Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tel-Energo zmienia nazwę na Exatel

Tel-Energo zmienia nazwę na Exatel

WitekT 5 Października 2004 10:44

0 0
Należący do Polskich Sieci Elektroenergetycznych teleoperator rozpoczyna nowe życie. Za kilka dni ogłosi oficjalnie nową nazwę i plany na przyszłość. Nowa nazwa dla połączonych spółek Tel-Energo i Telbank to Exatel. Została ona wybrana już w maju, ale operator utrzymywał ją w tajemnicy, co robi zresztą nadal.Celem wprowadzenia nowej marki jest przede wszystkim zmiana tradycyjnych wizerunków obu firm, kojarzonych jednoznacznie z sektorem energetycznym i bankowym. Częściowej zmianie ulegnie strategia operatora. Będzie chciał wyjść poza sektor dużych przedsiębiorstw i silniej penetrować segment małych i średnich firm. Teraz Tel-Energo funkcjonuje w grupie dużych operatorów. Sięgnięcie do kieszeni mniejszych klientów musi poprzedzić modyfikacja części oferty usług.

Skonsolidowany operator chce być bardziej ekspansywny. Na razie jest silny głównie w usługach transmisji danych i dzierżawy łącz. Jego udziały w tych rynkach to 15% i 25%. Orężem w tym zakresie pozostaje druga co do wielkości sieć światłowodowa w Polsce.

Kolejną drogą rozwoju jest integracja rozwiązań telekomunikacyjnych. Operator chce skorzystać głównie z know-how wchłoniętego Telbanku, który specjalizował się w realizacji rozwiązań dla biznesu.

Kolejnym etapem w budowie wartości nowego operatora będzie próba wchłonięcia NOM, który ma dość silną pozycję na rynku usług głosowych (połączenia międzystrefowe i międzynarodowe). Nieoficjalnie mówi się, że Tel-Energo chciałoby zintegrować go jak najszybciej, problemem jest struktura własnościowa NOM.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-222-161.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet