Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tani Orange Freedom problemem dla konkurentów

Tani Orange Freedom problemem dla konkurentów

sirmark 18 Października 2008 13:25

0 1

Grupa TP podnosi ceny Internetu. To na razie niewielki problem dla jej abonentów, większy dla konkurentów - pisze Rzeczpospolita.

W tym tygodniu Telekomunikacja Polska zmieniła ceny usług dostępu do Internetu pod marką Neostrada. Ceny najpopularniejszych pakietów 512 kb/s i 1 Mb/s wzrosły dla nowych klientów średnio o 9-11%. Można jednak wybrać usługi internetowe pod marką Orange Freedom, które świadczone są w ramach grupy TP. I choć one także w ostatnim czasie drożały to nadal są tańsze o 10-25%.




TP twierdzi, że Orange Freedom wybierają osoby, które wcześniej nie korzystały z Neostrady. Konkurentom trudno się pogodzić z faktem, że oferta Orange należy obecnie do najbardziej atrakcyjnych na rynku, bo za prawo korzystania z łączy TP płacą stawki oparte na droższej Neostradzie, podczas gdy konkurować muszą z tańszym Orange Freedom.

Konkurenci zdają sobie sprawę, że formalnie wszystko jest w porządku. Pomimo tego Netia i Era skierowały pisma do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Ich zdaniem w ramach poprzedniej promocji Orange Freedom sprzedawany był poniżej kosztów. Oba urzędy nie zakończyły jeszcze sprawy.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 102
  • 0

    83. ~ukenamuniu  2008-10-19 22:32:36  host: 86-59-n1.aster.pl

    ~empireus: #81 udało Ci się. Już chyba jesteś w anna-łach Consejo de la Suprema y General Inquisicion..

  • 0

    84. ~empireus  2008-10-19 23:22:51  host: apn-77-113-107-222.gprs.plus.pl

    ukenamuniu - niech sie ta inkwizycja pospieszy, bo niebawem przestane byc pod ichniejsza juryzdykcja ;) a to wlasnie za sprawa najwyzszego inkwizytora RP ;D

  • 0

    85. ~vari  2008-10-20 08:18:12  host: eim169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja się bardzo cieszę z obecnosci Anny Streżyńskiej na stanowisku Prezesa UKE. I też cieszę się branżowo, tyle, że bardziej radiokomunikacyjnie niż biznesowo-telekomunikacyjnie. Obok nie w miasteczku, jest jeden operator ogólnomiejski oferujący internet po WiFi (obejmuje całe 5tyś. miasteczko). Tylko problem z nim taki, że .....nie jest najtańszy ! Niedawno nawet jedyna lokalna kablówka zaczęła oferować internet (zupełnie lokalna i nie "zsieciowana" - tu powstała od zera i nikomu na razie się nie sprzedali). Z nimi też jest problem : są niższe ceny. Nawet Neostrada jest tańsza niż WiFi czy TVK. A jednak paru jeleni obie sieci mają (i dziwią sie gdy im pokazuję wyliczenia). U nas po prostu klient często kupi bo mu akwizytor złożył wizytę i wale nie to co najtańsze. Może i te Waze biznesy były cenowo nie konkurencyjne ? Przypominam iż prezes UKE działa na rzecz ABONENTÓW a nie przedsiebiorców (ci maą swoje "izby"). Jak by nie patrzeć (mimo waszych płaczy o braku inwestycji) to dopiero dzięki Streżyńskiej Internet trafił pod strzechy. Właśnie za sprawą cen. Niedaleko mnie jest stara poniemiecka chałupa, od wojny nie remontowana. Mieszkają tam trzy rodziny (mieszkania socjalne bo właścicielem jest nadleśnictwo). W tym jedna na zaadoptowanym strychu. Typowi rolnicy (praca w polu ciągnikiem itp), ale część siedzi w Irlandii na budowach. No i dwie z nich mają Neostradę i peceta. Dzięki Skype mają kontakt z tymi co za chlebem wyjechali. Za Grabosia, nawet gdyby były MT to NIKT Z NICH nie miałby Internetu.

  • 0

    86. ~norbert  2008-10-20 10:58:58  host: doy7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czekam na wyniki kontroli, bo w zbieg okoliczności nie wierzę. zobaczymy jak będzie, ale nie ufam machinacjom TP

  • 0

    87. ~get  2008-10-20 11:41:06  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    81 - "Za Grabosia przynajmniej rynek byl przewidywalny... Obecnie nikt nie wie, co odpier...li chorej babie za 5min." i to jest właśnie polski przedsiębiorca telekomunikacyjny, powiem tak panie: "położyłem pięć kabli i nazywam siebie byznesmenem" - wypie...laj pan z Polski z tym swoim wiejskim biznesem i swoimi menelskimi obyczajami, kraść już tu nie będziesz mógł, tak jak za czasów Grabosia, więc pakuj manatki i zabieraj się stąd - zrób miejsce dla ludzi którzy będą świadczyć usługi jak w innych cywilizowanych krajach i nie będą mieli pretensji o to że już nie mogą kraść - takich jak ty oszustów na prawdę nikomu tutaj nie potrzeba i dziękuję ci UKE za to że się w końcu pozbędziemy takich hochsztaplerów którzy w normalnych, rynkowych zasadach - jakie wprowadza UKE - nie są w stanie funkcjonować !

  • 0

    88. ~empireus  2008-10-20 14:17:30  host: dyl114.internetdsl.tpnet.pl

    87*** HAHAHAHAHAHA PS. moglbym Cie pozwac za znieslawienie chlopcze ;]

  • 0

    89. ~ANTY TP  2008-10-20 14:23:22  host: 213.25.189.50

    efekty,wyroki,manewry-no widać..zerowe

  • 0

    90. ~nick  2008-10-20 23:37:02  host: bzq122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chrome_TP skoro prawisz mądrości to mógłbys w uzupełnieniu napisać czy UPC korzysta tylko częściowo ze szkieletu TPSA (jasne czy ciemne włókna?) czy także częściowo bierze sygnał; ktoś na telepolis kiedyś twierdził że jakas kablowka (chyba aster lub vectra) to w rzecywistosci tepsiarskie frame relay.

  • 0

    91. ~  2008-10-21 11:34:43  host: f96-027.opera-mini.net

    do EMPIRIUS: bredzisz o nieprzewidywalności pani Ani i braku mozliwosci niby inwestycji. i niby ze TP zainwestuje 20 mld jak pani Ania odejdzie. prawda jest taka ze FT podobno dal juz sporo kasy. no i cala kase zmarnowali. sam pracowalem w TP i wiem jak TPmarnuje kase. np kupują drogi nowoczesny komputer po czym latami siedzi nieużywany w magazynie. to jest tylko jeden z milionów takich przykładów. jakos PLAY dostał tylko mln czy mld i jak sie rozwija? wczesniej TP dostała od FT 6-10 mld euro. mogli za ta kase położyć Wszedzie światłowody i Wszedzie nowe centralki pozakladac? a co zrobili? nic. i to nie jest wina UKE i pani ANI tylko TP. BO mieli kase i ja zmarnowali. grube pieniądze zmarnowali. te 20mld tez zmarnuja

  • 0

    92. ~xxx  2008-10-21 20:09:18  host: aeik180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 91. Czy mówimy może o tym samym kompie :) może się znamy, też miałem okazję przekonać się o marnotrawstwie w tp, jest tak jak pisze 91.

  • 0

    93. ~lukaszek  2008-10-22 11:31:53  host: krt.net.pl

    @91: empireus nie pisał o tym, że TP zrobi inwestycje wtedy, inwestycje są nieuniknione, kto się nie rozwija ten się cofa. Operatorzy BSA jadą na bezinwestycyjnych projektach, czemu się nie dziwię, bo każdy chce łatwo zarobić. Podzielam w większości zdanie empireusa, pewnie dlatego, że jestem w niemal identycznej sytuacji. Jedno co w UKE mi się podoba, to szybkość odpowiedzi na pisma i telefony i ich życzliwość (taka drobna, ludzka) , ale jeśli chodzi o np. odpowiedzi na pisma to: my nic nie możemy, idźcie sobie do sądu, i dalej wyciąg z PT (chodzi o art. 140, który jest martwy dla mniejszych operatorów, choć jest to niejasne). To co pisze chrome_TP jest jak najbardziej logiczne i trudno się z nim nie zgodzić. Tyle, że przedstawiona perspektywa nie jest zbyt optymistyczna dla ogółu społeczeństwa. Mi tam akurat rybka jak znikną alternatywne BSA.

  • 0

    94. ~  2008-10-22 22:51:43  host: aub28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest drogo źle, jest tanio źle?? Czy ktoś broni konkurencji TPSA mieć własne kable i mieć lepsze promocje?? Dlaczego DIALOG ma gorsze promocje i wyższe ceny dla abonentów TPSY niż dla swoich. Czy to jest uczciwa konkurencja??

  • 0

    95.  2008-10-22 23:05:58

    91. "akos PLAY dostał tylko mln czy mld i jak sie rozwija?" Ekhm... 1. 300 mln euro, 2. W kredytach bają bodajże 600 mln euro 94. "Czy ktoś broni konkurencji TPSA mieć własne kable i mieć lepsze promocje??" Powiem Ci tak. Masz do wyboru. Zarabiać 100 tys. miesięcznie przy zerowych inwestycjach albo 150 tys. zł przy 1 mld zł inwestycji. Wybierz opcję... "Dlaczego DIALOG ma gorsze promocje i wyższe ceny dla abonentów TPSY niż dla swoich. Czy to jest uczciwa konkurencja??" Jest, bo Dialog mniej płaci za utrzymanie swoich łącz niż BSA, WLR.

  • 0

    96.  2008-10-22 23:08:08

    http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=27483 - Chrome błagam Cię zarejestruj się i wypowiedz tutaj, bo jesteś świetnym dyskutanetem ;) A "r" też dojdź to się pozażynacie :P

  • 0

    97. ~zigzag  2008-10-24 09:54:51  host: dqi88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nieźle kombinują z tymi cenami, co chwila je zmieniają, i udają świętych, a ja czekam na kontroel UKE

  • 0

    98.  2008-10-24 23:49:54

    Nagle zrobiła się krucjata p/ko pani Ani:/ ***empireus -a myślisz,że Ciebie pani Ania nie mogłaby pozwać za zniesławienie?! Trochę rozumu - jak ci nie idzie w telekomuniakcyjnym biznesie to się zajmij marchewką:P biznes jest dla tych co się znają a jakoś mali operatorzy nie narzekają

  • 0

    99. ~Lech  2008-10-26 09:45:31  host: public42230.xdsl.centertel.pl

    Coś się ostatnio "sypie" Orange Freedom na dolnymśląsku.Tydzień w tydzień jest jakaś awaria.Troszkę zaczynam żałować ,że skusiłem się na ich ofertę.

  • 0

    100. ~Limciu  2010-11-20 00:03:28  host: public66310.xdsl.centertel.pl

    Mam z nimi podpisaną umowę na 3 lata właśnie na Orange Freedom. Za 1Mb/s płace 39 zł miesięcznie. Umowa kończy się za pół roku. Ostatnio zapragnąłem zwiększyć transfer. Chciałem 20 Mb/s, bo są takie warunki techniczne. Odmówili głupki, a przecież na tym samym drucie płaciłbym im dwa razy więcej. Stwierdzili że w czasie jak podpisywałem z nimi umowę nie było w ofercie 20 Mb/s ( max 6 Mb/s) więc oni nie wiedzą jaką liczyć mi stawkę. Zapytałem o karę za zerwanie umowy przed czasem, to wyliczyli prawie tysiąc zł. (rocznie płacę im 39x12=468 zł, a pozostało mi około pół roku). Mógłbym im po prostu płacić do końca umowy, wyszłoby ok 200 zł, ale nie mogę na tej linii wziąć innego ADSL (choćby Neostradę), bo mi ją blokują swoją siecią. Lepiej trzymać się od nich z dala, bo nie dość że są wyjątkowo chciwi, to są totalnymi krótkowzrocznymi idiotami. Mogli mieć klienta na wiele lat, ale sobie go zrazili. Żeby nie było, że to jakiś głupi facio z call center się skompromitował złożyłem na ich odmowę reklamację. Odpisali mi na piśmie z tymi samymi idiotycznymi argumentami. Mnie to już za wiele nie obchodzi. Przeniosę wkrótce numer z TPSA do UPC, gdzie wezmę też internet 25 MB/s i cyfrową telewizję. Lepiej i dwa razy taniej.

  • 0

    101. ~Celinda  2013-07-20 19:41:16  host: host33.server13.vpn999.com

    Tani Orange Freedom problemem dla konkurentów - TELEPOLIS. PL is the challenging. My blog post ... plant garcinia

  • 0

    109. ~Thomefsbombus  2013-10-05 14:25:17  host: 195.154.167.106

    ?????????????????????

Dodaj swoją opinię