Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TDC zmienia właściciela

TDC zmienia właściciela

WitekT 30 Listopada 2005 22:41

0 0

Największy duński operator telekomunikacyjny TDC, jeden ze współwłaścicieli Polkomtela, zmieni właściciela. Firma zaakceptowała wartą 10 mld euro ofertę przejęcia przez brytyjskie i amerykańskie fundusze inwestycyjne.

TDC podało w środę, że jego rada nadzorcza zarekomenduje akcjonariuszom, by odpowiedzieli na tę ofertę. Będzie to jedna z największych w Europie operacji wykupu firmy za pieniądze z kredytu.

Wezwanie ma się rozpocząć do 5. grudnia, a warunkiem przeprowadzenia transakcji jest skupienie co najmniej 90% akcji TDC i zgoda regulatora rynku. Nie sądzę, by pojawiła się kontroferta, bo negocjacje są zbyt zaawansowane - powiedział agencji Reuters Rune Moller, analityk duńskiego Jyske Banku.
Do 1997 roku duńska firma, znana wcześniej jako Tele Danmark, należała do państwa. W ciągu roku stała się prywatną spółką notowaną na giełdzie w Kopenhadze, a jej głównym inwestorem jeszcze w 2004 r. był amerykański koncern SBC.

Przejmujące TDC fundusze inwestycyjne poinformowały, że operator dalej będzie szybko zwiększał przychody z telefonii komórkowej i szerokopasmowego dostępu do Internetu, a także dążył do konsolidacji skandynawskiego rynku telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet