Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tel-Energo zmienia nazwę na Exatel

Tel-Energo zmienia nazwę na Exatel

WitekT 5 Października 2004 10:44

0 0

Należący do Polskich Sieci Elektroenergetycznych teleoperator rozpoczyna nowe życie. Za kilka dni ogłosi oficjalnie nową nazwę i plany na przyszłość. Nowa nazwa dla połączonych spółek Tel-Energo i Telbank to Exatel. Została ona wybrana już w maju, ale operator utrzymywał ją w tajemnicy, co robi zresztą nadal.

Celem wprowadzenia nowej marki jest przede wszystkim zmiana tradycyjnych wizerunków obu firm, kojarzonych jednoznacznie z sektorem energetycznym i bankowym. Częściowej zmianie ulegnie strategia operatora. Będzie chciał wyjść poza sektor dużych przedsiębiorstw i silniej penetrować segment małych i średnich firm. Teraz Tel-Energo funkcjonuje w grupie dużych operatorów. Sięgnięcie do kieszeni mniejszych klientów musi poprzedzić modyfikacja części oferty usług.

Skonsolidowany operator chce być bardziej ekspansywny. Na razie jest silny głównie w usługach transmisji danych i dzierżawy łącz. Jego udziały w tych rynkach to 15% i 25%. Orężem w tym zakresie pozostaje druga co do wielkości sieć światłowodowa w Polsce.
Kolejną drogą rozwoju jest integracja rozwiązań telekomunikacyjnych. Operator chce skorzystać głównie z know-how wchłoniętego Telbanku, który specjalizował się w realizacji rozwiązań dla biznesu.

Kolejnym etapem w budowie wartości nowego operatora będzie próba wchłonięcia NOM, który ma dość silną pozycję na rynku usług głosowych (połączenia międzystrefowe i międzynarodowe). Nieoficjalnie mówi się, że Tel-Energo chciałoby zintegrować go jak najszybciej, problemem jest struktura własnościowa NOM.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-216-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (12)

Archiwum Ankiet