Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele2 chce 200 mln zł kary dla TP

Tele2 chce 200 mln zł kary dla TP

WitekT 20 Kwietnia 2005 10:36

0 0

Tele2 Polska skierowała do Prezesa URTiP wnioski o przeprowadzenie kontroli i nałożenie na TP kar za szereg działań łamiących prawo i skierowanych przeciwko konkurencji, w łącznej wysokości 200 mln zł.

Powodem do wymierzenia kar jest niestosowanie się byłego monopolisty do obowiązującego prawa, lekceważenie decyzji Prezesa URTiP oraz nierealizowanie zapisów umów wiążących spółki Tele2 i TP.
W pierwszym wniosku, Tele2 wnosi o przeprowadzenie kontroli i nałożenie na Telekomunikację Polską kary pieniężnej w wysokości 140 mln złotych za niezgodne z prawem realizowanie połączeń lokalnych abonentów, którzy mając preselekcję połączeń krajowych do sieci Tele2, wybierają skrócony (siedmiocyfrowy) numer lokalny.

W drugim wniosku, dotyczącym niewykonywania przez TP umów zawartych pomiędzy Tele2 i TP, w zakresie punktów styku sieci, Tele2 apeluje do Prezesa URTiP o nałożenie na TP kary w wysokości 60 mln zł. Przyczyną złożenia tego wniosku są ogromne - sięgające nawet dwóch lat - opóźnienia w realizacji przez TP zamówień Tele2 na rozbudowę i uruchomienie punktów styku sieci poziomu lokalnego.

Źródło tekstu: Tele2     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-173-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że smartfony z ekranami zupełnie pozbawionymi ramek to dobry kierunek rozwoju?

Vivo Apex zadebiutuje 12 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet