Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tele-iPod

Tele-iPod

WitekT 22 Lipca 2006 23:54

0 0

Apple poinformowało, że wypuści na rynek iPoda z funkcjami telefonu komórkowego.

Nie sądzimy, że telefony dostępne dziś na rynku są dobrymi odtwarzaczami. To się na pewno zmieni, a my nie zamierzamy się temu bezczynnie przyglądać - powiedział Peter Oppenheimer, członek zarządu Apple ds. finansowych.




Apple będzie musiał się zmierzyć z takimi producentami, jak Nokia i jej multimedialne Nseries, SonyEricsson z serią Walkman oraz Motorolą, która ostatnio wypuściła modele ROKR (E1 i E2). Co ciekawe, ten ostatni model korzysta, na mocy porozumienia z Apple, z jego sklepu internetowego z muzyką – iTunes.

iPod ma 75% udziału w amerykańskim rynku odtwarzaczy muzycznych. Jest także liderem w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Austrii, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Japonii. Na wszystkich rynkach w II kwartale sprzedał aż 8,1 mln urządzeń.

Źródło tekstu: Business News     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~fazafm.com  2006-07-23 10:11:39  host: w3cache2.icm.edu.pl

    naprawde nie wiem czym sie tak wszyscy zachwycaja ... i po co w odwarzaczu muzycznym telefon komorkowy ?

  • 0

    2. ~Marioos  2006-07-23 10:48:33  host: host-81-190-20-203.torun.mm.pl

    po to aby nie byc obwieszonym gadżetami jak choinka.mi ten pomysł sie podoba, tyle że pamięci powinien mieć min.20GB, wtedy bedzie to naprawde iPod z telefonem komórkowym.

  • 0

    3.  2006-07-23 11:38:18

    Marioos chyba ipoda nie widziales. W tym odtwarzaczy wlasnie o to chodzi aby byc obwieszonym gadzetami. Chcesz miec radio w ipodzie musisz dokupic nakladke, chcesz dyktafon kolejna nakladka. Pokrowiec to kolejny wydadet.... gadzetow do ipoda jest masa. Tylko dlatego, ze producent nie wiada czemu nie mogl sie zatroszczyc o radio dyktafon. Jesli w takim kierunku pojdzie ipodowski telefon, to zeby wyslac MMSa bedzie trzeba dokupic przystawke, do odbierania bedzie potrzebna inna przystawka. Oczywiscie bedziemy zmuszeni kupic pokrowiec, bo ipod bedzie sie rysowal od samego patrzenia na niego. A te wszystkie przystawki wsadzimy do ipodowskiego plecaczka.

  • 0

    4.  2006-07-23 11:41:24

    iPod w USA jest tani jak barszcz z grzybami. Interes sie robi na gadzetach do niego. Mozna dokupic nawet wibrator, wibryjacy w rytm odtwarzanej muzyki... istny kult ipoda. Pewnie jakis sekty powstaly juz Bractwo bialego iPoda, lub iPodosławni ;)

  • 0

    5. ~bart  2006-07-23 11:43:51  host: 102-144.echostar.pl

    Jak na razie wszystkie takie wiadomości to plotki. Apple nikogo oficjalnie nie poinformował i nie ma takiego zwyczaju, żeby zapowiadać produkty przed ich wprowadzeniem na rynek.
    A cała reszta polega na tym, że ktoś w iTunes znalazł ikonkę, a analitycy z Wall Street twierdzą, że Apple musi opracować taki telefon, bo jak nie to straci rynek.
    Dopóki Steve Jobs nie wyjdzie na scenę i nie powie: "Mamy telefon Apple", dopóty takiego czegoś nie ma.

  • 0

    6. ~...  2006-07-23 16:27:31  host: abre69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    se w810i i każdy Ipod może się schować. koniec

  • 0

    7. ~  2006-07-23 17:38:38  host: 82.160.85.253

    najtańszy telefon z dobrym mp3 można już od 250zł dostać, w Polsce, w tej biedzie się na pewno nie przebiją, zresztą i tak ipod jest przereklamowany - iriver rlz!

  • 0

    8.  2006-07-23 18:13:07

    to moze byc ciekawe... bedzie bardzo duza konkurencja dla Walkmana. a juz widzialem pare przykladowych modeli:

    http://www.ooops.pl/makowskiundpepe/images/iPod-phone-concept.jpg

    http://www.macobserver.com/article/2004/11/hipod.jpg

    http://gallery.ipodlounge.com/ipod/albums/userpics/ipod~1.jpg

    http://www.mobilewhack.com/images/iphone-shot1-400.jpg

    http://www.shoppingo.it/upload/2006/03/Arriva l'iPod phone.jpg

    to sa tylko przyklady jak MOGA wyglada ipod phony...

  • 0

    9. ~fazafm.com  2006-07-23 23:24:13  host: chello062179039091.chello.pl

    ja naprawde uzwazam ze telefon ma sluzyc do dzwonienia a ipod do sluchania muyzki i niech tak zostanie pozatym nie mam sklonnosci do chodzenia po ulicy ze sluchawkami na uszach a odtwarzacz ktory mam w telefonie jest naparwde wystarczajacy zeby posluchac cos sporadycznie

  • 0

    10.  2006-07-23 23:57:40

    hmm dziwny jestes jakos... to nie ma powstac odtwarzacz MP3 z mozliwoscia telefnu.. ale telefon z MP3 odtwarzaczem musza byc? pomysl troche to jest to samo! i jak ktos juz tu sie wypowiedzial ja tez nie mam ochoty chodzic z telefonem, mp3 playerem i aparatem wole 3w1 czyli np. moj telefon SE W550i z genialnym odtwarzaczem Walkmana! chociaz aparat nosze osobny :P

  • 0

    11.  2006-07-24 01:27:50

    ale co tu dziwnego ipod to ipod a sony erikson walkmen to co innego niech kazdy robi to co mu wychodzi najlepiej :)

  • 0

    12.  2006-07-24 02:34:14

    hmm jak cos to Sony Ericsson a nie erikson. pozatym walkman pochodzi od sony'ego.. ktory lata temu byl pierwszym przenosnym urzadzeniem muzycznym przeniesionym niedawno na telefony sonyericsson. widocznie ipod pod wzgledem sprzedaszy swoich egzemplarzy mp3 playerow chce rowniez sprobowac zrobic tel z mp3. I nawet dobrze bedzie konkurecja. A co mi sie wydaje ze ten telefon bedzie ze wspolpraca Motoroli... widac ze cos sie nie trzyma twoja wypowiec kupy juz...

  • 0

    13. ~Taki-jeden  2006-07-24 02:46:17  host: cpe-24-90-243-150.nyc.res.rr.com

    Oj barany kochane. Co wy mi tutaj za glupoty gadacie. Apple robi kase na iTunes (sklepie) a nie na iPod (urzadzeniach). Poczytajcie wy raporty od 5 do 8 razy wiecej zysku maja na muzyce niz na urzadzeniach. Niech wypuszcza iTunes na WindowsMobile to zarobia wiecej.

Dodaj swoją opinię