Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tani VoIP z komórki

Tani VoIP z komórki

WitekT 20 Czerwca 2007 11:56

0 0

Operator VoIP - easyCALL -wprowadza tanie rozmowy z telefonów komórkowych, oparte o aplikację dla telefonów komórkowych umożliwiającą szybkie i bezproblemowe nawiązywanie tanich połączeń na numery telefoniczne na całym świecie.

easycall2m easycall1m




Aplikację można instalować na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Symbian oraz Windows Mobile. Umożliwia ona łatwe korzystanie z tanich połączeń telefonicznych realizowanych w technologii VoIP, zarówno międzynarodowych jak i lokalnych. Z punktu widzenia użytkownika, nie musi on robić nic poza wybraniem numeru, dokładnie tak jak robił to dotychczas. Różnica to oczywiście cena takich połączeń - aplikacja łączy się bowiem z lokalnym numerem dostępowym, a następnie zestawia już połączenie poprzez sieć telefonii internetowej. Użytkownik tej usługi płaci więc kwotę za połączenie na numer stacjonarny w Polsce - w wielu abonamentach oferowanych przez operatorów komórkowych można dodatkowo taki numer zdefiniować jako "darmowy" - powiększoną o cenę połączenia VoIP do wybranego kraju. A jak powszechnie wiadomo ceny międzynarodowych połączeń w telefonii internetowej oscylują wokół pojedynczych groszy za minutę - wyjaśnia działanie aplikacji Michał Jakubowski z easyCALL.

Według szacunków easyCALL, w zależności od operatora komórkowego i rodzaju taryfy, ostateczna cena kombinowanego połączenia może wynieść od kilku do kilkudziesięciu groszy za minutę. Aplikacja opracowana przez easyCALL znacznie usprawnia proces zestawiania takiego połączenia. Jak deklaruje operator, aplikacja obecnie przechodzi ostatnią fazę testów. Korzysta już z niej wybrana, kilkusetosobowa grupa klientów easyCALL. Komercyjna premiera będzie miała miejsce za kilkanaście dni.

Źródło tekstu: easyCALL, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2007-06-20 12:36:42

    miniekl: a gdzie coś takiego masz zabronionego? Że na PABX się nie możesz niby dodzwonić?

  • 0

    16. ~miniek  2007-06-20 12:40:07  host: 81.26.8.24

    witek: cytat z regulaminu nowego go bo akurat ten mam pod reka ale w cennikach NTP jest napewno podobny zapis: 9. W ramach oferty Użytkownik może wykonywać połączenia głosowe pod warunkiem, że pod tym numerem połączenie będzie bezpośrednio odbierał odbiorca komunikatu (osoba, z którą Użytkownik korzystający z oferty prowadzi rozmowę za pomocą połączenia głosowego), a nie zaś Użytkownik będzie łączył się z wybranym numerem, a połączenie poprzez ten numer będzie przekierowane dalej, czy to za pomocą innego połączenia głosowego, czy też metodą przesyłania głosu w formie transmisji danych (Voice Over Internet Protocol). Ponadto Użytkownik korzystający z oferty zobowiązuje się nie udostępniać odpłatnie możliwości korzystania z oferty innym osobom - takie działanie będzie traktowane jako działanie na szkodę Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

  • 0

    17. ~mirekb  2007-06-20 12:48:58  host: blh117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to niech sobie orange egzekwuje te przepisy,szkoda ze nie dodales ze kara za kazda karte sim wykorzystywana w ten sposob to 5000pln ale jesli szkody sa wieksze moga dac wiecej ;-))wiezy w to ktos???

  • 0

    18. ~issa  2007-06-20 13:05:45  host: inet20908na-3.eranet.pl

    ***wlo - hmmm , pisałem Ci o tym , ale jakoś mi z głowy wyleciało , sprawdzę dokładnie przy nastpenej rozmowie i dam znać.

  • 0

    19.  2007-06-20 13:56:29

    miniek: a teraz zastanów się jak taki zapis ma się do pojęcia "tajemnicy telekomunikacyjnej" z Prawa Telekomunikacyjnego...

  • 0

    20.  2007-06-20 14:04:57

    Wietk - cytat: :chyba że: dokonanie tych czynności jest niezbędne w celu rejestrowania komunikatów i związanych z nimi danych transmisyjnych, stosowanego w zgodnej z prawem praktyce handlowej dla celów zapewnienia dowodów transakcji handlowej lub celów łączności w działalności handlowej" - szczególne te ostatnie słowa

  • 0

    21.  2007-06-20 14:06:01

    a jak to mało to: będzie to konieczne z innych powodów przewidzianych ustawą lub przepisami odrębnymi.

  • 0

    22.  2007-06-20 14:12:39

    wlo: wszystko naokoło rozmowy, ale NIE jej treść - chyba, że jest pozwolenie prokuratora.

  • 0

    23.  2007-06-20 14:13:40

    ...albo operator jest stroną w rozmowie. A tu nie jest.

  • 0

    24.  2007-06-20 14:14:59

    mo to oczywiste, że nie rozmowę - a o rozmowie była mowa?? zapis o tym, zę ma odebrać odbirca bezpośrednio należy traktować nie tak że konkretna osoba - Kowalski, Wiśniewski czy Nowakowa...

  • 0

    25.  2007-06-20 14:17:21

    #wlo 3-12: to chyba Twoja najdłuższa dyskusja z sobą samym na telepolis :)

  • 0

    26.  2007-06-20 14:18:17

    wlo: o tajemnicy telekomunikacyjnej w kontekście zapisów regulaminowych mówiłem na tej zasadzie, że nie ma możliwości wykrycia, czy po drugiej stronie odpowiada człowiek, czy automat. Bez jej złamania...

  • 0

    27.  2007-06-20 15:07:02

    Witek - kapuję ;-) lukasm - myślisz? eee... trzeba by poszukać - na pewno dłuższe by się znalazły ;-)

  • 0

    28. ~c  2007-06-20 16:24:07  host: klej.net

    Czekam tylko az voipdiscount uruchomi numer wdzawaniany w Polsce, poki co w kilku krajach w EU takie juz dzialaja. Jakoscia i cenami uslug zdecydowania bija easyCall na glowe.

  • 0

    29.  2007-06-20 16:43:06

    vlo gada tylko z inteligentami, a ze na telepolis takich brak to sam ze sobą gaworzy ;p

  • 0

    30.  2007-06-20 16:43:55

    oczywiscie wlo a nie vlo ;)

  • 0

    31. ~miniekl  2007-06-20 18:49:53  host: 81.26.8.24

    witek: dzieki za wyjasnienie z ta tajemnica telekomunikacyjna... chociaz wydaje mi sie ze jakby do czegos doszlo to i tak operator cos by znalazl... a zdrugiej strony zapisy regulaminowe zapisami a FCT dzialaja i maja sie calkiem dobrze... betamax czy w polsce 32 albo 36 gr za minute bez prezentacji :) a swoja droga netia tez przez FCT leci bo zadzwonilem na biuro obslugi klienta i mi poprawnie zidentyfikowalo numer orange go i jakie pakiety sa wlaczone i ile waznosci konta i ze 150zl na koncie jest hehe dzwonilem z telefonu stacjonarnego przez voip na 510100100

  • 0

    32.  2007-06-20 18:59:53

    miniekl: FCTy to oni trochę inaczej wykrywają - jest kilka firm na świecie, które się tym zajmują. Mają konta u wszystkich liczących się operatorów VoIP, a potem puszczają połączenia na zdefiniowane przez zamawiającego ich usługi operatora numery, które mają przełamanie blokady prezentacji. Proste, prawda? ;)

  • 0

    33. ~miniekl  2007-06-20 19:10:07  host: 81.26.8.24

    prawda prawda :)

  • 0

    34. ~miniekl  2007-06-20 19:12:01  host: 81.26.8.24

    ale gdzie jak gdzie ale w netii niespodziewalbym sie czegos takiego... no ale cuz niespodzianki sie zdarzaja... swoja droga w easycallu jest jeszcze ciekawiej bo dosc czesto identyfikacja jest wrecz ciekawa dzwoni do nas ktos z UK albo z jeszcze innych zakontkow swiata

Dodaj swoją opinię