chwilę jedyne skuteczne. Jeśli ktoś chce się nadal łączyć z tymi kierunkami, w dowolnej chwili może wybrać prefiks innego operatora lub korzystać z tzw. kart pre-paid do rozmów międzynarodowych jak np. Karta Świat naszej firmy - powiedział Piotr Nesterowicz, Dyrektor Generalny Tele2 Polska.

Tele2 nie wyklucza, że - w przypadku gdy specjaliści opracują skuteczną metodę ochrony przed dialerami międzynarodowymi - możliwość łączenia się z w/w wyspami zostanie przywrócona do cennika połączeń międzynarodowych operatora. Koszt minuty połączenia z tymi wyspami w Tele2 wynosił 3,95 zł z VAT (w planie standardowym TP SA 7,63 zł z VAT).

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Bartol  2004-09-23 13:44:00  host: yh182.internetdsl.tpnet.pl

    To straszne, jak ja sie teraz dodzwonie do rodziny?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-27-243.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet