Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tchibo nowym wirtualnym operatorem w Niemczech

Tchibo nowym wirtualnym operatorem w Niemczech

sirmark 4 Października 2004 22:11

0 0

Na niemiecki największy w Europie rynek telefonii komórkowej wszedł w poniedziałek producent kawy Tchibo. Tchibo nawiązało współpracę z działającą w Niemczech siecią O2, tworząc joint venture pod nazwą Tchibo Mobilfunk (TCM). Nowy operator z logo w kształcie filiżanki gorącej kawy sprzedaje trzy modele telefonów w sieci 900 firmowych sklepów Tchibo określanych jako "filiale". Można tam kupić nie tylko kawę, porcelanę czy ekspresy, ale i sprzęt gospodarstwa domowego oraz ubrania. TCM oferuje usługi w systemie bezabonamentowym (tzw. telefony na kartę) oraz jedną uniwersalną taryfę - 35 eurocentów za minutę rozmowy z abonentem dowolnej sieci stacjonarnej lub komórkowej, niezależnie od pory dnia.

Tchibo Mobilfunk jest wzorowane na brytyjskim Tesco Mobile - wspólnym przedsięwzięciu brytyjskiej części operatora O2 (O2 UK) i sieci hipermarketów Tesco. Tesco Mobile ma ćwierć miliona klientów i jest drugim co do wielkości na Wyspach operatorem wirtualnym po Virgin Mobile (4,4 mln klientów) należącym do znanego miliardera Richarda Bransona.
W ostatnich latach w Unii Europejskiej, głównie w Skandynawii oraz Wielkiej Brytanii i Belgii, doszło do prawdziwego wysypu wirtualnych operatorów. W tym roku pojawią się kolejni gracze zakładani przez właścicieli tanich linii lotniczych, np. easyJeta i Ryanair. Zapowiadają wojnę cenową z tradycyjnymi sieciami komórkowymi, a ceny są w stanie obniżyć m.in. dzięki dystrybucji usług przez internet. Wzorem "tanich" wirtualnych operatorów jest duńska firma Telmore, która w ciągu trzech lat zdobyła pół miliona klientów. Mimo że oferuje trzykrotnie niższe stawki niż najwięksi konkurencim - za minutę rozmowy klient płaci 9 eurocentów - przynosi pokaźne zyski.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze