Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańszy TPNET

Tańszy TPNET

WitekT 4 Stycznia 2005 12:50

0 0

TP zapowiada dalsze zmiany i obniżki cen w ofercie dla operatorów alternatywnych. Ci uważają jednak, że tempo zmian jest zbyt wolne.

Telekomunikacja Polska popracowała nad rozwiązaniem sporu z dostawcami internetu, którzy zarzucali jej sprzedaż usług po zawyżonych cenach. W efekcie po raz pierwszy przygotowała dla nich kompletną i klarowną ofertę. Jest nowy cennik, który dał szansę klientom TP na równe traktowanie i nowe usługi dostępowe skierowane dla mniejszych operatorów czy sieci osiedlowych.

Najwięksi operatorzy kupują dostęp do sieci TPNET (sieci internetowej TP) za blisko 1000 zł za 1 Mb/s, o kilkadziesiąt procent mniej niż na początku roku.
Wprawdzie uważają, że TP żąda ciągle zbyt dużo, a tempo zmian jest zbyt wolne, ale na wojnę nie chcą już iść. Potencjalny bilans zysków i strat mógłby okazać się dla nich niekorzystny. W tym roku największymi beneficjentami zmian oferty dostępu do TPNET byli ATM i GTS Polska, którzy są największymi klientami telekomu. Mimo wszystko dostęp do TPNET jest nadal 5-6-krotnie droższy niż dostęp do sieci międzynarodowych.

Ceny dostępu do TPNET mają nadal spadać, choć skala obniżek będzie mniejsza i nie przekroczy 20-30%. TP zdecyduje się też zniwelować różnicę w cenach między różnej wielkości podmiotami. Chce zachęcić mniejsze podmioty do bezpośredniego kupowania usług.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2005-01-04 18:38:00  host: dmm16.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Terefere - 1kPLN za 1MB - przecież to jest chore! I znów cena detaliczna (Neostrada/InternetDSL) jest niższa niż hurtowa. Ciekawe ile % ruchu nadal będzie dymać przez Szwecję (Telia)?

 • 0

  2. ~SirM  2005-01-04 21:18:00  host: 62.233.169.22

  tutaj nie ma co porownywac lacza typu neostrada do tego ktore dostaje alternatywny operator..

 • 0

  3. ~  2005-01-05 10:22:00  host: external.ciech.waw.pl

  A dlaczego nie ma co? Za 1kPLN można wziąć dwa InternetDSL-e dwumegabitowe. Udostępniać dalej wolno. No fakt, że nie za bardzo da się na tym wystawiać portale ale dla sieci osiedlowych będzie w sam raz.

 • 0

  4. ~SirM  2005-01-13 01:34:00  host: router.eia.pl

  to co sie nadaje dla sieci osiedlowej, ktora zadowoli sie laczem typu neostrada/internetDSL. jest zdecydowanie niewystarczajace dla duzej sieci, nie mowiac juz o mniejszych czy wiekszych operatorach.
  "Liczy sie jakos a nie ilosc"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet