Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Te wakacje jeszcze drogie w Erze, Plusie i Orange

Te wakacje jeszcze drogie w Erze, Plusie i Orange

WitekT 19 Czerwca 2007 14:58

0 0

Poza Play żaden inny operator nie planuje rewolucji w stawkach roamingowych w te wakacje, znaczących obniżek oczekiwać będzie można dopiero wraz z nadejściem eurotaryfy, czyli nie wcześniej niż w połowie wakacji.

Dziś wieczorem oficjalnie swoją ofertę promocyjną przedstawi Orange. Według naszych informacji, stawka w Europie ma wynosić około 2 zł brutto. Era przedłużyła dotychczasową promocję, która kończyła się 30. czerwca, a Plus swoje plany zdradzi w ciągu tygodnia - dla Taryf Kubali, jak i ofert prepaid oraz Mix.




Przypomnijmy, że eurotaryfa zakłada maksymalne stawki w roamingu na poziomie 49 eurocentów dla rozmów wychodzących (około 2,28 zł brutto) oraz 24 eurocenty dla rozmów przychodzących (około 1,11 zł brutto). Szerzej o zasadach jej wdrożenia mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Transportu Jerzy Polaczek.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27.  2007-06-19 18:28:01

    korzystam normalnie z TT, ale biorę ze sobą Play za granicę na prawie miesiąc, bo nie opłaca mi się kupować prepaida w Holandii, bo smsy do Polski są drogie, a tak doładowałem sobie konto i będę mógł odbierać rozmowy przez prawie 1,5h. Tylko obawiam się, czy ten roaming faktycznie działa, bo niektórzy pisali, że tylko teoretycznie, a nie można ani zadzwonić, ani się dodzwonić czy też wysłać smsa. Nr w Play różni się od tego w TT tylko prefiksem ;-)

  • 0

    28.  2007-06-19 18:32:25

    Witek, co Ty tam w "moim" radiu mówiłeś o tym roamingu? Bo próbowałem z zakorkowanego skrzyżowania wyjechać i nie bardzo zrozumiałem ;-)

  • 0

    29.  2007-06-19 19:01:18

    a własnie jeszcze, bo chyba dziś miał być podany cennik w880i w play i ewentualnie jeszcze inne SE, ktos coś o tym wie? i co z tym killerem na wakacje, był już? czy dalej czekać?

  • 0

    30. ~t-bag  2007-06-19 19:31:04  host: nat-mo2.aster.pl

    najtaniej bo zasiegu niebedzie hehe jak maja problem w centrum wawki to co dopiero gdzie indziej wiec dlatego takie tanie bedą:)

  • 0

    31.  2007-06-19 20:32:33

    wlo: a w którym? Bo dziś mnie molestowali chyba ze trzech? ;) Podejrzewam, że chodzi o trUjkę - czyli o tym, że tylko nikły procent przychodów polskich operatorów to roaming, nie jesteśmy też krajem turystycznym jak Hiszpania i Włochy, więc u nas nie będzie problemów z wdrożeniem eurotaryfy jak na zachodzie. Tak w skrócie. ;)

  • 0

    32. ~Fazeusz  2007-06-19 21:39:25  host: hsiproxy.astra-net.com

    Eno Eno WitekT to VIP :) Kraj to moze nawet i jest ladny i idealny do turystyki ale niestety nie jest ona u nas za dobrze rozwinieta mam nadzieje ze to sie zmieni :P Co do wspanialej trojki operatorow to szkoda gadac... Jak zwykle wyszli na przeciw oczekiwaniom konsumentow :P

  • 0

    33.  2007-06-19 21:42:51

    ***WitekT*** a co z propozycjami Orange i dzisiejszą konferencją? Na GOLu jest jakaś informacja o Orange Travel od 2 lipca, ale ceny nie zachwycają.

  • 0

    34.  2007-06-19 21:44:12

    Tomek_19: zaraz opiszę na podstawie materiałów prasowych.

  • 0

    35.  2007-06-19 21:46:53

    ok ;-) czekam z niecierpliwością, żeby pokazać, że w Play jest o wiele taniej nawet na kartę :-D tylko, żeby jeszcze ten playowy roaming działał. Już niedługo przetestuję w Holandii i Niemczech.

  • 0

    36.  2007-06-19 21:50:22

    ***WitekT*** jeszcze takie szybkie pytanie. Jak będzie wyglądać sprawa eurotaryfy dla osób, które kupią prepaida/abonament po 30. czerwca, czyli po dniu, od którego teoretycznie powinny obowiązywać już jej warunki, bo ich/klientów należałoby już poinformować o niej w dniu podpisania umowy i oni powinni już tylko z niej korzystać bez przełączania z jakiejkolwiek starej taryfy, która już nie powinna być do wyboru dla nich. Jak to faktycznie jest?

  • 0

    37.  2007-06-19 21:52:20

    Tomek_19: dobre pytanie... Na logikę, to powinien mieć już eurotaryfę...

  • 0

    38.  2007-06-19 21:54:19

    ***WitekT*** nad tym samym zastanawia się właśnie teltarif.de i też dają odpowiedź, że teoretycznie powinien mieć już eurotaryfę. Życie pewnie jednak zweryfikuje to w nieco bardziej bolesny sposób, zwłaszcza dla kieszeni ;-)

  • 0

    39. ~t-bag  2007-06-19 22:02:50  host: nat-mo2.aster.pl

    cos mi sie wydaje ze to szybciej bedzie zwlaszcza u ery bo teraz sie rozkrecili a po aferach z umowami beda chcieli jakos to nadrobic

  • 0

    40.  2007-06-19 22:12:36

    http://biznes.onet.pl/0,1556652,wiadomosci.html witku sprawdz ten artykul pozdrawiam

  • 0

    41.  2007-06-19 22:29:47

    skers: przecież pisaliśmy dziś o tym...

  • 0

    42.  2007-06-19 22:31:28

    ***WitekT*** nawet nie tylko dzisiaj ;-)

  • 0

    43.  2007-06-20 09:08:14

    Oj widzę, zę Mini Opera 4 beta jeszcze nie jest dorobiona... Wczoraj się tym bawiłem, ale jak widzę nie dopisało mojegokomentarza ;-) W Trójce oczywiście ;-). I oczywiście żartowałem - nie mam w oim mieście tak skomplikowanego skrzyżowania nawet w czasie szczytu popołudniowego, na którym musiałbym jakoś wyjątkowo się skupiać ;-) Tym bardziej, że radio w samochodnie to jak w moim przypadku podstawa i nauczyłem się słuchać przez te kilkanaście lat poruszania się samochodem ;-)

  • 0

    44. ~Dina  2007-06-20 14:41:48  host: p04-04.opera-mini.net

    Masz rację,Wlo-ta nowa Opera Mini beta jest niedopracowana. Brakuje mi w niej kanałów RSS. Poza tym w żaden sposób nie można powiększyć czcionki czytanych tekstów,bo taki maczek to już nie na moje "wiekowe" oczy. ;) Jeżeli nie poprawią niedoróbek,to pozostaję przy obecnej wersji 3.0.

  • 0

    45.  2007-06-20 20:14:15

    własnie - wym poście, któego mi nie zapisało, pisałem o braku RSS m.in. Ta wirtualna myszka też mi się nie podoba, lupka - no nie wiem... powieksza własnie, i to fajnie widać na wyświetlaczu 240x320 punktów w 6233, jednak co z tego jak trzeba powiększyć, żeby wiedzieć co się powiększa - widok strony to jakaś abstrakcja tylko. No i wolno to chodzi. Co z tego że jest szybsza od innych mobilnych jak jest wolniejsza dużo od "3"? A propos - 3.1 jest aktualnie ;-) No i jezcze jedna wada - to ewidentnie wina programu - zdarzyło się kilka razy, że komunikował problem z połączeniem - że niby jest współdzielone ;-) Chyba coś mu się potentegowało - w S40 ;-) Także po wyjściu z programu (normalną procedurą, z menu) nie kończy sesji GPRS. Faktem jest że podtzryma sesję i kilka godzin, w przeciwieństwie do "3".

  • 0

    46.  2007-06-20 20:21:17

    Wg mnie, w lepszym kierunku by poszli, gdyby tę myszkę i obszar lupy wprowadzono jako opcje możliwe do wyboru przez użytkownika. Bo rozwiązania "graficzne" jak najbardziej mi się podobają. No i czytnik kanałów RSS!!

Dodaj swoją opinię