Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Teatralne gesty TP

Teatralne gesty TP

WitekT 30 Marca 2005 12:33

0 0

Telekomunikacja Polska wypowiedziała Netii umowę na świadczenie usług typu premium rate przy połączeniach z numerami 0-708.

Stało się to już w styczniu, ale telekom popełnił błędy proceduralne, więc ostatecznie umowa wygaśnie z końcem lutego 2006 r. (rok po wypowiedzeniu). Zdaniem TP, jedynym powodem jest niewprowadzenie przez Netię zabezpieczeń chroniących abonentów TP przed oszustami, zarabiającymi np. na superdrogich połączeniach z internetem, z których korzystają ofiary nieświadome zmiany w ustawieniach komputera. Telekom ma też zastrzeżenia do rozpatrywania reklamacji składanych przez abonentów TP w sprawie usług 0-708.
Mimo to wypowiedzenie umowy Netia uważa za kolejny etap walki monopolisty z konkurencją. Zdaniem przedstawicieli telefonicznego kolosa, Netia dotychczas odmawiała wprowadzenia zmian do umowy. Bardziej restrykcyjne są porozumienia TP z Energis Polska i Telefonią Dialog.

TP i Netia negocjują obecnie warunki nowej umowy ramowej, dotyczącej niemal wszystkich usług telekomunikacyjnych. Jej częścią będzie także współpraca w świadczeniu usług 0-708, dlatego obie strony doskonale zdają sobie sprawę, że wypowiedzenie ma charakter symboliczny, a przed lutym 2006 r. porozumienie zostanie osiągnięte.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet