Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TelArena we FreecoNet

TelArena we FreecoNet

sirmark 6 Lutego 2007 22:32

0 0

GTS Energis, Netia, EuroTelekom, a wkrótce Deutsche Telekom - to operatorzy, którzy na TelArenie będą walczyli o możliwość zrealizowania połączeń telefonicznych

TelArena jest nowym modułem FreecoNet - działającej od września minionego roku platformy VoIP, która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na platformie numerami telefonów. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet do tej pory można było dzwonić przez dowolnego operatora VoIP. Od teraz użytkownicy FreecoNet mogą także dzwonić przez operatorów obecnych na TelArenie.

W momencie wybrania przez użytkownika FreecoNet numeru niezarejestrowanego na tej platformie, operatorzy obecni na TelArenie rozpoczynają walką o to połączenie. Zawsze wygrywa ten operator, który zaoferuje najniższą stawkę. Cała operacja z punktu widzenia użytkownika jest niezauważalna. Może on jednak w dowolnym momencie wejść do swojego internetowego panelu zarządzającego usługą FreecoNet i sprawdzić, jaki operator i za ile, zrealizował poszczególne połączenia. W tym momencie operatorzy obecni na TelArenie deklarują stawki za minutę połączenia na poziomie 5-9 groszy na numery stacjonarne w Polsce, 8-12 groszy za granicę. Naliczanie wszystkich rozmów jest sekundowe.
TelArena ma z założenia skupiać najlepszych niezależnych operatorów polskich i zagranicznych. Ich usługi, po raz pierwszy na świecie w warunkach idealnej konkurencji, są od teraz dostępne dla wszystkich Polaków, którzy mają dostęp do Internetu. W najbliższych miesiącach planujemy także uruchamiać kolejne narodowe TelAreny, na początku w krajach sąsiadujących z Polską. Rozpoczęliśmy już rozmowy z operatorami z tych krajów i są one bliskie finalizacji - zapowiada Krzysztof Malicki z Datery

Przedstawiciel Datery dodaje, wkrótce na TelArenie należy spodziewać się kolejnych operatorów, co zwiększy konkurencję. Deklarację wejścia na TelArenę złożył już Deutsche Telekom, który ma stanąć w szranki o nasze połączenia od końca lutego.

Źródło tekstu: Datera     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~...  2007-02-06 23:27:34  host: acoh111.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ciekawy artykuł ale zbyt mądry :p

 • 0

  2. ~koń który mówi  2007-02-07 00:04:47  host: very.crazy.internetserviceteam.com

  To ci streszczę: taka licytacja. Ty chcesz zadzwonić, a operatorzy mówią za ile cię mogą połączyć. Wybierasz najtańszego, połączenie zostaje zrealizowane. Płacisz. Operator liczy kaskę. Wkrótce ceny spadną jeszcze bardziej, bo wchodzą kolejni operatorzy do tej zabawy. I to wszystko.

 • 0

  3.  2007-02-07 00:09:21

  Fajnie by bylo gdyby do naszej Św. Trójcy wkońcu dołączył czwarty. Tak dla konkurencji...Łączy tańszy

 • 0

  4. ~PLANET  2007-02-07 04:28:41  host: public-gprs22268.centertel.pl

  SirM, literowka w tytule, winno byc "TelArena we FreecoNet" miast "TelArena we FeecoNet". No chyba, ze ktos fika ;)

 • 0

  5. ~j  2007-02-07 07:58:08  host: 217.116.110.186

  PLANET może nie chodzi o FREE (darmowy), a o FEE jaki niedobry

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet