Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańszy roaming w Plusie

Tańszy roaming w Plusie

WitekT 18 Sierpnia 2008 15:55

0 0
Do 30. sierpnia, zgodnie z dyrektywą roamingową UE, operatorzy są zobowiązani do kolejnej obniżki połączeń w roamingu. Do tej pory swoje stawki opublikował Play (1,60 zł / 0,75 zł). Teraz pora na Plusa.

Nowe stawki w Plusie, obowiązujące od 30. sierpnia, to 1,79 zł za minutę połączenia wykonanego oraz 0,85 zł za minutę odebranego. Maksymalne stawki zdefiniowane w dyrektywie to, odpowiednio, 1,81 zł i 0,86 zł.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2008-08-18 15:59:35  host: 34-154.softdesk.com.pl

    plus jak to plus nie wysilil sie. :)

  • 0

    2. ~jojo  2008-08-18 15:59:42  host: eep195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ha, ha, ha! Cóż za łaskawcy. ;-D Ciekaw jestem jak nisko zejdzie Era...

  • 0

    3. ~RaideR  2008-08-18 16:05:04  host: 213.25.189.50

    wow... 2 i 1 gr poniżej normy! :D

  • 0

    4. ~maniek  2008-08-18 16:22:59  host: dqq192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rzeczywiście, pokazali gest :) no, ale zarzut, że od siebie nic nie dali poniżej wymogów odpada:) jednak liczyłem na coś więcej... cennik roamingu Ery obowiązuję do 19 sierpnia, wtedy zapewne podadzą nowy

  • 0

    5.  2008-08-18 16:40:00

    I tak mamy szczęście, że eurotaryfę przeliczono pół miesiąca temu po kursie 3,21zł/euro, a nie tak jak jest to dzisiaj po 3,33 zł. Daje to 6-7 gr niższą stawkę :-D

  • 0

    6.  2008-08-18 17:12:40

    A teraz czekamy na reklamę w TV jak to operator obniżył co by nam żyło sie lepiej:)

  • 0

    7. ~janos84  2008-08-18 17:12:58  host: ip-89-174-118-140.multimo.gtsenergis.pl

    szczerze mowiac jest to u mnie 0.01% wydatkow z komorki wiec nie interesuje mnie czy koszt 1,8 czy 1,6 czy 20 za minute zawsze mozna dzwonic u opa z zagranicy oni maja ciekawe oferty skoro nasi probuja dusic z naszego portfela

  • 0

    8.  2008-08-18 17:38:07

    mogliby zmienić jeszcze taryfę w mix, na tym więcej ludzi by skorzystało...

  • 0

    9.  2008-08-18 17:38:44

    aj tam :) trzeba iść z czasem, z postępem itd, telefon z WiFi, hotspot za granicą i dzwoni się do domu za grosze :D faktycznie na pustyni cywilizacyjnej może nie być innego wyjścia niż roaming, no ale generalnie można inaczej.

  • 0

    10. ~Twix  2008-08-18 18:00:12  host: 77-253-131-144.adsl.inetia.pl

    Chociarz zaleta taka, ze zawsze troche taniej bedzie, ale mogliby sie nieco bardziej postarac. Za to Plus jest przynajmniej najtanszy w polaczeniach krajowych a glowie w ramach swojej wlasnej sieci ( taryfa Elastyczna ).

  • 0

    11. ~wert  2008-08-18 19:08:18  host: host-87-99-31-157.lanet.net.pl

    taaaa..., a ile to jest w UK natenprzykład???

  • 0

    12. ~Hose  2008-08-18 19:27:18  host: 194.39.141.10

    Chwała za dyrektywe roamingową, żaden op nic by nie dał sam od siebie, a tak mus to mus.

  • 0

    13. ~  2008-08-18 21:47:55  host: epu102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko fajnie, ale roaming gprs nadal drogi... W erze 0,80gr za 100kb. Nie jest to tanio, ale lepsze to niż 4,99 netto....

  • 0

    14. ~Member  2008-08-18 22:02:43  host: abdl252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za to najtańszy roaming jest w Play i nikt ich nie musiał naciskać 1.69/0.84gr, i minute połączenia do wszystkich mają najtańszą 0.20gr w abonamencie i tylko 0.49gr później

  • 0

    15. ~mirekb  2008-08-18 22:16:01  host: apn-77-115-123-103.gprs.plus.pl

    roaming dla mnie to 15-20 procent polaczen w skali roku,jednak rozmowy miedzynarodowe nie stanieja chyba nigdy:taryfa mixplus 3,stawki zgodne z cennikiem starej taryfy easy:np do wielkiej brytfanii(strefa3) 2,78pln,przedziwne podzielone 8 stref.szkoda ze tutaj nie dzialaja dyrektywy UE a operatorzy i tak nie zrobią nic sami.dobrze ze to rynek regulowany i jednak duzo sie zmienilo.w plusie zawsze podobalo mi sie naliczanie co 30 sek,nie jak u reszty,w prepaidzie juz sekondowo-oczywiscie promocji,na stałe nikt sie nie odwazy

  • 0

    16.  2008-08-19 10:10:20

    Bardzo dużo rozmawiam z zagranicy, ale operatorowi za roaming daję niewiele powyżej kilku złotych miesięcznie. Korzystam z bezpłatnego WLAN (na N-95) na lotniskach, w hotelach, centrach handlowych, restauracjach, a nawet campingach. Operatorzy tracą przez swoją głupotę (chytrość) !

  • 0

    17.  2008-08-19 10:17:44

    ??? A na jakim lotnisku znalazłeś bezpłatny WLAN? Ja znam tylko jedno takie lotnisko - Las Vegas, NV.

  • 0

    18. ~pduncz  2008-08-20 08:14:07  host: 82-dzi-20.acn.waw.pl

    na JFK w NYC też jest :-)

  • 0

    19. ~  2008-08-20 14:11:17  host: 082139047013.ski.vectranet.pl

    niestety dużo nie tracą przez swoją chytrość bo jest stosunkowo mało klientów którzy szukają tańszych rozwiązań

Dodaj swoją opinię