Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Teatralne gesty TP

Teatralne gesty TP

WitekT 30 Marca 2005 12:33

0 0

Telekomunikacja Polska wypowiedziała Netii umowę na świadczenie usług typu premium rate przy połączeniach z numerami 0-708.

Stało się to już w styczniu, ale telekom popełnił błędy proceduralne, więc ostatecznie umowa wygaśnie z końcem lutego 2006 r. (rok po wypowiedzeniu). Zdaniem TP, jedynym powodem jest niewprowadzenie przez Netię zabezpieczeń chroniących abonentów TP przed oszustami, zarabiającymi np. na superdrogich połączeniach z internetem, z których korzystają ofiary nieświadome zmiany w ustawieniach komputera. Telekom ma też zastrzeżenia do rozpatrywania reklamacji składanych przez abonentów TP w sprawie usług 0-708.
Mimo to wypowiedzenie umowy Netia uważa za kolejny etap walki monopolisty z konkurencją. Zdaniem przedstawicieli telefonicznego kolosa, Netia dotychczas odmawiała wprowadzenia zmian do umowy. Bardziej restrykcyjne są porozumienia TP z Energis Polska i Telefonią Dialog.

TP i Netia negocjują obecnie warunki nowej umowy ramowej, dotyczącej niemal wszystkich usług telekomunikacyjnych. Jej częścią będzie także współpraca w świadczeniu usług 0-708, dlatego obie strony doskonale zdają sobie sprawę, że wypowiedzenie ma charakter symboliczny, a przed lutym 2006 r. porozumienie zostanie osiągnięte.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-226-179-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.