Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Technologia 5G a punkty ładowania Powermat

Technologia 5G a punkty ładowania Powermat

msnet 18 Października 2017 15:47

3 5

powermat

Polski start-up zauważa przyszłość związaną z technologią 5G oraz związane z nią zapotrzebowanie na punkty ładowania urządzeń z nich korzystających.

Jak twierdzi Juliusz Korwin, dyrektor marketingu Powermat Polska, nasz kraj coraz intensywniej szykuje się do wirtualnych działań w sieci 5G, która ma działać z szybkością nawet do 100 Gb/s, jednocześnie eliminując wszelkie opóźniania w komunikacji. W czerwcu bieżącego roku wypowiadała się na ten temat Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, z której inicjatywy zostało powołane do życia porozumienie na rzecz strategii 5G dla Polski. Ma ono przygotować grunt gospodarczy na przyjęcie tego rozwiązania. Fakt, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w których wdrożony zostanie ten pomysł potwierdził także Tim Höttges, prezes Deutsche Telekom.

W lipcu w warszawskim centrum handlowym Blue City przeprowadzono pierwsze testy technologii 5G w Polsce. Wybór miejsca wynikał z tego, że potrzeba szybszego łącza jest szczególnie widoczna w miejscach skupiających wiele osób naraz, czyli np. w centrach handlowych. Aktualne sieci często nie dają sobie rady z natłokiem przesyłanych danych i klienci skarżą się na wolny Internet. Testując więc tę technologię w centrum handlowym, sieć 5G została od razu rzucona na głęboką wodę - powiedział Juliusz Korwin.




Do niedawna szczytem telekomunikacyjnych możliwości był standard LTE, który powoli zaczyna ustępować miejsca technologii 5G, o której się coraz głośniej i śmielej mówi. Jako użytkownicy i klienci nie lubimy czekać, więc dziś wygrywa ten, kto daje produkty najszybsze i w najwyższym standardzie. 5G to przyszłość, która już puka do naszych drzwi - być może Wi-Fi z czasem całkowicie wypadnie z obiegu, bo każdy będzie miał superszybki Internet w swoim telefonie. To, że już na początku wdrażania systemu testy odbyły się w Polsce to dla firm takich jak Powermat jasny znak, że Polacy chcą i potrzebują nowoczesnych rozwiązań na miarę ich potrzeb - zauważył Korwin. - dlatego pracujemy nad tym, żeby do końca 2017 roku w całej Polsce pojawiło się 1000 punktów ładujących.

A co technologia 5G ma wspólnego z punktami ładującymi? Schemat jest prosty - szybsza transmisja danych to także szybsze rozładowywanie się baterii urządzeń mobilnych, a więc i potrzeba ich doładowania. Należy dodać do tego fakt częstszego używania smartfonów, bo skoro wszystko działa szybko to nie ma potrzeby się ograniczać - tłumaczył Juliusz Korwin. Zauważył on, że noszenie ze sobą ładowarek i szukanie gniazdka to spore obciążenie organizacyjne, zwłaszcza gdy jesteśmy w ruchu. Z problemem tym mają sobie poradzić PowerSpoty, czyli maty ładujące, które można spotkać w przestrzeni publicznej - w restauracjach, salonach urody czy miejscach związanych z rozrywką.

Ładowanie odbywa się tu jakby przy okazji. Jeśli myślimy o sieci 5G jako o czymś powszechnym, to Powermat jako rozwiązanie technologiczne jest wręcz niezbędne - dodał dyrektor marketingu firmy Powermat. Technologie powinny być komplementarne, rozwój jednej napędza rozwój drugiej. I tak za szybszym Internetem idą technologie troszczące się o dostęp do energii. Bycie w kontakcie jest dziś w cenie i na to, my, jako firmy z branży IT, powinniśmy zwracać szczególną uwagę. W tym kontekście sieć 5G i Powermat uzupełniają się doskonale - powiedział Juliusz Korwin.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie na rzecz strategii 5G w Polsce
Zobacz: Powermat: 1000 stacji ładowania bezprzewodowego do końca roku

Źródło tekstu: Powermat Polska     

w sumie: 24
  • 1

    5.  2017-10-18 16:30:44

    @3 ja jestem pewien w zupełności, ale ty to chyba nie do końca. Ponieważ ja pisałem o weekendzie, ty o tygodniu. Weekend ma dni 2, z wolnym piątkiem, o ile ktoś ma wydłuża się do trzech, tydzień ma dni siedem, Odejmując weekendy mamy pięć. Taka Subtelna różnica. A dwa dni na jednym ładowanie jestem w stanie spokojnie wyciągnąć, o ile nie gram cały dzień w gry, albo nie oglądam filmów.

  • 0

    6.  2017-10-18 16:35:45

    @4 oprócz uzupełnienia mogą być też modemy zewnętrzne, jak dobrze sobie ustawisz możesz mieć takie 5g w domu, ale raczej nie w telefonach. W Polsce nie wjduję mat na stolikach, ale za to są porty usb, ostatnio Ładowałem sobie telefon w autobusie czymś takim.

  • 1

    7. ~Flej  2017-10-18 16:37:36  host: cbv196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "może Wi-Fi z czasem całkowicie wypadnie z obiegu, bo każdy będzie miał superszybki Internet w swoim telefonie"

    błuhahahah, przy HSPA też tak mówiono. Szczególnie w Play z limitem w roamingu będzie to 5G stacjonarne zastępować :DDDD

  • 0

    8. ~syska  2017-10-18 16:38:39  host: 92.60.132.22

    2~ na telefonach wydębią tą kasę od klientów bo mżonką jest telefon za 1zł a są wrzucone do abonamentów raty za telefon

  • 0

    9.  2017-10-18 16:45:28

    @8 ja mam telefon ze sklepu, znajomi i rodzina zostali przeze mnie uświadomieni, więc też kupują telefony w sklepach. Chyba mało kto bierze teraz telefon w abonamencie za złotówkę, bo każdy to sobie Przelicza i wie, że wychodzi drożej.

  • 0

    10.  2017-10-18 16:53:30

    Kuż widzę te podniety w komentarzach za 5 lat. - Ja mam 700 megabitów, a ja 950 - a ja 1,5 teratabita bo jestem w najlepszej sieci :-)

  • 0

    11. ~???  2017-10-18 16:54:03  host: a25-05-12.opera-mini.net

    Co to znaczy 5G. O co tutaj chodzi, czy tylko wyciąganie forsy??? A może 6G ?

  • 0

    12.  2017-10-18 17:00:40

    Może przyjdzie 5-ty gracz - nazwie się Project 5 i będzie budował 10-lat sieć 5G, a potem się okaże, że nie ma zasięgu i będzie następna wydmuszka, która ma zasięg na kilku większych ulicach w dużych miastach, a reszta w roamingu 2G/3G/LTE ;)

  • 0

    13.  2017-10-18 17:13:26

    10 a internet bedą używali tylko do pisania tych komentarzy :)

  • 0

    14. ~Pablosox123  2017-10-18 17:13:44  host: 89-64-10-228.dynamic.chello.pl

    Boze a ten troll iphoneski znowu tu jest.Idz mendo gdzie indziej.I sie niedobrze robi jak sie go czyta.Czlowieku biorac tel za 1 zl w abo na 50 nie wychodzi cie drozej.

  • 0

    15. ~Pablosox123  2017-10-18 17:15:59  host: 89-64-10-228.dynamic.chello.pl

    Masz abonament 50 zm bierzesz w sklepie telefon za 2 tys na raty i nagle oplata komunikacyjna wychodzi po 150 zl za abonament i rate telefonu.Kupujac sredniaka za 1 zl i 50 zl abonament placisz tylko te 50 zl co miesiac.Tylko w orange doliczaja raty jeszcze i w tmobile

  • 0

    16.  2017-10-18 17:59:30

    @15 A gdzie ja pisałem o średniakach? Możesz przytoczyć ten fragment mojej wypowiedzi? Ja akurat kupuję sprzęt Apple i taniej wychodzi w sklepie, a telefon na karte za 30 zł. Teraz mam abo a telefon ze sklepu za gotówkę, bo gdy policzyłem wszystko 1,5 roku temu oferty wyglądały tak, że wyszło taniej. Jak nie nauczyli umiejętności czytania ze zrozumieniem, o kulturze nie wspominając to nie do mnie, można wykupić kursy ogłady, chociaż to powinno być wpojone w domu/szkole.

  • 0

    17. ~Pablosox123  2017-10-18 18:11:55  host: 89-64-10-228.dynamic.chello.pl

    @iphoneski to tylko pokazuje jaki jestes tępy.Nic nie mowilem o tym ze cos przytaczales o sredniopolkowcu.To byl moj przykład.Umiem czytac ze zrozumieniem ty masz problem ze zrozunieniem czegokolwiek.

  • 0

    18.  2017-10-18 18:21:19

    Liczenia chyba też nie nauczyli, najnowsza oferta. Iphone 8 w sklepie 3400 zł. W play za 1 zł przy abonamencie 250 zł na 2 lata. Wychodzi za wszystko 6000 zł. 6000 -3400 daje nam 2600 zł. Teraz dzielimy 2600 przez 24 i mamy 108,33. Teraz abonament 50 zł razy 24 daje 1200 zł. 1200+3400 =4600. Biorąc telefon u operatora tracisz 1400 zł. Można liczyć dalej: 3400+ (30*24) =720. 3400+720 =4120 zł. To 30 to karta na 2 lata. 6000-4120 =1880. Liczone w pamięci na szybko, mogą być błędy.

  • 0

    19. ~5G  2017-10-18 18:25:51  host: a23-06-07.opera-mini.net

    @11 Tak pisząc w skrócie, to chodzi o korzystanie z pasma w.cz. w przedziale 5Ghz. Podaj kontakt, to napisze Ci szczegóły.

  • 0

    20. ~Pablosox123  2017-10-18 23:06:27  host: 89-64-10-228.dynamic.chello.pl

    @iphoneski ty na serio nie kumasz,sam kreujesz pytanie i odpowiedz ja nic o iphonie nie pisalem.Nie mowie tu o ludziach co biora telefoony za 3 tys zl u operatora bo wiadomo ze w sklepie bedzie taniej.Wiekszosc ludzi bierze tel u opa bo za 1zl czy 99 zl ma juz telefon np w abonamencie 50 przez caly okres umowy i nic wiecej nie doplaca do telefonu jak ta pierwsza zlotowka.Kto chce bierze iphona ale to nie ta sama liga.

  • 0

    22. ~zenON  2017-10-19 07:23:01  host: 31.179.221.61

    "Testując więc tę technologię w centrum handlowym, sieć 5G została od razu rzucona na głęboką wodę" Ile osób w tym centrum testowało tą technologię? Jakieś gadanie dla gadania, bicie piany...

  • 0

    23. ~vcx  2017-10-19 09:17:05  host: a01-04-07.opera-mini.net

    @22 a kto sie na tym zna? Nawet @11 nie potrafią wytłumaczyć hi,hi.....

  • 0

    24. ~cezar  2017-10-19 12:50:10  host: public-gprs362566.centertel.pl

    Internet w technologi 5G działa na wysokich częstotliwościach (28 MHz) łącząc kilka pasm by zwiększyć ilość danych i prędkość. Jednak na tak wysokiej częstotliwości zasięg nadajników jest mały i wrażliwy na wszelkie przeszkody a więc zwiększą pewnie ich moc i głowy nam będą bolały.

  • 0

    25. ~???  2017-10-19 14:47:02  host: a19-08-03.opera-mini.net

    @24 Fajnie kolego, że bronisz telepolis. Ale nie wiedziałem, że tu brak fachowców. Te 28 Mhz steruje nadajnik pracujący w 5G? Jaka to długość fali te 5G?

Dodaj swoją opinię