Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańszy prąd od Plusa w strefach czasowych

Tańszy prąd od Plusa w strefach czasowych

sirmark 20 Kwietnia 2015 14:58

5 4

Od 20 kwietnia w ofercie prądu od Plusa pojawia się nowa grupa taryfowa G12w. Pozwala ona na optymalizację wydatków oraz dodatkowe oszczędności przez osoby, które zużywają w ciągu dnia mało energii elektrycznej. Taryfa jest dostępna w promocjach dla klientów indywidualnych "Energia bez prognoz" oraz "Energia na abonament".



Nowa grupa taryfowa G12w jest adresowana do osób korzystających z prądu przede wszystkim wieczorami oraz w weekendy i święta. Daje ona dodatkowe możliwości oszczędzania, np.:
  • w mieszkaniu lub domu, przekładając korzystanie z urządzeń AGD (np. pralka, piekarnik, zmywarka, odkurzacz) na wieczory lub weekendy,
  • dla osób ogrzewających domy prądem (piece akumulacyjne, pompy ciepła),
  • dla właścicieli domków letniskowych, korzystających z nich głównie w weekendy.

Stawki w grupie taryfowej G12w w nowej ofercie dla klientów korzystających z usług Plusa, Cyfrowego Polsatu lub PlusBanku:
  • 0,4170 zł z VAT (0,3390 zł netto) za kWh w strefie szczytowej,
  • 0,2435 zł z VAT (0,1980 zł netto) za kWh w strefie pozaszczytowej,
Stawki w grupie taryfowej G12w w nowej ofercie dla pozostałych klientów:
  • 0,4330 zł z VAT (0,3520 zł netto) za kWh w strefie szczytowej,
  • 0,2534 zł z VAT (0,2060 zł netto) za kWh w strefie pozaszczytowej.

Dokładne godziny obowiązywania taryfy G12w określane są przez dystrybutorów w danym regionie i mogą w różnych częściach kraju nieznacznie od siebie się różnić.




Plus w ofercie prądu gwarantuje stałą cenę sprzedaży energii przez cały okres umowy, brak prognoz, opłaty handlowej lub innych ukrytych opłat oraz przejrzystą fakturę. Stawki za zużyte kWh są takie same na terenie całej Polski, gwarantowane przez cały okres umowy, która może zostać zawarta na 15 lub 29 miesięcy. Klient zmieniając dotychczasowego sprzedawcę energii na Plusa ma też gwarancję, że dzięki tzw. umowie kompleksowej będzie otrzymywał jedną łączną fakturę za energię oraz jej dystrybucję.

Aby skorzystać z oferty zakupu energii elektrycznej od Plusa klienci powinni udać się do punktu sprzedaży Plusa lub Cyfrowego Polsatu ze swoją ostatnią fakturą rozliczeniową za energię elektryczną. Sprzedawca pomoże w wyborze odpowiedniej oferty i zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z procesem przeniesienia prądu.

Zobacz: regulamin promocji Energia bez prognoz
Zobacz: regulamin promocji Energia na abonament
Zobacz: Energetyka - wyciąg z taryf OSD

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: prąd | plus

w sumie: 26
  • -1

    7.  2015-04-20 16:02:23

    @5 - to nie do ciebie było Simark, ja wiem, że wy publikujecie to co dostajecie. Po prostu rozwaliła mnie forma zredagowania wiadomości - cała o strefach, a w treści o nich nic :-).

  • 0

    8. ~@1asd  2015-04-20 16:31:03  host: acfv208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Dokładne godziny obowiązywania taryfy G12w określane są przez dystrybutorów w danym regionie i mogą w różnych częściach kraju nieznacznie od siebie się różnić."

    Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
    A w przypadku umowy na cokolwiek innego, chociażby abonament na tel. to sobie możesz w każdej chwili ją zmieniać jak masz podpisaną na okres roku albo dwóch? No nie sondze...

  • 3

    9. ~Calm7  2015-04-20 16:36:20  host: 213.158.221.209

    to co plus oferuje to nie sa żadne okazje. co on mogą dać taniej od energi skoro od nich kupuja prad

  • -5

    10.  2015-04-20 16:40:00

    9). Co, za trudne pytanie ci zadałem? Nie umiesz odpowiedzieć - to się odwal. Jasne?

  • -2

    11. ~  2015-04-20 17:05:34  host: user-46-113-203-99.play-internet.pl

    @9: Zero pojęcia o rynku energii elektrycznej.
    Zygmunt Solorz-Żak jest właścicielem m.in. Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, po drugie wszyscy sprzedawcy oraz wytwórcy energii (również Ci najwięksi) są uczestnikami Towarowej Giełdy Energii.
    P.S. Grupa kapitałowa Energa również nie posiada w swoim składzie żadnej dużej elektrowni systemowej (w porównaniu z tymi należącymi np. do ENEI, PGE czy Tauronu).

  • 1

    12. ~  2015-04-20 17:09:08  host: user-46-113-203-99.play-internet.pl

    Ceny w grupie taryfowej G12w Plusa są mało atrakcyjne w porównaniu np. z taryfą urzędową Tauron Sprzedaż (szczyt: 0,3369, poza szczytem 0,1640 - netto), umowa na czas nieokreślony. Jedyna zaleta oferty Plusa to gwarancja ceny przy braku opłaty handlowej.

  • 0

    13. ~  2015-04-20 17:18:15  host: user-46-113-203-99.play-internet.pl

    @8: W umowach telekomunikacyjnych, jeżeli warunki promocji tego nie zabraniają, albo masz umowę na czas nieokreślony, to np. wysokość abonamentu możesz zmienić w dowolnym momencie.

    Natomiast w energetyce i gazownictwie wygląda to tak, że nawet przy umowie na czas nieokreślony grupę taryfową i/lub okres rozliczeniowy można wybierać raz na 12 miesięcy. Jedynym wyjątkiem umożliwiającym dodatkową zmianę grupy taryfowej jest okres 60 dni od zmiany cen w taryfie.

  • -1

    14. ~  2015-04-20 18:02:46  host: 213.158.221.203

    @9: Skąd taka wiedza u Ciebie, że Polkomtel kupuje "prąd" akurat od Energa Wytwarzanie?
    W Polsce mamy jeden system przesyłowy połączony z lokalnymi sieciami dystrybucyjnymi wszystkich OSD oraz sieciami przesyłowymi kilku państw ościennych, więc każde przedsiębiorstwo obrotu (sprzedawca) może kupować od energię od dowolnego wytwórcy.
    Sprzedaż energii to tylko prosta operacja księgowa.
    Natomiast najwięksi sprzedawcy mają niskie ceny w taryfach dla domu (grupy taryfowe "G") tylko dlatego, że ceny sprzedaży u większości z nich są zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki (ceny regulowane mają m.in. Tauron Sprzedaż, PGE-Obrót, ENEA, Energa Obrót; natomiast wszyscy sprzedawcy alternatywni oraz spośród "koncernów" RWE Polska oraz Tauron Sprzedaż GZE samodzielnie ustalają ceny).
    Zobaczcie na ceny w taryfach dla firm największych koncernów (grupy taryfowe A, B, C, R) - są wyraźne różnice na korzyść alternatywnych sprzedawców.

  • -1

    15. ~bobek  2015-04-20 20:10:21  host: host194008069002.wiakom.pl

    Byłam ostatnio w PGE u mnie w mieście w biurze, chciałem tylko zaktualizować dane. Pani od razu zapytała mnie czy aktualizuję dane bo przenoszę do Plusa, odpowiedziałem że nie, tylko że mi się nazwisko zmieniło. Ale ponoć dużo ludzi przenosi właśnie do Plusa, pokazała mi że jest taniej ale trzeba być klientem plusa. A ja mam tylko ofertę na kartę, więc nie mogę mieć zniżki. Ale być może warto się tym tematem zainteresować

  • 1

    16. ~mila  2015-04-20 21:13:46  host: public-gprs514638.centertel.pl

    bez sensu: potem opłacać dwie faktury.... W orange jest lepiej: umowa jest kompleksowa i jest jedna faktura. Jak ktoś płaci za prąd w granicach 300zł to mu się zmiana na orange opłaca - w dwa lata zyskuje 440zł. To już coś...

  • 1

    17. ~taka_sobie  2015-04-20 21:15:20  host: public-gprs514549.centertel.pl

    Czy ja wiem, czy to az takie korzystne... sprzedawcow energii jest chyba na rynku wielu. orange chyba tez ma podobna oferte (chociaż nie wiem dokładnie, az tak bardzo się tym nie interesowałam)... może warto zainteresować się tematem, bo może można cos zaoszczedzic. ale nie wierze by Plus był dla wszystkich najlepsza opcja.

  • 0

    18. ~mati  2015-04-20 23:18:55  host: 91-225-11-116.laguna.net.pl

    Tylko mila w Plusie jest taniej, chyba, że coś ostatnio zmieniło się w cenniku Orange.

  • -1

    19. ~kal-ina  2015-04-21 07:03:06  host: host-142-40.jkns.pl

    A ja u swojego dostawcy mam jednak gorsze stawki i chyba przyjrzę się tej ofercie Plusa. Zwłaszcza że w tych godzinach, o których wspomina autor artykułu, najczęściej przebywamy w domu (wieczory, w nocy, w weekendy) - wtedy najwięcej się pierze, ogląda TV, świeci światła (a dzieciaki nie gaszą za sobą). W innych porach jesteśmy poza domem zajęci pracą, szkołą. A że mamy jeszcze internet od Plusa i abonament na komórki, przejście na ich prąd powinno znacznie obniżyć rachunki.

  • -1

    20. ~  2015-04-21 07:06:26  host: user-46-113-105-216.play-internet.pl

    @16: W Plusie również masz umowę kompleksową (jedna faktura - tylko od sprzedawcy).

  • -1

    21.  2015-04-21 07:53:06

    Po ostatniej podwyżce płacę 0,2553 zł netto za kWh. Płaską stawkę. Uwzględniając godziny dla taryf (szczyt/poza szczytem) i funkcjonowanie domu, nie bardzo mi się opłaca zmieniać sprzedawcę ;-)

  • 0

    22. ~RobertX  2015-04-21 13:01:30  host: 151.248.62.9

    wlo - opłaca się. Ja mam jeszcze niższą ;)

  • -1

    23.  2015-04-21 20:29:21

    22- - u mnie w nocy lodówka tylko pracuje ;-)

  • -1

    24. ~konrado7  2015-04-22 00:49:11  host: staticline-31-183-34-174.toya.net.pl

    Zastanawia mnie dlaczego komentarze nieprawdziwe, wprowadzające w błąd są plusowane, a te zgodne z prawdą minusowane. Jeżeli w Plusie podstawą jest JEDNA FAKTURA TYLKO OD SPRZEDAWCY (kompleksowa faktura) i pisze o tym @20 to dostaje minus, a ten co wprowadza w błąd czyli @16 dostaje plus w komentarzach. Dziwne.

  • -1

    25. ~Andy  2015-04-23 13:13:13  host: 088156134134.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    @24 Bo prawda w oczy kole ;) A w tym przypadku Plus wypuścił bardzo ciekawy produkt i niektórym ciężko to przełknąć na spokojnie, więc hejtują w sieci :D

  • -1

    26. ~Login  2015-04-24 10:02:01  host: c154-28.icpnet.pl

    Plus staje się coraz bardziej znaczącym graczem na rynku dostawców energii elektrycznej. Istotny jest fakt, że jedna dodatkowa usługa czy to w Plusie czy CP i już łapiemy się na smartDOM, a to niesie za sobą kolejne oszczędności.

Dodaj swoją opinię