Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańsze OC za styl jazdy w Yanosiku

Tańsze OC za styl jazdy w Yanosiku

sirmark 24 Stycznia 2017 10:38

4 2

yanosik yu
Popularna aplikacja mobilna Yanosik wraz z firmą ubezpieczeniową Ergo Hestia wprowadzają ofertę YU!, która uzależnia cenę ubezpieczenia OC od stylu jazdy kierowcy.

Do tej pory ubezpieczyciele sugerowali się tylko historią ubezpieczeniową oraz danymi kierowcy. Teraz zaoferowana cena zależeć będzie także o stylu jazdy, Oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualych. Co ciekawe swoją historię drogową można budować jeżdżąc jakimkolwiek samochodem (np. służbowym), co pozwoli ubezpieczyć auto prywatne. Warunkiem jest jazda z włączoną aplikacją Yanosik - nie ma konieczności instalowania żadnych dodatkowych urządzeń w pojazdach.

Co wpływa na ocenę stylu jazdy? Najważniejszymi elementami mającymi wpływ na bezpieczeństwo są: płynność jazdy (jak dynamicznie zmieniamy prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym), długość pokonywanych dystansów (szczególnie w nocy), przestrzeganie przepisów drogowych, w tym dostosowanie prędkości do warunków na drodze, szczególnie w niebezpiecznych miejscach (Yanosika wie, gdzie jest najwięcej niebezpiecznych zdarzeń). Użytkownik może oczywiście poznać analizę swojego stylu jazdy i pracować nad jego poprawą.




yanosik yu

Dodatkowo każda wykupiona polisa otrzyma darmowy gratis w postaci lokalizatora pojazdu YU!track, czyli urządzenie monitorujące, które pomóc ma w przypadku kradzieży. Nie jest to jednak układ GPS, ale moduł, który działa we współpracy z innymi aplikacjami, a jej dokładność zależy od bliskości telefonów, na których uruchomione są aplikacje współpracujące.

Przy okazji twórcy aplikacji zapewniają, że nie przekazują nikomu spoza Yanosika danych kontaktowych użytkowników. Zasada ta dotyczyć ma również informacji o stylu jazdy. Dane te nie będą przekazywane, a jedynie na podstawie zagregowanych statystyk zostaną wybrani kierowcy, którzy otrzymają specjalną ofertę.

Źródło tekstu: Yanosik, wł     

Dodaj do:

Tagi: yanosik | ubezpieczenie

w sumie: 31
  • 0

    12.  2017-01-24 14:08:56

    Jeśli 50 zł taniej to niech spadają, 500zł to można się zastanawiać.

  • 0

    13. ~KikI  2017-01-24 14:21:57  host: dgn55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwitas a myślałeś że ile ;-) ? Z tym OC jest jak z VATem na materiału budowlane . Najpierw solidna podwyżka a później przez jakiś czas oddawali ale trzeba było przedstawiać faktury i wypełniać formularze. Tu jest to samo. Solidna podwyżka a później 50 zł mniej za sprzedaż prywatności.

  • 0

    14. ~  2017-01-24 15:46:54  host: 212.160.172.71

    3: bo coś co jest do wszystkiego [smatphone] to jest do niczego ;-D Kup sobie sprzęt Yanosik DVR http://tlp.is/cg0

  • 0

    15. ~Kierowca  2017-01-24 16:56:26  host: public-gprs369377.centertel.pl

    Idźcie do mBanu, punktu brokera ubezpieczeniowego, gdziekolwiek.

    Dostaniecie 300 zł taniej OC bez cudów. Wystarczy zmienić ubezpieczyciela na tańszego.

    Sama Hestia jest droga nawet z tą super 50 zeta zniżką

  • 0

    16. ~Gosciu  2017-01-24 17:46:29  host: 69.224.154.77.rev.sfr.net

    Wcześniej news że yanosik chce się stać arka międzynarodowa a teraz ciśnienie na ubezpieczenia za kilka miesięcy apka zmieni właściciela

  • 0

    17.  2017-01-24 19:03:54

    czasami to az by sie chcialo, zeby takie kontrole nie tylko obnizaly ubezpieczenie, ale i zabieraly kierowcom prawo jazdy. no ale gdyby tak bylo, to by nikt z yanosika nie korzystal. pozostaje rozsadek kierowcow

  • 0

    18. ~marek  2017-01-24 19:08:51  host: public-gprs354080.centertel.pl

    uff....dobrze, że dane zostają w Yanosiku - doczytałem

  • 0

    19. ~  2017-01-24 19:14:37  host: 5ac3b395.bb.sky.com

    Taki peszek... 95% trasy jestem poza polską... z tego co wiem to Yanosik działa tylko w dwóch krajach sąsiadujących z polską więc dużo na tym nie skorzystam :(

  • 0

    20. ~waldek  2017-01-24 20:07:33  host: user-94-254-226-252.play-internet.pl

    Totalna siema, dostałem duża zniżkę za jazdę.gdyobliczylimi stawkę wyszło po wszystkich znizkach drożej niż gdzie indziej bez zniżek. To tylko chwyt reklamowy by łapać frajerów.

  • 0

    21.  2017-01-24 20:32:23

    Ja mam OC w MTU Grupa Ergo Hestia. Płacę 385 zł. Zamiast Yanosika używam Naviexperta z LINK4 ;) Pomysł ciekawy i ja skorzystam jak mi oferta będzie pasować.

  • 0

    22. ~Zbyszek  2017-01-24 20:37:03  host: public-gprs354080.centertel.pl

    ile wychodzi tej zniżki w yanosiku?

  • 0

    23. ~ste  2017-01-24 21:19:16  host: public-gprs386792.centertel.pl

    Najlepiej to porównać ceny OC na kalkulatorze cuk.Wtedy wiadomo gdzie jest najtaniej.

  • 0

    24. ~  2017-01-24 21:54:31  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Kolejny sposób na gromadzenie danych o ludziach. Tutaj na podstawie pomiarów wysyłanych z aplikacji do serwerów Yanosika.

  • 0

    25. ~eg777  2017-01-25 08:50:39  host: 89-70-217-143.dynamic.chello.pl

    Wizje Orwella - kiedyś sci-fi - urealniają się coraz bardziej a niektóre matołki się z tego cieszą.

  • 0

    26. ~grzech  2017-01-25 09:24:13  host: 31.179.219.170

    To jak z promocjami w sklepach - najpierw cena 100% w górę a potem wielka obniżka 30% :)

  • 0

    27. ~ell  2017-01-25 13:51:27  host: 94.100.245.136

    idiotyczny pomysł , szczególnie w w dużych miastach - niektórzy zapominaja o tym ,że wolna jazda wcale nie jest tak bezpieczna

  • 0

    28. ~heya  2017-02-03 20:31:03  host: host-102-187-124-185.kol-net.pl

    Szkoda, że Yanosika nie w Niemczech, czy Francji :( bo tam głównie śmigam...

  • 0

    29. ~Driv3r  2017-02-22 23:36:02  host: user-46-112-37-1.play-internet.pl

    Styl jazdy 3.9... xD

  • 0

    30. ~Ds  2017-04-17 15:48:34  host: public-gprs356250.centertel.pl

    Dzień bo stary dieslem mam 3-3,5, a kiedy jadę motocyklem to jest 5-6. Czyli stanie w korkach powoduje bardziej niebezpieczną jazdę

  • 0

    31. ~Epis  2017-05-25 12:23:18  host: host-188-122-19-44.finemedia.pl

    "Aha... skoro to appka to rozumiem, ze jak bede chcial zap..... w danym momencie bo nagle sie gdzies spieszę, to wyłączam appke? Bez sensu"

    Bez sensu to jest wyłączyć Yanosika jak będziesz chciał zap..... ;).

Dodaj swoją opinię