Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Taniej w sklepie niż w promocji

Taniej w sklepie niż w promocji

LuiN 6 Stycznia 2009 11:46

0 0

Gazeta Prawna porównała promocyjne ceny 40 modeli telefonów komórkowych, w popularnych abonamentach za 50-60 zł z ich cenami sklepowymi. Telefony w "promocji" okazywały się często droższe niż kupione bez podpisywania umowy z operatorem.



Rynkowe ceny telefonów Gazeta Prawna określiła na podstawie (wcale nie najtańszej) oferty sklepów RTV Euro AGD i Saturn. Z przeprowadzonej analizy wynika, że najdrożej telefony zazwyczaj sprzedaje sieć Orange, w Erze ceny były najczęściej takie same jak w sklepach lub wyższe, najlepsze ceny przeważnie miał Play.




Jako przykłady podano między innymi ceny Nokii N95 i N95 8GB, kosztujące w sklepach RTV Euro AGD odpowiednio 1199 zł i 1799 zł. W sieci Era przy abonamencie za 60 zł Nokia N95 kosztuje 1699 zł, a Nokia N95 8GB - 1899 zł.

W niższych taryfach abstrakcyjne ceny telefonów są jeszcze częstsze. W Orange w abonamencie za 25 zł Samsung SGH-U900 Soul kosztuje 1299 zł, podczas gdy w Saturnie za ten sam telefon zapłacimy 999 zł.

Trzeba przy tym pamiętać, że operatorzy dodają do swoich umów klauzulę, że przedterminowe zerwanie umowy związane jest z naliczeniem kary umownej. Podstawową argumentacją operatorów uzasadniającą kary umowne jest... dotowanie telefonów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • 0

    79. ~  2009-01-12 14:29:15  host: 77-253-15-62.adsl.inetia.pl

    =>76 zasięg UMTS/HSDPA Playa jest nie gorszy niż innych operatorów, w samym Krakowie mają więcej nodeB niż taki np Plus, a tam gdzie nie mają swojego zasięgu jest roaming Plusa, dodatkowo stawiają już własne stacje gsm, tak więc zasięg to nie jest żaden argument.

  • 0

    80. ~  2009-01-12 17:07:29  host: 195.94.215.34

    Nie wiem jak sie ma sprawa w krakowie, ale na podstawie ogolnokrajowych statystyk z 2008 raku to Play mial najgorsze wyniki jesli chodzi o zasieg. Zobaczymy jak to bedzie kiedy sie bardziej rozbuduja, jednak poki co osobom ktore mieszkaja na wsi albo duzo podrozuja polecalbym ktoregos ze starszych operatorow.

  • 0

    81.  2009-01-12 17:28:09

    #76,80 nie pleć bzdur bo większego pojęcia na ten temat chyba nie masz. Klienci Playa korzystają z nadajników własnych jak i Plusa więc mają najlepszy zasięg w Polsce.

  • 0

    82.  2009-01-12 17:35:27

    #77 weź pod uwagę że w takim Nowy Orange Go przy promocjach 200% moża efektywnie rozmawiać za 6gr ze wszystkimi w Orange o każdej porze. Dodatkowo chyba w biznesowych ofertach są rozmowy bez limitu do wszystkich w Orange coś za 73 zł. W darmowych weekendach są jednak chyba rozmowy na stacjonarne.

  • 0

    83. ~Alex  2009-01-12 17:40:57  host: 213.158.194.228

    Dokładnie, a Era i Orange mają zasięg tak do d... że szkoda gadać, a na rynku są już 10 lat !!!

  • 0

    84. ~  2009-01-12 17:53:27  host: 195.94.215.34

    Oczywiscie, wy za to jestescie expertami w dziedzinie telefonii komorkowej i wiecie najlepiej ;) Nie wiem co wam tak zalezy na reklamie tego Playa, placa wam za to czy co?

  • 0

    85. ~Alex  2009-01-12 18:09:27  host: 213.158.194.228

    Jestem w Play od samego początku, stara karta naprawde taniej no i dobry zasięg plusa

  • 0

    86.  2009-01-12 19:40:17

    no pewnie że w sklepie taniej xD ja kupiłem w sklepie z RTV AGD nokie E50 za 200 zł...a ile stoi w cenniku Orange? śmiech na sali! normalnie....Oragne ceny telefonów....uuuuxD

  • 0

    87. ~  2009-01-13 05:24:30  host: 82.160.142.62

    ==>82 darmo do orange przeczytaj regulamin tej uslugi mialem to wziasc ale ta jest taki malutki zapis ze jesli siec zna ze generujesz za duzy ruch niz normalny uzytkownik moga ci ta usluge bez twojej wiedzy wylaczyc a jak wylacza lub jak ty ja wylaczysz to juz nie ma mozliwosci jej wlaczenia. kiedys przejechalem sie sromotnie w erze i teraz DOKLADNIE czytam regulaminy, szczegolnie wszystko to co jest pod gwiazdkami i malutkimi czcionkami

  • 0

    88.  2009-01-13 11:28:09

    #87 wiem o tym zapisie. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji nie można poprostu umowy rozwiązać ? Dodać należy że była tam promocja gdzie wychodziło coś koło 55 zł. brutto za usługę ( 3 miesiące za darmo ? ).

  • 0

    89. ~Yoss  2009-01-13 13:17:41  host: cc.azsoft.pl

    #86 E50 w najnizszym ab 1zl kosztuje :P

  • 0

    90. ~  2009-01-13 21:49:11  host: 82.160.142.62

    ==>88 nie da rady rozwiazac poniewaz podpisujac umowe podpisujesz sie ze ZAPOZNALES SIE Z REGULAMINEM I GO AKCEPTUJESZ NAWET JESLI NIE WIEDZIALES ZE ON ISTNIEJE. to tak samo jak podpisujesz umowe i jakis ta abonament, ale nikt ci nie mowi ze ponizej tego juz nie mozesz zejsc. tak mialem w erze, potrzebowalem to wzialem abon za chyba 130 czy 140 pln, ale po 4 miechach nie potrzebowalem juz tak duzo wiec chcialem zejsc a tu zonk nie mozna. oczywiscie nikt mnie o tym nie poinformowal i narobilem sobie bajzlu z zadluzeniem i bujawka przez kilka miesiecy. dlatego ZAWSZE szukam chaczykow we wszystkich sprawach jakie podpisuje i na ktore sie godze. i dzieki temu nie wpakowalem sie wlasnie w ta nowa usluge orangutana

  • 0

    91. ~  2009-01-13 21:51:36  host: 82.160.142.62

    dodam jeszcze ze wlasnie trzymam sobie rachunek za telka i: wygadane : 1368,34 do zaplaty : 125 zl (caly moj abonament i do tego na nastepny miesiac przeszlo mi 23 zl z poprzedniego abona (abon 25 na rozmowy do wszystkich)

  • 0

    92. ~  2009-01-14 11:57:54  host: chello089076125066.chello.pl

    ja zawsze kupuje telefon za zlotowke, sprzedaje za ok. 600zl i mam rok gadania za darmo (12x50zl abonamentu)

  • 0

    93.  2009-01-14 13:09:27

    dla mnie dziwną praktyką jest ograniczanie usługi jak z góry nie wiadomo ile można rozmawiać. Powinni napisać że po przekroczeniu np. 1000 minut a nie tak wieloznacznie. Co to znaczy duży ruch ?

  • 0

    94. ~  2009-01-14 16:48:46  host: 82.160.142.62

    ogolnie sie doczytalem ze "jezeli ruch bedzie conajmniej 2 razy wiekszy od standartowego". tak ale nie powiedzieli czy standartowego dla danego abonenta czy standartowego sredniego. ale znajac zycie to chodzi o uzytkownika, tak wiec jak ktos wydzwania 25 zl i nagle poleci mu wygadanie za 60 to wylacza albo i nie. tak to niestety jest. w moim przypadku to gdybym przeszedl na ten plan to wlasciwie ani zltowki bym nie wykorzystal z abonamentu bo 99,99% telefonow wykonuje w sieci orange a czasem sie zdazy sporadycznie kontakt z inna siecia. wiec juz po miesiacu by mi wylaczyli. pozatym jak juz pisalem wyzej mowiac brzydko "rzne ich " po calosci i ciesze sie ze wbilem sie w ten plan. a wracajac do tematu to juz jutro bedzie moj : SAMSUNG I900 OMNIA Wiekszosc uzytkownikow ma problem poniewaz tak wlasciwie jest to pda z telefonem wiec sam poczatek jest dla nich straszny, osobiscie znam to uczucie poniewaz w kwietniu zeszlego roku kupilem sobie miop560 i naprawde rozumiem ze to trudne, tak bylo to moje pierwsze urzadzenie dotykowe. teraz smiganie po palmie jest banalnie proste ale wtedy bylo to katorga zanim sie przyzwyczailem. jako informatyk dla mnie osobiscie kozystne jest spersonalizowanie telefonu( jak rowniez innego urzadzenia) poniewaz jak wiadomo jedni tylko gadaja, drudzy tylko pisza smsmy a inni i to i to. odliczam godziny a samo czekanie to juz mordega.

  • 0

    95.  2009-01-14 17:48:55

    Moja żona ma prepaida w orange NOG. Tam wychodzi jej 6 gr do wszystkich w orange. Dają te promocje non stop że nie można wydzwonić tego promocyjnego konta. Nie widziałem tam ograniczeń i za te 75 zł. można pogadać z 1250 minut. Promocje się przeważnie kumulują ale żeby się w tym połapać to trzeba nieźle się zapoznać z tą "promocjologią". Na forum jest odpowiedni wątek.

  • 0

    96.  2009-01-14 22:33:04

    89. Człowieku chyba w wielkiej brytani, w orange? ahahahah

  • 0

    97. ~ciemniak  2009-01-15 09:09:39  host: chaos.tpnet.pl

    Nie jestem pewien, oni tam mają chyba funta a nie złotówki. Chociaż mogliby rozważyć wymianę waluty skoro nie pasi im euro.

  • 0

    98. ~  2009-01-16 19:56:55  host: 82.160.142.62

    dobra powrot do tematu, mam onie od 24 h bedac zaznajomionym z mio p560 obsluga omni nie nastrecza trudnosci. to co mnie wkurzylo to natarczywe podpowiadanie slow ktore chce sie pisac ale to juz rozwiazane. pisanie smsow jest troche dziwne i wyglada jak rozmowa na gg ale juz sie przyzwyczailem

Dodaj swoją opinię