Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Technologia Flash-OFDM ma wsparcie Siemensa

Technologia Flash-OFDM ma wsparcie Siemensa

sirmark 11 Października 2004 23:41

0 0

Siemens będzie promować nowy rodzaj szerokopasmowej komunikacji bezprzewodowej, który może stać się konkurencją dla usług Wi-Fi oraz sieci komórkowych 3G.

Niemiecki gigant telekomunikacyjny we współpracy z firmą Flarion Technologies, która opracowała technologię Flash-OFDM (Orthogonal Frequency Division Multiplexing), będzie rozwijać produkty do budowy infrastruktury dla sieci komórkowych wykorzystujących to rozwiązanie. Pierwsze produkty Siemensa obsługujące Flash-OFDM trafią na rynek najprawdopodobniej w drugim kwartale przyszłego roku.
Transmisja OFDM polega na dzieleniu danych na subkanały, rozsyłaniu ich w dostępnym paśmie i ponownym "składaniu" w całość przez odbiornik. Flash-OFDM, opracowany przez Flarion, dodatkowo dynamicznie dostosowuje do dostępnych częstotliwości. Zaleta technologii to relatywnie duża szybkość przy równoczesnym wykorzystywaniu pasma w większości państw nieużywanego lub dostępnego bez licencji. Flash-OFDM korzysta z pasma 450MHz, które w krajach Europy Wschodniej – m.in. w Polsce – jest używane do obsługi telefonii komórkowej i to właśnie operatorzy z naszego regionu mogą stać się klientami Siemensa. Zwłaszcza, że konkurencyjne wobec Flash-OFDM usługi 3G są w Europie Wschodniej wciąż w powijakach. Szybkość transferu sięga 1,5Mbps, jest więc niższa, niż w sieciach Wi-Fi. Można jednak z niej korzystać np. w szybko jadącym pociągu.

Technologię już teraz testuje kilku dużych operatorów telefonii komórkowej – w tym Vodafone, Nextel Communications i T-Mobile. Nextel oferuje już nawet na terenie USA (dokładnie: w Północnej Karolinie) komercyjne usługi oparte na rozwiązaniu Flash-OFDM.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet