Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tel-Energo znów trafi pod młotek

Tel-Energo znów trafi pod młotek

sirmark 1 Marca 2004 12:12

0 0

Marcowe WZA Tel-Energo i Telbanku zatwierdzi połączenie spółek. Za pół roku PSE znów zaczną szukać dla nich inwestora. W czerwcu spółki będą funkcjonowały już jako jedna firma. Do tego czasu PSE chcą wyciągnąć Tel-Energo z tarapatów finansowych. Planowany zysk netto Tel-Energo to 608 tys. zł, wobec blisko 98 mln zł straty w 2003 r. (dane przed audytem) i 77 mln zł w 2002 r. Nie ma wątpliwości, że do poprawy sytuacji firmy istotnie przyczyni się połączenie z Telbankiem, który jeszcze przed przejęciem przez Tel-Energo generował dodatnie wyniki. Od połowy roku operator powinien już bez pomocy właściciela radzić sobie z obsługą kredytu (około 100 mln euro) zaciągniętego na przejęcie Telbanku. Jeden z warunków umowy kredytowej przewiduje wprowadzenie do Tel-Energo inwestora. PSE mają na to czas do marca 2005 r. Pod koniec 2003 r. próbowały sprzedać spółkę, jednak nie udało się uzgodnić warunków z Netią. Na początku IV kwartału ponownie rozpoczniemy poszukiwania inwestora. Spółce potrzebny jest właściciel, który umożliwi jej inwestycje na poziomie 100-150 mln zł rocznie.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet