Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tanie rozmowy międzynarodowe z Play

Tanie rozmowy międzynarodowe z Play

LuiN 29 Października 2010 17:24

0 0
Po ofercie dla klientów prepaid, Play przygotował pakiet minut na połączenia międzynarodowe również dla użytkowników ofert abonamentowych i mix. Do strefy Euro i Strefy 1 można teraz dzwonić w cenie 50 gr za minutę.

Pakiet 20 minut kosztuje 10 zł, minuty ważne są do 31. stycznia 2011 roku. Usługę można aktywować kodem *111*120*1# w przypadku ofert typu mix i Play Fresh oraz *111*121*1# dla abonentów LongPlay, One Play, Firmowa i Play domowy. Stan minut sprawdzić można po zalogowaniu się do Play 24.

Zobacz: regulamin promocji Tanie rozmowy międzynarodowe z Play. (plik .pdf; 77 kB).


Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 87
  • 1

    68. ~eryk  2010-10-31 11:11:05  host: t10-09.opera-mini.net

    Adaś, znasz to powíedzenie 'za małe pieniądze to psy kiełbasę jedzą' ? Tak jest z playem, ktory niemal codziennie potwierdza to powiedzenie. Jak coś jest tanie, to duże prawdopodobieństwo, że będą z tym problemy. Moje 16letnie doświadczenie w gsm nauczyło mnie tego. Oszczędności, cięcia muszą się później odbić w funkcjonowaniu usług. Dobrze że play ma roamin plusa a plotki głoszą, ze dojdzie jeszcze orange ;) bo prawdziwe problemy zaczną się za kilka lat. Stacje stawiane byle jak, konfigurowane i serwisowane też byle jak też dadzą znać o sobie. Takiej technicznej amatorki to w w3 nigdy nie było.

  • 1

    69. ~Adaś  2010-10-31 12:55:16  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @66 dlatego ja nie korzystam z usług Play. Wiesz może i troszkę tańszy (chociaż nie w moim wypadku bo płacę 30zł za 120minut do wszystkich w Erze czyli po przeliczeniu wychodzi mi 25gr za min nawet do Play i 500mb za 15zł) ale nie muszę bać się o zasięg bo zawsze go mam i z netu czy z nawigacji mogę śmiało i bez kosztów korzystać. No ale to abonament to trochę co innego. Mnie bardziej interesuje co Play zaoferuje po wyrównaniu MTR. Zresztą zauważyłem ostatnio duży spadek w rozbudowie Playa, kiedyś było info o poszerzeniu zasięgu Play Online co miesiąc albo i częściej teraz raz na kwartał ?

  • 1

    70. ~Adaś  2010-10-31 12:57:12  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    @67 wtedy może i tak ale na teraz i na dzień dzisiejszy oferta Playa jest ciapkę gorsza od Heyah. Tam tak jak pisałem dzwonisz kiedy chcesz i to bez pakietów itp. To znacznie wygodniejsze.

  • -1

    71. ~  2010-10-31 16:46:48  host: 188.146.255.176.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    68@ Bzdury piszesz gosciu, dla twej wiedzy zapamietaj ze jesli mowa o roamingu z plusem to w nowej umowie play zagwarantowal sobie automatyczne przlaczanie handover miedzy wlasna siecia i siecia plusa.

  • -1

    72. ~  2010-10-31 16:48:33  host: 188.146.255.176.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    70@ poza cena minut miedzynarodowych do UE to w heyaha nie ma nic lepszego w porownaniu do play fresha.

  • -1

    73.  2010-10-31 16:51:54

    72, Heyah ma też powiedzmy, że dość dobra promocję roamingową. Przy założeniu rozmowy najlepiej odebranej, trwającej równą minutę (lub wielokrotność tego przedziału czasu).

  • -1

    74. ~  2010-10-31 16:52:40  host: 188.146.255.176.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    69@ co cie obchodzi rozbudowa sieci play jak jestes w erze, mnie martwi brak rozbudowy hspa+ ery nic sie nie dzieje kompletnie w tym temacie.

  • 1

    75. ~eryk  2010-10-31 18:31:36  host: t10-09.opera-mini.net

    71, a czy napisalem ze nie zagwarantowal sobie? Pisałem ze play swoja siec ma słabej jakosci i jak narazie nie poprawiaja tego. Co do sieci plusa to póki co obaw nie ma. Jak bedzie dzialal handover to zobaczymy, bo narazie nie działa. Jest juz film rzecynika z logowaniem do plusa?

  • 1

    77. ~  2010-10-31 19:15:25  host: t23-02.opera-mini.net

    76, te badania uke są dla mnie zastanawiające, chociaz nie twierdze ze nieprawdziwe. Akurat w lublinie, zamościu mam okazje czesto bywac a jakosc 2G w tym miescie byla i jest chociaz juz mniej nadal b.zla. Czytając raport uke dowiedziałem sie ze jest dobra :-) podobnie jest z orange. Nie wiem skąd te wyniki. 75 to nie ja

  • 1

    78. ~blablabla  2010-10-31 22:55:40  host: public-gprs13228.centertel.pl

    @69 No troszkę tańszy... Fajne są też teksty o jakości Play. To i ja coś napiszę. Jeśli chodzi o zasięg 3g to Play ma całkiem niezły. Np. znacznie lepszy niż Orange. To raz. Z 2g jest gorzej, dotyczy to i zasięgu i jakości, ale i tak wszystko zależy od konkretnej lokalizacji. Tylko co z tego, skoro ja mam na sztywno plusa który w mojej okolicy ma zasięg bardzo dobry. Ba w skali kraju ma chyba najlepszy, ale co tam. Zawsze można sobie pogdybać o kiepskim zasięgu Play, nawet jak się ma telefon w Erze a z Play się nigdy nie korzystało. Jak to fajnie wmawiać sobie, że się (nie)przepłaca, ale przynajmniej w super Erze a nie w jakimś wsiowym Play. Fajne ludki w tym kraju mieszkają. Normalnie człowiek się raduję gdy widzi naszą cechę narodową- bezinteresowną zawiść.

  • 1

    79. ~  2010-11-01 06:24:29  host: t04-03.opera-mini.net

    blablabla, większośc abonentów i tak jest nieświadomych ofert konkurencji więc przewaznie przedłużają umowy. Play dobre pakiety inernetowe ma chyba tylko na swojej sieci? Pisałem w innym temacie, ze z tych świadomych skolei dla rachunku mniejszego o 15zl nie kazdy zdecyduje sie na play. To 1,5paczki papierosów :-) play ogólnie jest tańszy chociaż pewnie nie dla każdego. Fresha ostatnio za bardzo skomplikowali. Te profile, pakiety :-/. Dobrze że są jeszcze nisze typu mbank i GaduAIR ;-)

  • 1

    80. ~blablabla  2010-11-01 10:34:40  host: 178.56.49.149

    @79 Dwie sprawy. Pierwsza jest taka że w Play za 30zł mam wszystko a np. w Orange za 25 ma konto ważne miesiąc. Jak dla mnie to duża różnica. Moi znajomi są w zdecydowanej większości w Play dlatego tak czy siak mi się opłaca tu być. Gdyby jednak byli w innej sieci to na pewno nie zamknąłbym się w 30zł. Przykładowo w OPOP ( gdyby znajomi byli w Orange)płaciłbym z 60zł i to bez internetu. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie za 30zł wydzwonić ponad 200minut do wszystkich sieci i 400-600 do Play. Do tego kupuję sobie pakiet za 10zł 100MB ( co jakiś czas kupuję 500MB za 35zł) i jeszcze na koncie kasa mi zostaje. Bardzo dobrze w Play jest rozwiązana ważność pakietów ponieważ każdy następny pakiet przedłuża kolejny. Co np. dla mnie oznacza, że taki bluconnect max wcale lepiej nie wychodzi. Jeśli chodzi o internet to lepsze według mnie jest tylko GaduAir. A co do komplikacji. Mam profil darmowe rozmowy i smsy w Play, które przyznawane są AUTOMATYCZNIE za doładowanie. ( wcześniej było gorzej- kod przed doładowaniem) Do tego dokupuję pakiet 30zł za 10 i pakiet internetowy. Czyli w miesiącu odpalam 2 pakiety. Jak dla mnie to jest prosta oferta. I ostatnia sprawa. Coś o czym wiele osób nie wie. To coś to Play 24, które co prawda ma czasami problemy ze stabilnością ale po zalogowaniu widać wszystkie możliwości oferty jak na dłoni i nawet osoba niezorientowana może sobie łatwo odpalić wszystkie potrzebne usługi a potem skontrolować ich stan.

  • 0

    81. ~dar  2010-11-01 14:56:07  host: 1.ver.abpl.pl

    2o minut to jak pietka chleba, pomysly normalnie nieszczesne..

  • 0

    82.  2010-11-01 15:23:05

    81. Zejdzmy na ziemie, przeciez Play nie zrobi dla Ciebie Stanu Darmowego na polaczenia miedzynarodowe w cenie 10 zł. Dobre i 20 minut po 50 gr za minutę, zawsze to jakas oszczednosc.

  • 0

    83.  2010-11-02 16:31:35

    Stawka 50 groszy za minutę jest ok, ale w ciągu obowiązywania promocji pakiet można wziąć tylko raz, a co to jest 20 minut rozmów? Poza tym bardzo łatwo przekroczyć wartość pakietu i wejść na normalne naliczanie, co już nie jest takie korzystne.

  • 0

    84.  2010-11-02 19:17:50

    50gr/min? Okej jak najbardziej, ale wg mnie Play średnio wypadł w notowaniach na najlepsze oferty. Powoli zbliża się chyba do działań Orange i daje coś czego jest mało, albo na krótki okres czasu. Tu polecieli po bandzie i dali nie dość, że tylko 20 minut(chociaż idzie to zrozumieć, bo dalej to pakiet, a nikt pakietu 100 minut za 50 złotych nie wykupi..), to jeszcze tylko raz można wziąć udział w promocji. Jeśli ktoś zna choć trochę inne oferty, to zgodzi się ze mną, że w tej kwestii Heyah dalej prowadzi, 44gr/min do UE w mixie i 59gr w nowej heyah na kartę - i nie ma się o co sprzeczać.

  • 0

    85.  2010-11-02 20:31:07

    84@ Nie zgodzę się z Tobą chyba, że porównujesz podobne pakiety minut międzynarodowych między Orange i Playem. W STANIE DARMOWYM mam miesięcznie ponad 44000 tysiące minut do wygadania w obrębie sieci więc Play wyraźnie nie ogranicza tutaj usługi rozmów wewnątrz sieci. Pewnie że nie ma o co się sprzeczać, najważniejsza i tak dla większości użytkowników jest i będzie cena minuty krajowej.

  • 0

    86.  2010-11-03 13:38:18

    85@ Tak, porównuje Play do Orange. 44000 minut do sieci brzmi bardzo interesująco, co prawda nie jest to do wygadania, ale wychodzi na to, że w sieci rozmawiasz za darmo. W Heyah też tak mam, może bez jakiejś tam zaporowej liczby minut, ale po prostu za darmo i bez ograniczeń po każdym doładowaniu za 30 zł, czyli dla mnie normalnym ;) I tak jak mówisz, dla większości użytkowników liczy się cena minuty krajowej i tu każdy dobierze ofertę pod siebie, choć ja na dzień dzisiejszy polecam tylko Heyah ;)

  • 0

    87. ~filip  2010-11-04 18:44:26  host: 212.160.172.70

    Pamietajcie ze w nowych taryfach Orange sa dostepne pogaduchy w orange i tutaj jest faktycznie bezlimit rozmow... a nie 44000 minut w play ( co bardzo mowiono ze nie do wygadnia) oczywiscie fakt jest to nie do wygadania ale zastanowmy sie w takim razie nad pojeciem nieograniczonosci... ale i tak fakt faktem jest ze 50 gr za minute jest ok ale rowniez fakt jest taki ze i tak UE narzuca swoje dopoki Polska nie wejdzie w Stafke Euro...

  • 0

    88.  2010-11-04 20:06:54

    Ale jaki widać niektórym udaje się wynegocjować niższe stawki, skoro Heyah mogła zaproponować 59 groszy w podstawowej ofercie.

Dodaj swoją opinię