Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości techBite Flix TV Box z Androidem TV w ofercie mPTech

techBite Flix TV Box z Androidem TV w ofercie mPTech

msnet 12 Lipca 2018 13:47

3 0

techbite flix tv box

Flix TV Box to niewielka przystawka do telewizora, która zamienia urządzenie w Smart TV.

Przystawka Flix TV Box debiutuje na rynku wraz z nową marką urządzeń mPTech o nazwie techBite. Urządzenie rozszerza funkcjonalność każdego telewizora, monitora lub rzutnika, pozwalając między innymi korzystać z wielu aplikacji i gier na dużym ekranie. Przystawka zapewnia dostęp do większości najważniejszych usług multimedialnych, w tym do serwisów VOD, telewizji internetowej oraz usług muzycznych.

Flix TV Box obsługuje rozdzielczość 4K w 60 klatkach na sekundę, a także obraz HDR. Przystawka ma też wbudowaną usługę MiraCast, przez co można strumieniowo przesyłać obrazy i filmy ze smartfonu lub laptopa wprost na większy ekran telewizora. Jednocześnie można surfować po sieci lub rozmawiać ze znajomymi, bez przerywania transmisji i straty energii akumulatora w telefonie. Urządzenie marki techBite wspiera standard DLNA, dzięki czemu można współdzielić i przesyłać pliki multimedialne w ramach wewnętrznej lokalnej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Poza tym w panelu znajdziemy też aplikacje, które pozwalają obsługiwać Apple AirPlay.




Wyposażenie przystawki obejmuje port HDMI oraz Ethernet, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz) z technologią MIMO, a także 2 x USB 2.0 i Bluetooth 4.0. Wbudowana pamięć wewnętrzna ma pojemność 8 GB i możemy ją rozszerzyć o dodatkowe 128 GB przy pomocy karty pamięci microSD. Sercem urządzenia jest układ S905X firmy Amlogic, z czterordzeniowym procesorem 1,5 GHz i grafiką Mali-450MP2 GB RAM-u. W zestawie jest też pilot zdalnego sterowania.

Przy zakupie przystawki Flix TV Box do opakowania dołączany jest voucher na 30-dniowy dostęp do serwisu Showmax bez dodatkowych opłat. Aby oglądać filmy i seriale, wystarczy zarejestrować się na stronie www.showmax.com i podać udostępniony kod.

Android TV 8.0 w przystawce Flix TV Box ma certyfikację Google Mobile Services, dzięki czemu urządzenie jest w pełni legalne i bezpieczne. GMS potwierdza, że model został przygotowany zgodnie z wytycznymi Google i ma niczym nieograniczony dostęp do usług Google Play takich jak: Gmail, YouTube, Zdjęcia, Mapy, Sklep Play i wiele innych - podaje producent.

techBite Flix TV Box jest kompatybilny z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów Android, Windows i iOS. Aktualnie dostępny jest jedynie w sklepie internetowym mPTech w cenie 329 zł.

Źródło tekstu: mPTech     

w sumie: 13
  • 0

    1. ~Tom  2018-07-12 13:48:23  host: user-94-254-150-44.play-internet.pl

    Niech zgadnę, brak na tej "przystawce" Netflix - bez 4K ? , HBO Go działa ? , Yutube ma 4K, a cena z d....

  • 0

    2. ~  2018-07-12 14:13:29  host: 77.111.247.7

    8 GB pamięci to śmiech! 120 GB to absolutne minimum, ale i tak bym mocno się zastanawiał nad zakupem odtwarzacza z tak małym dyskiem.

  • 1

    3. ~  2018-07-12 14:14:37  host: 77.111.247.7

    > dołączany jest voucher

    Voucher to po polsku kupon.

  • 0

    4. ~  2018-07-12 14:32:00  host: zzdw.koszalin.pl

    a po co większy dysk ??

  • 0

    5.  2018-07-12 14:32:17

    Ten sam CPU co w Xiaomi Mi Box 3. Dekoduje h265 i VP9 do 4K.
    8GB to jest tylko po to aby zainstalować parę apek ze sklepu. Jak ktoś chce z niego robić magazyn danych, to bierze się 10cm kabel i na nim kładzie 2TB 2,5" zewnętrzny dysk.
    To czy pójdzie na tym Netflix 4K to już zagadka. Netflix ma swoje widzi misie.

  • 0

    6.  2018-07-12 14:32:22

    mPTech to producent myphone... niezle zmienili nazwe bo nikt by nie dał 329zł za przystawke myphone

  • -1

    7.  2018-07-12 14:40:29

    A ile to ma RAM-u ? Mi Box 3 z 2/16GB za 60$ w Chinach, na Allegro za 270 zł tak jak w Biedronce. Takie no name jak ten to koszt 40-45$ na Aliexpress. Kto to kupi za taką cenę? Za 80-90$ to kupuje się Box z Amlogic S912 , 3/32GB i pilotem ruchowym.

  • -1

    8. ~Punk  2018-07-12 16:59:10  host: apn-95-41-47-207.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja kupiłem za 70 zł tablet z Windows 8.1 i jest o niebo lepszy niż ta proteza na Androidzie.
    Nie za te pieniądze, max 120 zł może i byłby wart.
    Do tego kupiłem sobie kartę pamięci 128 GB na Micro SD oraz klawiaturę i myszkę na Bluetooth i mam lepszy komputer jak i Smart TV niż ta przystawka.

  • 0

    9. ~  2018-07-12 20:51:53  host: static-90-255-234-136.vodafonexdsl.co.uk

    "Android TV 8.0 w przystawce Flix TV Box ma certyfikację Google Mobile Services, dzięki czemu urządzenie jest w pełni legalne i bezpieczne."
    Straci ta certyfikacje najdalej za pol roku jak przestanie wypuszczac aktualiazacji. Google jest bardzo restrykcyjne w tej kwestii w stosunku do AndroidTV.

  • 0

    10.  2018-07-12 21:32:35

    @8: Podlaczysz tablet do TV?
    @2: Kupno taniego odtwarzacza z dyskiem to nieporozumienie. Transfer danych na ten dysk że szybciej odechce Ci się oglądać film. Ten sprzęt służy do odtwarzania mediów strumieniowych (choć pewnie Netflix nie ruszy) i z dysku zewn.

  • 0

    11. ~PZ  2018-07-13 00:04:32  host: user-94-254-177-115.play-internet.pl

    Bardzo źle wyceniony badziew

  • 0

    12. ~  2018-07-13 00:33:34  host: 185.145.66.240

    extra... szkoda, ze te pudła ledwo odtwarzaja filmy... lepszy bitrate i lezy i kwiczy. nawet netflixa nie da sie normalnie oglądnąc bo samo menu zamula jak szambonurek, lepsze jest cokolwiek innego polecam intel nuc ;)

  • 0

    13. ~  2018-07-13 12:40:23  host: 82.102.21.78

    pragmatyk... netflix4k wymaga w pc min karty nvida 1050 to jak wyobrazasz sobie pudło za 300zł które nawet nie daje rady zdekodowac ac3 i to nawet hd bo bedzie przycinac ? połowe mojegho materialu nawet to nie ruszy... samo menu przycina i to ma otwierac filmy i odtwarzac płynnie?

Dodaj swoją opinię