Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańszy roaming w Erze i Heyah

Tańszy roaming w Erze i Heyah

sirmark 29 Maja 2008 14:15

0 0

Od 3. czerwca Era i Heyah wprowadzają niższe stawki za korzystanie z roamingu na terenie całej Unii Europejskiej.

W nowej ofercie minuta połączenia wykonanego do dowolnego kraju na świecie kosztuje 1,90 zł, a minuta połączenia odebranego 90 groszy. Koszt wysłania SMS-a to 99 groszy. Oznacza to 33% obniżkę dla abonentów sieci Era i blisko 50% dla użytkowników telefonów na kartę.




Wraz z obniżeniem stawek za SMS-y i połączenia głosowe Era wprowadza stawki niższe nawet o 80% na korzystanie z Internetu w UE. W nowej ofercie transmisja danych kosztuje 80 groszy za 100 KB, naliczane osobno za dane wysłane i odebrane. Odebranie SMS-ów na całym świecie jest bezpłatne.

Abonament Era Telefony na kartę ERA Telefony na kartę HEYAH
Połączenia Wycho- dzące Przycho- dzące Wycho- dzące Przycho- dzące Wycho- dzące Przycho- dzące
Strefa 1A 1,90 zł 0,90 zł 1,90 zł 0,90 zł 1,90 zł 0,90 zł
Strefa 1B 4,90 zł 6,00 zł 6,00 zł
Strefa 2 9,90 zł 12,00 zł 12,00 zł
Strefa 3 15,90 zł 18,00 zł 18,00 zł
Taryfikacja co 60 sekund
SMS-y Wysyłane Odbierane Wysyłane Odbierane Wysyłane Odbierane
Strefa 1A 0,99 zł Bezpłatne 0,99 zł Bezpłatne 0,99 zł Bezpłatne
Strefa 1B 1,49 zł 1,95 zł 1,95 zł
Strefa 2
Strefa 3
MMS-y Wysyłane Odbierane Wysyłane Odbierane Wysyłane Odbierane
Strefa 1A 4,00 zł 4,00 zł 4,00 zł
Strefa 1B
Strefa 2
Strefa 3
Taryfikacja za każde 100KB MMS
Transmisja danych Wysyłane Odbierane Wysyłane Odbierane Wysyłane Odbierane
Strefa 1A 0,80 zł 0,80 zł Usługa niedostępna
Strefa 1B 3,60 zł 4,00 zł
Strefa 2
Strefa 3
Taryfikacja co 100KB, osobno za dane wysłane i odebrane
Strefa 1A Kraje Unii Europejskiej i stowarzyszone
Strefa 1B Europa bez Unii Europejskiej
Strefa 2 Świat bez strefy 3
Strefa 3 Kazachstan, Kuba, Rosja, Turkmenistan oraz Promy i Statki

Abonentom sieci Era posiadającym aktywny roaming z usługą Eurotaryfa i Strefy od 3 czerwca br. będą sukcesywnie włączane obniżki cen w roamingu bez potrzeby dodatkowej aktywacji. Jeżeli klient chce korzystać z obniżek w roamingu, a nie ma aktywnej usługi Eurotaryfa i Strefy, powinien samodzielnie aktywować usługę Eurotaryfa i Strefy. Abonenci sieci Era mogą to zrobić wysyłając SMS-a o treści UE STREFY pod numer 602, a użytkownicy telefonów na kartę - wysyłając bezpłatny Ekspresowy kod *132*5*1#.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~jass  2008-05-30 13:06:22  host: bye179.internetdsl.tpnet.pl

    Jeszcze by się przydał takt 30/30 tak jak to jest w Play.

  • 0

    35. ~leo  2008-05-30 13:40:56  host: 194.181.189.165

    Byłem sobie w Paryżu i wszedłem na swoja pocztę na WP- ogólnie zaliczyłem 15 wejść, przeczytałem wiadomości i zobaczyłem wyniki meczów. Rachunek - 590 zł netto. To są żarty a nie ceny. Tyle w temacie. Ci co się zachwycają nową ofertą to lamusy.

  • 0

    36. ~leo  2008-05-30 13:44:21  host: 194.181.189.165

    Nikt mnie nie informował o tak cudnych cenach. Ponadto, wcale nie musisz zaliczyć 100kb by zapłacić stawkę 4 zł. W rachunku szczegółowym miałem kilka sytuacj że ściagnięto 35 kb i cena za nie wynosi 35 zł. Inaczej mówiąc wchodzisz sobie na NBA.com i za samo wejście płacisz 20 zł. skandal nie ceny

  • 0

    37. ~leo  2008-05-30 13:50:10  host: 194.181.189.165

    Powstała np. taka oto sytuacja. W kawiarence na wifi zamówiliśmy hotel. Po godzinie zrezygnowaliśmy bo udało nam sie zobaczyć lepszy i tańszy hotel. Musiałem wejść w pocztę i zobaczyć telefon by zrezygnować. za korzystanie z inernetu zapłaciłem 250 zł za niecałe 5 minut pobytu. Opłaciło sie. Era dziękujemy Ci za mobilna komunikację.

  • 0

    38. ~jojo  2008-05-30 15:55:35  host: eeq140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    leo (35) wychodzisz z błędnego założenia. Skoro tak trudno jest zmusić operatorów do obniżki cen w roamingu, to powinno cieszyć się z każdych ruchów na plus. A jeżeli Ty jesteś taki cwany i odważny, to bierz pałkę i pogoń prezesa Hartmanna. ;-)

  • 0

    39.  2008-05-30 21:42:56

    patrzac obiektywnie to jeszcze dodam ze era naprawde wyczula czas, akurat nadzchodza wakacje:) skoro taniej mozna pozwolic sobie na wiecej:)

  • 0

    40. ~  2008-05-31 05:33:26  host: aclv90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko kretyn korzysta z internetu w telefonie

  • 0

    41. ~  2008-05-31 15:00:18  host: p10-14.opera-mini.net

    Chyba sam jesteś kretyn... To jest super, ją np. nie mam laptopa, a nawet jakbym miał to nie zawsze chciałoby mi się go targac ze sobą, nie mówiąc już, że blaszaka nie zabiore. Ale jeśli chodzi o net za granicą, to byłbym ostrożny, ceny nadal są kosmiczne, nawet w Unii.

  • 0

    42. ~hefe  2008-06-01 01:25:40  host: inet20908nj-3.eranet.pl

    Ta era to Tandeta!!Robi was Wszystkich w Lamusa!!!Takie stawki to chyba do chin...hehehe era Frajera :)

  • 0

    43. ~przemoo  2008-06-01 23:36:16  host: ect4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    spoko, ale mogli by znaczaco obniżyc ceny w pozostalych strefach bo sa kosmiczne a ja wcale nie wybieram sie daleko bo na chorwacje

  • 0

    44.  2008-06-02 12:08:55

    A mnie ciekawi taka rzecz - w roamingu w strefie UE minuta połączenia do _każdego_ kraju będzie kosztować 1,90 PLN. Standardowe ceny połączeń z Polski (gdzie nie przecież trzeba płacić obcemu opowi za roamowanie) to Europa: abo/mix 1,94, Heyah - 1,70, były azjatycki ZSRR, kraje śródziemnomorskie, USA, Kanada, Australia, NZ: abo/mix 2,43, Heyah 2,12, reszta świata: abo/mix 4,50, Heyah 4,14. O cenach międzynar. TT opartych nadal na cenniku telekomuny nawet nie będę wspominał. "Łaskawcy" :-P

  • 0

    45.  2008-06-03 19:51:42

    co ciekawe, era jako pierwsza wprowadzila takie same stawki dla wszystkich swoich ofertach mam na mysli tt,heyah, i abo, i to bardziej i wczesniej niz wymagal tego regulator, ladnie

  • 0

    46. ~jojo  2008-06-03 20:19:45  host: egg174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Aktywowali już komuś z Was kolejny próg roamingowy...? ;-)

  • 0

    47. ~jojo  2008-06-03 20:46:30  host: egg174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś się Witku nie zgadza. Spoglądam właśnie na stronę Ery, na "Cennik usług dodatkowych dla taryfy Happy w systemie Tak Tak w sieci Era" i widzę, że na stronie 4 (poświęconej roamingowi) są co prawda zmiany (zresztą cały cennik jest "nowy". Jednak zauważyłem jedynie zmiany w cenie SMS-a w strefie 1A. Pozostałe usługi (mam na myśli wykonywanie i odbiór połączeń) w tej samej strefie NIESTETY pozostały BEZ ZMIAN (czyli 2,20 zł / 1,10 zł)...!? Strona "Usługi i Porady" nie wyświetla na razie zakładki "Roaming i połączenia międzynarodowe", więc widać, że tam też "coś" robią...

  • 0

    48. ~jojo  2008-06-03 21:28:33  host: egg174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobra już rozumiem o co chodzi. ;-) TYLKO cena za SMS-a jest CENNIKOWA, za połączenia jest PROMOCYJNA. Dla tego cen za połączenia nie ma w cenniku usług dodatkowych dla TT. Są one w osobnym cenniku promocyjnym dla wszystkich ofert Ery. Swoją drogą nie wiem po co taka zabawa.

  • 0

    49. ~  2008-06-03 23:58:10  host: 87-205-55-17.adsl.inetia.pl

    Przydało by się lepiej odświeżyć ofertę Tak Taka mam tu na myśli program lojalnościowy Happy Taniej zrobić np jeszcze jeden próg na 0.49gr za minute do wszystkich.

  • 0

    50. ~jojo  2008-06-04 00:07:20  host: egg174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przydało by się najlepiej "skończyć" z Happy i wprowadzić nową taryfę, albo Happy z dostępnymi (niższymi cenami) od razu dla wszystkich. Nikt teraz nie będzie czekał po 8 i więcej miesięcy na NORMALNE stawki... ;-)

  • 0

    51. ~roland  2008-06-04 09:24:50  host: 77-253-147-55.adsl.inetia.pl

    hehe nie no najlepsze jest to ze ta obnizka jest tylko do 29 sierpnia! takie rzeczy tylko w erze

  • 0

    52. ~jojo  2008-06-04 14:15:46  host: egm159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obniżka jest do 29 ale w Regulaminie jest zapis o możliwości wprowadzenia tej usług do oferty stałej. I na pewno po 1 września to zrobią... ;-)

  • 0

    53. ~  2008-06-08 11:41:19  host: nat-mi3.aster.pl

    era renifera rządzi

Dodaj swoją opinię