Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tania Lumia 610 zawstydziła droższe koleżanki

Tania Lumia 610 zawstydziła droższe koleżanki

LuiN 16 Marca 2012 09:54

0 0

nokia lumia 610 Na rynek najpierw trafiła Nokia Lumia 800, chwilę później nieco tańsza Lumia 710. Obie z preinstalowanym Windows Phone Mango i obie bez funkcji mobilnego hotspotu. Ta ostatnia trafiła za to do najtańszej Lumii 610.

Wraz z premierą Windows Phone Mango, użytkownicy mobilnych okienek, przynajmniej w teorii, otrzymali możliwość zamieniania swojego telefonu w mobilny hotspot. Zarówno Lumia 800, jak i Lumia 710 trafiły na rynek właśnie z systemem w wersji Mango, ale producent postanowił pominąć w nich tę funkcję.




Skoro wyposażona w 256 MB pamięci RAM i procesor taktowany zegarem 800 MHz Nokia Lumia 610 z mobilnym hotspotem sobie radzi, to i wyższe modele powinny. Teoretycznie Nokia może dodać brakującą funkcję za pomocą aktualizacji oprogramowania, dziwi jedynie fakt, że użytkownicy nie otrzymali jej od razu.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~cleev  2012-03-16 10:22:55  host: aad37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 - niemalże każdy inny telefon na WP7 ma funkcję hotspot, więc jest to funkcja, która została zaimplementowana do WP7, ale - o dziwo - nie przez Nokię...

  • 0

    8.  2012-03-16 10:23:59

    Ojej, ale mi to zawstydzanie. Całkowicie przesadzony news. Równie dobrze możnaby się czepiać każdego nowego produktu, że jest udsokonalony w porównaniu do poprzednika. Po prostu programiści mieli wiecej czasu i zdażyli zrobić tą funkcję. Przy najbliższej okazji będzie pewnie ona dostępna dla pozostałych modeli telefonów też.

  • 0

    9. ~zawi  2012-03-16 10:28:32  host: 217.153.180.58

    LG E900 funkcja HotSpot jest i działa wyśmienicie :) @danny93. Mam 16 GB pamięci w moim LG i karta nie jest mi potrzebna. Chociaż nie powiem, że fajnie by było mieć możliwość posiadania takiej opcji. w sumie jest SkyDrive i 25 GB... :)

  • 0

    10.  2012-03-16 10:49:27

    @9 16gb a 6gb to duza roznica :P

  • 0

    11. ~REd  2012-03-16 10:56:03  host: prx01.tktelekom.pl

    Ciekawe ile będzie kosztowała ta Nokia?

  • 1

    13.  2012-03-16 10:59:45

    Ja tam jestem za Nokią :P Dominacja Samsunga i Androida już mnie nudzi...

  • 0

    14. ~Robert  2012-03-16 11:20:06  host: 80-94-24-184.asterisc.pl

    Dlaczego w galerii dwie pierwsze fotografie przedstawiają Lumię 710 a dopiero ostatnia to 3 egzemplarze 610?

  • 0

    15. ~Robert  2012-03-16 11:27:50  host: 80-94-24-184.asterisc.pl

    btw: http://www.themobilefanatics.com/nokia-lumia-800-710-wifi-hotspo t-tether/

  • 0

    16. ~  2012-03-16 12:53:20  host: z59-09.opera-mini.net

    Tethering (swoja droga glupia nazwa) jest efektowny ale nie efektywny. Za duzo pradu idzie na to wifi.

  • 0

    17. ~  2012-03-16 14:18:17  host: dqn135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16, nikt Ci nie każe używać tego kretyńskiego słowa. A ja zostaję przy LG P970. Ma wszystko co trzeba i kryje te Nokie pod sobą.

  • 0

    18. ~zbyszek  2012-03-16 15:34:32  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    to jest świetna polityka w wprowadzaniu systemu na rynek, gdzie po roku i 4 miesiącach ma... 0,3% udziału w rynku. Coraz więcej argumentów dlaczego:-)

  • 0

    19. ~  2012-03-16 15:46:35  host: z11-07.opera-mini.net

    Może Microsoft sądzi, że jak kogoś stać na Nokię Lumia 800 i 710, to stać go też na Internet w każdym urządzeniu które posiada i nie musi kombinować z udostępnianiem połączenia przez Wi-Fi...

  • 0

    20. ~  2012-03-16 18:41:43  host: p20-02.opera-mini.net

    tethering to ja mam i w gt540,cyanogen mod7,android 2.3.7.nawet flash działa,i bez zacięć

  • 0

    21.  2012-03-16 19:26:56

    @20 flash? Bez zacięć? Chcesz powiedzieć, że po wgraniu CM7 procesor w twoim telefonie w magiczny sposób stał się wydajniejszy? O ile istnieje Flash Player dla ARMv6 to płynność działania pozostawia bardzo dużo do życzenia, a bardziej rozbudowanych elementów nawet nie ruszy.

  • 0

    22. ~  2012-03-16 19:41:38  host: t19-14.opera-mini.net

    Maniiiek rządzisz!jesteś królem telepolis!!

  • 0

    23. ~  2012-03-16 19:56:49  host: z06-12.opera-mini.net

    Powiedział błazen nadworny.

  • 0

    24. ~  2012-03-16 20:15:49  host: 65.255.37.211

    @20 skoro Maniiiek napisał że flash się zacina to tak jest,i bez dyskusji

  • 0

    25.  2012-03-16 20:47:20

    @24 na wydajniejszych jednostkach niż w GT540 są problemy z flash-em, a ARMv6 wybitnie sobie z nim nie radzi. Więc trzeba by cudu żeby "śmigał bez zacięć".

  • 0

    26.  2012-03-19 09:08:09

    25: ARMv6 to ledwo ciagnie Androida, a co tu mówił o flashu. GT540 ma też za mało RAMu i ogólnie jest mało wydajny. Dla Androida ARMv7 1 GHz to minimum żeby wszystko płynnie chodziło.

  • 0

    27. ~Adam  2012-03-19 10:30:31  host: h4-52.net.euron.pl

    Dziwna ta dyskusja. Przecież funkcja hot-spot w serii 800 i 700 została zablokowana na żądanie Microsoftu co z resztą podane było w komunikacie technicznym Nokii swego czasu.

Dodaj swoją opinię