Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tegoroczne plany Netii

Tegoroczne plany Netii

WitekT 19 Maja 2006 11:18

0 0

Netia miała na koniec pierwszego kwartału 293 mln zł wolnej gotówki. Połowa kwoty pójdzie na WiMAX i komórki, czyli P4.

W tym roku wydamy około 60 mln zł na P4 — mówi Jon Eastick, członek zarządu ds. finansowych Netii i wiceprezes ds. finansowych P4. Netia, która ma 30% udziałów w P4 zadeklarowała, że zainwestuje w rozwój operatora 90 mln euro. P4 szacuje, że w ciągu 10 lat będzie mu potrzebne 650 mln euro na rozwój infrastruktury.

Kolejny duży projekt inwestycyjny to WiMAX, na który Netia zamierza wydać w tym roku do 100 mln zł. To nakłady na budowę infrastruktury i koszty operacyjne — wyjaśnia Jon Eastick.
Netia, która otrzymała częstotliwości uprawniające do świadczenia usług w technologii WiMax w lipcu ubiegłego roku, przygotowuje program pilotażowy oparty na 20 stacjach bazowych. Do końca roku chce mieć ponad 100 stacji, które pozwolą na uruchomienie usługi w kilkudziesięciu miastach. Zamierzamy uruchomić tę usługę na zasadach komercyjnych w drugiej połowie tego roku — mówi Jon Eastick.

Netia chce wypłacić w tym roku 50 mln zł dywidendy, teoretycznie zostaje jej więc 83 mln zł na sfinansowanie potencjalnych akwizycji, nie licząc bieżących wpływów gotówkowych. Możemy rozwijać się samodzielnie, ale jesteśmy zainteresowani kupnem firm z branży — mówi Jon Eastick. W grę wchodzą Dialog czy Pro-Futuro. O ile sprzedaż tego pierwszego utknęła w martwym punkcie, o tyle kupno Pro-Futuro jest bardziej realistyczne. Prasa pisała, powołując się na nieoficjalne informacje, że Netia złożyła na początku kwietnia ofertę kupna spółki od NFI Jupiter za 75-80 mln zł. Netia nie komentuje tych doniesień.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet