Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańsze dwa abonamenty w TP

Tańsze dwa abonamenty w TP

WitekT 27 Listopada 2006 14:06

0 0

24. listopada Prezes UKE zatwierdził projekt zmiany cennika usług telekomunikacyjnych Telekomunikacji Polskiej w zakresie obniżenia opłaty abonamentowej w planie tp startowym oraz planie startowym tp biznes.

Opłata abonamentowa w przedmiotowych planach telefonicznych została obniżona z kwoty 40,66 zł netto (49,61 zł brutto) do kwoty 39,95 zł netto (48,74 zł brutto).




Telekomunikacja Polska uzasadniła przedmiotową zmianę wyłącznie zamiarem dostosowania wysokości opłaty abonamentowej w tych planach do poziomu kosztowego tej usługi, określonego przez spółkę w sprawozdaniu z prowadzonej rachunkowości regulacyjnej oraz wynikach kalkulacji kosztów usług powszechnych na 2006 rok. Należy zauważyć, iż przy ocenie przedmiotowych opłat Prezes UKE nie brał ww. kosztów pod uwagę ze względu na zastrzeżenia niezależnego biegłego rewidenta. Prezes UKE uznał, że nie jest możliwe potwierdzenie prawidłowości ustalenia kosztów świadczenia usług telekomunikacyjnych w oparciu o powyższe dokumenty spółki z uwagi na zastrzeżenia audytora.

Jednakże każda obniżka cen usług telekomunikacyjnych, nawet symboliczna, tak jak ma to miejsce w tym przypadku - o ile nie jest sprzeczna z przepisami Prawa Telekomunikacyjnego, zakazującymi działań antykonkurencyjnych - jest przez Prezesa UKE akceptowana, ponieważ jest korzystna dla abonentów.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~Ja  2006-11-27 14:13:39  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    Widać TP dostosowuje swoje taryfy do taryf ACN, szkoda tylko, że ma aż tak spóźnione informacje.

  • 0

    2.  2006-11-27 14:15:44

    Powalająca obniżka!

  • 0

    3. ~  2006-11-27 14:16:00  host: chello087206218003.chello.pl

    hehe ale żenada :D z tego to chyba korzystają tylko "biznesmani inaczej" :DDD

  • 0

    4. ~mijan  2006-11-27 14:18:12  host: acoh53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To zaszaleli...

  • 0

    5.  2006-11-27 14:18:49

    Do autora: Po raz kolejny tytuł nie jest adekwatny do treści. Plan tp startowy jest adresowany do tzw. społeczeństwa. A tak naprawdę stanowi spełnienie ustawowego obowiązku oferowania taryfy bez sprzedaży wiązanej i jest raczej działaniem pozornym. Polecm lekturę pewnego opracowania o ofertach wiązanych na tronach UKE.

  • 0

    6.  2006-11-27 14:29:54

    Telesfor: tak, masz rację - tytuł już poprawiłem. :)

  • 0

    7.  2006-11-27 14:49:21

    Ale zaszaleli z tymi cenami :) Aż 71 groszy! Dorzucę jeszcze 30 i będę miał zapłacony przelew za rachunek :)

  • 0

    8. ~jatopisze  2006-11-27 14:59:22  host: gprs12.orange.pl

    łó,łój to szalyństwo, leze i kwicze a łobok moj prosiaczek Dzienki ci Presesuńku, piknie poprafiasz wizerunek TPSA łój

  • 0

    9. ~ptok  2006-11-27 15:19:24  host: chello062179028189.chello.pl

    Prezes Witucki zaczął dbać o dobry wizerunek tepsy??????????? Chce kupić sobie ten wizerunek za 87 groszy brutto?

  • 0

    10.  2006-11-27 16:45:26

    To i tak drożej, niż w najtańszym standardowym, nie zmienię go, aż nie wprowadzą tańszego- zapewne nigdy to nie nastąpi :D

  • 0

    11. ~taa  2006-11-27 17:41:33  host: dwp106.internetdsl.tpnet.pl

    łoło to poszaleli w tej tepsie :D

  • 0

    12. ~marmur  2006-11-27 19:12:48  host: dud94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    poczekam na abonament za 20 zł

  • 0

    13.  2006-11-27 23:26:55

    No to jak teraz taka taniocha, to sobie ze trzy PSTNy podłącze. ;-D

  • 0

    14. ~xxx  2006-11-28 19:04:44  host: efw240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapewne obliczenia wskazujące, że należy obniżyć cenę abo o niecałą złotówkę wyniosły o wiele więcej niż ta pseudo obniżka razy ilość abonentów razy 12 mcy. Oto cała tp i jej tzw. wizerunek. I masz image a raczej niezbyt :)

Dodaj swoją opinię