Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TCL pozbywa się prawie połowy segmentu smartfonów

TCL pozbywa się prawie połowy segmentu smartfonów

Isand 23 Grudnia 2017 20:39

2 1

tcl logo

TCL postanowił sprzedać prawie połowę swojego segmentu smartfonów. Chińczycy nie zamierzają jednak opuszczać tego sektora rynku.
TCL Communication Technology Holdings Ltd. to producent telefonów z symbolem m.in. BlackBerry czy Alcatela. Firma posiada też prawa do marki Palm, podjął decyzję o sprzedaży 49% swojego smartfonowego biznesu. Powodem był spadek sprzedaży. TCL sprzedał 21 milionów urządzeń w pierwszej połowie 2017 roku. To o 36% mniej niż takim samym okresie poprzedniego roku. Przychody spadły natomiast o 26%.

Chińczycy nie sprecyzowali która z ich marek odpowiada za straty, ale można być właściwie pewnym, że nie jest to BlackBerry. Powód? TCL ogłosił równocześnie, że modele KeyOne oraz Motion sprzedają się tak dobrze, że trafią na większą ilość rynków niż planowano. Czyżby winowajcą był zatem Alcatel?

Źródło tekstu: itworldcanada, crackberry, wł     

Dodaj do:

Tagi: alcatel | blackberry | tcl | palm

w sumie: 1
  • 0

    1. ~alca-tel  2017-12-24 11:20:21  host: user-188-33-68-27.play-internet.pl

    Jak ktoś miał w ręku alcatel 1054d to wie czemu to się nie sprzedaje. Same logo nie wystarczy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet