Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tanie panele dotykowe

Tanie panele dotykowe

sirmark 26 Maja 2004 17:39

0 0

Firma Fujitsu rozpoczęła produkcję cienkich i lekkich paneli dotykowych wykonanych z plastiku. Dzięki niskiej cenie, ekrany dotykowe mają szansę trafić do tanich urządzeń elektronicznych.

Panele dostępne będą w dwóch wersjach - Film-Film (FF) oraz Film-Film-Plastic (FFP). Wykonane zostały z dwóch przewodzących warstw tlenku cynowo-indowego oddzielonych komórkami mikropunktowymi. Warstwy przewodzące są obustronnie powleczone plastikową folią. Dodatkowy plastikowy podkład w wersji FFP jest alternatywą dla podkładu szklanego i w odróżnieniu od niego jest lekki, elastyczny i odporny na wysoką temperaturę.
Według producenta, plastikowe panele dotykowe mogą trafić do urządzeń przenośnych, takich jak aparaty cyfrowe, telefony komórkowe i handheldy, a także sprzętu przemysłowego i medycznego. Fujitsu oczekuje również, że plastikowe panele trafią do produktów, które ze względu na ograniczenia technologiczne lub ekonomiczne były dotychczas pozbawione wyświetlacza z interfejsem dotykowym.

Panel FF może być mocowany bezpośrednio do specjalnie zaprojektowanego ekranu LCD. Fujistsu produkuje panele FF o grubości 0,65 mm i przekątnej od 1,9 do 5,7 cala. Z kolei panele FFP mogą być stosowane jako nakładka na standardowe wyświetlacze LCD. Grubość paneli to 2 mm, dostępne będą modele o przekątnej do 5,7 cala. Sprzedaż urządzeń rozpocznie się na początku przyszłego roku. 2,5-calowy panel dotykowy FF ma kosztować około 5 USD (dla zakupu powyżej 100 tys. sztuk), a 3,8-calowy FFP – 11 USD (dla zakupu powyżej 10 tys. sztuk).

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet