Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Techniczne problemy opóźniają mobilnego Skype

Techniczne problemy opóźniają mobilnego Skype

sirmark 30 Września 2006 13:05

0 0

Większość użytkowników telefonów komórkowych musi nadal poczekać na mobilną wersję programu Skype, z uwagi na występujące techniczne problemy z dostosowaniem go do telefonów.

Skype stara się przygotować oprogramowanie przeznaczone dla telefonów z systemem operacyjnym Symbian oferowanych przez Nokię, jednak nie ma jeszcze działającej wersji i nie wiadomo kiedy taka się ukaże.




"Kiedy rozpoczynaliśmy pracę nad mobilna wersją, nie zdawaliśmy sobie sprawy z licznych technicznych problemów. To jest wyzwanie i wymaga dużo więcej czasu niż myśleliśmy" - powiedział Niklas Zennstrom, dyrektor generalny Skype.

Firma zamierzała udostępnić oprogramowanie dla telefonów Nokia i nie tylko, już w zeszłym roku. Mobilny Skype jest dostępny w wersji dla urządzeń z systemem Windows Mobile, ale są one sprzedawane w Europie w dość niewielkiej ilości.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2006-09-30 13:33:58  host: 82.160.57.42

    http://www.fring.com/ I macie skype bez czekania na usunięcie jakichkolwiek problemów technicznych. Ja mam, działa, ale nie polecam nikomu kto nie mieszka w zasigu sieci UMTS i nie ma nielimitowanego dostepu do internetu przez telefon.

  • 0

    2. ~piokuk  2006-09-30 13:34:28  host: 82.160.57.42

    To byłem ja - piokuk :)

  • 0

    3. ~radex  2006-09-30 13:55:15  host: host-81-190-243-51.malbork.mm.pl

    no wlasnie to wszystko jest do du.. bo i tak trzeba placic za neta :/

  • 0

    4.  2006-09-30 14:04:51

    nie trzeba płacić za net jesli jestes w zasięgu otwartego punktu dostepowego wi-fi. A telefony ze Skype i wi-fi już są na rynku np. ten: http://twojepc.pl/news13110.html

  • 0

    5.  2006-09-30 14:07:11

    Ale jeszcze nie spotkałem telefony ze Skype, wi-fi i GSM (lub UMTS) ale myślę ze lada miesiac i będą.

  • 0

    6.  2006-09-30 14:16:07

    Jest jeszcze jeden aspekt biznesowy. Skype w komórce w sposób znaczacy może zmniejszyć rachunki jakie dotąd płaciliśmy naszym operatorem. Tak więc ci bardzo niechętnie będą na coś takiego patrzeć. Niewykluczone ze nawet przestaną zamiawiac telefony GSM/UMTS z wbudowanym Skype + wi-fi. A dla takich firm jak Nokia to własnie główni odbiorcy milinów ich produktów.

  • 0

    7. ~RobertD  2006-09-30 14:17:48  host: 213-238-120-105.adsl.inetia.pl

    @rcicho zagłęb się w tematykę PDA Ja mam czarodzieja, czyli bukiet oprucz UMTS. Wykorzystując GPRS i EDGE można konfortowo korzystać z czatu, tylko :). Po Wi-Fi najnowsza wersja beta skypa sprawuje się "prawie" wyśmienicie na moim sprzęcie o dość mizernym procesorze. Na Blue Angel lub Tynty nie powinno być już żadnych problemów.

  • 0

    8. ~issa  2006-09-30 15:56:12  host: bah38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja próbowałem zalogować się do konta voip i niestety. Mimo bezbłednych ustawień dzięki uprzjmości użytkownika który podał linka , mimo odblokowania portów , nie chce logować. W tym pdf.ie znalazłem takie coś - "Modele Nokii serii E niestety mają jedną wadę , mianowicie nie potrafią poprawnie zalogować konta SIP , jeśli nasz telefon jest za NAT-em , czyli ma przydzielony adres IP. z tak zwanej puli prywatnej np. 192.168.1.2 , a dopiero router tłumaczy te adresy na publiczne (routowalne) . Poodbno inżynierowie Nokii już pracują nad wyeliminowaniem tej wady i w 2007 roku , ma to działać także za NAT-em."

  • 0

    9. ~issa  2006-09-30 15:57:37  host: bah38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podobno można to ominąć przekierowując port 5060/5061 UDP/TCP w routerze na IP Nokii , ale nie mam pojęcia jak to zrobić z LiveBoxem.

  • 0

    10. ~xxx  2006-09-30 17:39:32  host: chello087206168162.chello.pl

    ten fring dziala tak sobie, ciezko gadac jest na nim.. :(( moze oryginalna wersja skype symbian bedzie lepsza :))

  • 0

    11. ~WIBRATOR  2006-09-30 21:31:26  host: 83.175.180.74

    Ja od długiego czasu rozmawiam z USA z komórki za 19 gr/min. 10 gr za połączenie z numerem dostępowym Tlenofonu, a później 9 gr z tlenofonu do USA. Jak dla mnie to bardzo dobra cena. Jakość połączeń naprawdę na bardzo dobrym poziomie. POLECAM.

  • 0

    12.  2006-09-30 22:34:25

    Ze Skype na komórki do USA jest 7 groszy plus VAT czyli ok 8 gr za minutę.

  • 0

    13.  2006-09-30 23:01:31

    Ktora usluga VoIP jest najtansza ?

  • 0

    14.  2006-09-30 23:05:20

    Plus (Plus, Simplus, MixPlus, Sami Swoi): 601, 603, 605, 607, 609, 691, 693, 695, 697, 661, 663, 665, 667, 669, 885, 887, 781. Era (Era, Tak Tak, Heyah): 600, 602, 604, 606, 608, 692, 694, 696, 698, 660, 662, 668, 880, 886, 888, 889, 788. Orange (Orange, Orange Go, Pop): 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 789. P 4 (nowy operator): 790, 791, 792, 793.

  • 0

    15.  2006-10-01 01:45:36

    rzeczywiście bardzo kiepsko działa ten fring

  • 0

    16. ~piokuk  2006-10-01 09:55:45  host: 82.160.57.42

    A czego Wy sie spodziewacie po telefonach poza zasięgiem UMTS i z takimi procesorami? Jesli liczycie na to, ze skype mobliny (ten oryginalny) bedzie chodził lepiej to moim zdaniem sie mylicie.

  • 0

    17. ~xxx  2006-10-01 11:44:59  host: chello087206168162.chello.pl

    ja mam max zasięg UMTS i N70 wiec powinno troche dzialac a glos moj dociera do rozmowcy z opoznieniem.. a ja slysze dosc dobrze rozmowce..wiec zapewne to wina tego ze ten program jest jakkoby lacznikiem do serwera skype ..i pakiety wedruja do serwera fring i dopiero pozniej do skype..

  • 0

    18. ~piokuk  2006-10-01 12:05:18  host: 82.160.57.42

    Ale ważne, że wedrują... Drugiego podobnego promgamu na symbiana nie znam.

Dodaj swoją opinię