Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tańsza transmisja danych w roamingu w Orange

Tańsza transmisja danych w roamingu w Orange

Q! 6 Czerwca 2012 18:37

0 0

Orange obniżył cenę usługi Travel Data Daily.

Usługa pozwala na przesłanie 2 MB danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej (Strefa 1 + Szwajcaria). Pakiet ważny jest do końca dnia, w którym został aktywowany, a jego koszt to 4 zł.




Po wykorzystaniu pakietu 2 MB automatycznie przyznawany jest kolejny pakiet 2 MB. Informacja o wykorzystaniu Pakietu i przyznaniu kolejnego nie jest wysyłana. Nie ma możliwości sprawdzenia środków dostępnych w ramach Pakietu. Dane rozliczane są co 10 kB, oddzielnie dla danych przychodzących i wychodzących.

Aby skorzystać z usługi, należy wysłać SMS-a o treści akt Travel na numer 573.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    2.  2012-06-06 18:49:04

    "Po wykorzystaniu pakietu 2 MB automatycznie przyznawany jest kolejny pakiet 2 MB. Informacja o wykorzystaniu Pakietu i przyznaniu kolejnego nie jest wysyłana. Nie ma możliwości sprawdzenia środków dostępnych w ramach Pakietu." czyli jak zachecic do pakietu, a potem "nic nie widzialem, nic nie slyszalem". juz przynajmniej smsa by dali, ze te 2mb poszly...

  • 2

    3.  2012-06-06 18:51:28

    a tak przy okazji... zauwazylem, ze nasi operatorzy uwielbiaja takie promocje, gdzie daja cos taniej niz wymaga euro roaming, ale w zamian stosuja wlasnie takie tanie chwyty jak mniej korzystne rozliczanie i brak informacji... tak samo przeciez bylo z heyah jak weszlo rozliczanie od 1s rozmow przychodzacych jak i wychodzacych po 30s... a tam dali te kilka groszy taniej, ale za pelna minute... ciekaw jestem tez czy ten pakiet podlega pod regulacje o blokowaniu transmisji przekraczajacej ustalony limit.

  • 0

    4. ~  2012-06-06 19:03:02  host: 178-37-71-236.adsl.inetia.pl

    chore. Pakiety bez kontroli? Tylko Orżnąć takie coś mogła wymyślić.

  • 0

    5. ~  2012-06-06 19:59:50  host: 62.140.137.73

    Ten pakiet jest podejrzany. Dotychczas bylo 2MB za 6pln i w pare min zjadlo mi 102pln, czyli koło 38MB, ciekawe bo teraz mam vodafone NL i przy t samym zużyciu zjada mi 6MB

  • 0

    6. ~Playowiec  2012-06-06 20:42:43  host: radzionkow-220-52.i-bud.eu

    ludzie ogarnijcie sie, w momencie gdy osoba przebywa poza granicami kraju dane do operatora splywaja z opoznieniem - stąd brak informacji sms...

  • 0

    7.  2012-06-06 21:01:09

    @6 z takim opoznieniem, ze informowac o zblizaniu sie do konca limitu kwotowego na roaming danych moga zrobic. i to nawet w przypadku transmisji danych BEZ promocji, gdzie rozliczanie jest co 1kB... malo tego - na przekroczenie tego limitu bedziesz musial sie zgodzic.

  • -1

    8. ~  2012-06-06 21:19:26  host: ppp144169.ostnet.pl

    @thonka przecież w Heyah masz rozliczanie - w UE - od 1 sekundy przychodzące i wychodzące co sekundę po 1 impulsie 30 sekund. Więc oferta jest ok. Dobrym sposobem na uniknięcie kosztów roamingu jest też komunikacja freeyah z tanim pakietem Non Stop, wtedy wi-fi masz bezpłatnie skąd tylko zechcesz.

  • 0

    9. ~  2012-06-06 21:23:22  host: z22-10.opera-mini.net

    Ale o co ten płacz. W pakiecie tym 1 Mb kosztuje 2 zł a cennikowo 3,55 więc jak ktoś musi czy chce korzystać z netu w roamingu to chyba wie co robi i tragedii żadnej nie będzie. Po drugie może sobie ustawić limit kwotowy na tę usługę. Jest tu kilku mądrych inaczej którzy przy każdej promocji Orange chociażby była najlepszą w kraju zawsze musi napisać jakieś kwasy typu "tylko w Orżnąć". To ja się zapytam czy możesz korzystać z neta czy MMS ów w roamingu w Plus na kartę czy jak się to tam nazywa? Bo wydaje mi się że to głównie wyznawcy tej sieci piszą takie głupoty bo oni wogóle z tych usług w roamingu korzystać nie mogą więc wyszydzają inne sieci.

  • 0

    10.  2012-06-06 21:31:26

    8, nie pieprz głupot! W cennikowej ofercie Eurotaryfy - owszem, ale nie w promocyjnym cenniku oferty "Tani roaming z Unii Europejskiej".

  • -2

    11. ~  2012-06-06 21:34:17  host: z22-10.opera-mini.net

    W każdej sieci rozliczanie połączeń w roamingu jest takie samo tzn połączenia wykonywane w pierwszej strefie są taktowane sekundowo od 31 sekundy rozmowy. Do 30 sekundy bez względu na to ile trwało połączenie pobierana jest połowa stawki minutowej. Połączenia odbierane są taktowane sekundowo od pierwszej sekundy połączenia odebranego. Taki jest wymóg KE.

  • 0

    12.  2012-06-06 21:36:43

    11, zrozum, że niestety NIE DOTYCZY to ofert PROMOCYJNYCH w ramach roamingu, o których pisze thonka, a w których operatorzy stosują własne kruczki. Nie rozmawiamy o CENNIKOWEJ Eurotaryfie.

  • 0

    13. ~  2012-06-06 23:45:49  host: aaoi221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 Tak a i owszem jest podejrzany bo zdarza się że raz liczy z pakietu TDD a za chwilę po cenach roamingowych. Sprawdź szczegółowy rachunek i reklamuj. Miałem "doliczone" ponad 200zł nabite za 3 doby TDD. Reklamacja bezproblemowa.

  • -1

    14. ~mirekb  2012-06-07 00:37:46  host: apn-77-114-63-60.dynamic.gprs.plus.pl

    to jeszcze nie te ceny,nawet tak nielogicznie promocyjne.trudno,w koncu do 2016 reguluja a pozniej rynek decyduje.norma powinno byc ze jednostki z abonamentu(np min/sms/mb/min stacjo w ue-wybrane z zalacznika prefixow) sa do wykorzystania w eog..wtedy zrozumiem deregulacje..jest wiele jeszcze do zrobienia

  • 2

    15.  2012-06-07 03:03:14

    @11 coz... przeczytaj jeszcze raz regulaminy promocji... ja klocic sie nie zamierzam, bo wiem o czym pisze.

  • 1

    16. ~  2012-06-07 14:59:04  host: a3-me.krak.tke.pl

    @10 Ok, przyznaję, sypnąłem się. Faktycznie minutowe, sorry.

Dodaj swoją opinię