Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Także Apple zamierza zarabiać na Androidzie

Także Apple zamierza zarabiać na Androidzie

Q! 7 Marca 2012 09:34

0 0

Po Microsofcie, również Apple zamierza zarabiać na systemie Android. Na celowniku znalazło się dwóch producentów telefonów z tym systemem - informuje Nasdaq. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w przypadku Apple nie chodzi tylko o wpływy z tytułu zawartych w systemie patentów.



Apple po raz kolejny złożyło Motoroli oraz Samsungowi propozycje nie do odrzucenia. Tym razem zażądane stawki zawierają się w przedziale od 5 do 15 dolarów za każdy sprzedany egzemplarz telefonu z systemem Android.




Gdyby warunki te nie odpowiadały adresatom, Apple zaproponował inny sposób rozliczania patentów w systemie mobilnym od Google. Druga propozycja ma mówić o przekazywaniu do Cupertino od 1 do 2,5% wartości sprzedaży netto każdego telefonu z kopią systemu - wynika z kolejnego źródła cytowanego przez Nasdaq.

Całej sprawie pikanterii dodaje fakt, że, mówiąc dosyć delikatnie, Steve Jobs, legendarny prezes Apple, nie przepadał za systemem Android, nazywając go systemem, który jest zlepkiem ukradzionych pomysłów. Co więcej, w jego biografii możemy przeczytać zapewnienia, że wykorzysta on wszystkie dostępne środki, również finansowe, będące w posiadaniu jego firmy, aby zniszczyć system Android. Czyżby ten proces miał się już zacząć?

Przypomnijmy, że zyski z systemu Android czerpie również Microsoft. Z tytułu zawartych w systemie patentów odpowiednie kwoty, tym razem do Redmond, regularnie przelewa zarówno HTC, jak i Samsung.

Źródło tekstu: Nasdaq, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~Chris  2012-03-07 09:44:07  host: net.security.pl

    Patenty na oprogramowanie to kretynizm! Bardzo dobrze, że w UE ich nie mamy.

  • -1

    4. ~Anioł Sprawiedliwości  2012-03-07 10:08:47  host: z56-11.opera-mini.net

    I dobrze. Trzeba zniszczyć ten system! Google to firma, która musi być niszczona, a "śmierć" Androida byłaby dość dużym ciosem. Microsoft i Apple - połączcie siły i razem - dla dobra ludzkości - zniszczcie ten diabelski system operacyjny. Macie siłę mądrości po swojej stronie.

  • 0

    5. ~  2012-03-07 10:23:20  host: terminal-1-202.retsat1.com.pl

    Ja pier....skąd sie biorą tacy ludzie jak @4

  • 0

    6. ~kolox  2012-03-07 10:23:27  host: public-gprs278078.centertel.pl

    Możni tego świata (a przynajmniej sami siebie do tej grupy zaliczają) przestali już marzyć, a wdrażają plany pobierania od maluczkich tego świata opłat za prawo do życia. (W końcu na te opłaty dla ogryzka, MS itp. złożą się wszystcy klienci). Na szczęście, jak pokazała sprawa ACTA, maluczcy mają ogromną siłę, ich świadomość rośnie i za pazerność przyjdzie zapłacić.

  • 0

    8. ~4v  2012-03-07 10:45:25  host: 213-146-53-98.ip.netia.com.pl

    @6 z acta nie ciesz się, już kombinują jak ją wprowadzić po cichu, co najwyżej rzucą jakiś ochłap w stylu "karty praw internauty" czy podobnym który i tak nic nie będzie znaczyć. Korporacje wydają miliony miesięcznie żeby było po ich myśli, szary człowiek może psińco.

  • 0

    9. ~bolo  2012-03-07 10:48:24  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    dobrze, że Apple oraz M$ nie są złodziejami patentów i rozwiązań - wytykają innym a sami mają najwięcej za uszami. Zresztą co do patentów w systemie to nie łamie ich tylko Motka i Samsung ale również pozostali producenci LG, Sony, ZTE, Huawei, HTC itd - zatem ich też należy przecież sądzić prawda? Samsung prędzej ominie patenty niż da się wciągnąć ew. podwyższy ceny podzespołów do produkcji iProduktów i po sprawie. Niech Apple pamięta o jednym: kto mieczem wojuje...i mam nadzieje, że wkrótce się o tym przekonają

  • 0

    10.  2012-03-07 11:10:28

    Ta cała "wojna" patentowa to jedna wielka paranoja... Nie wiem po co Apple się tak szarpie? Sami nie są lepsi bo też "kradli" patenty od Noki a ostatnio ich chmura okazała się kopią rozwiązań opatentowanych przez Motorole Apple ma dziwną politykę uważają że "wynaleźli" na nowo coś co już istniało na rynku znacznie wcześniej

  • 0

    11. ~Mucus  2012-03-07 11:24:40  host: host86-160-20-167.range86-160.btcentralplus.com

    A ja czekam na jakies powazne przecieki co dzis zaprezentuje Apple!!! Ipad 3 czy HD?! No i moze nowy system?! Jablko jest super

  • 2

    14.  2012-03-07 12:16:49

    A ja osobiście zgadzam się z podejściem Apple. O ile jestem przeciwnikiem patentów, o tyle każda sprawa patentowa wymierzona w Google jest szansą na nową, lepszą przyszłość. Większość osób nie rozumie, czym jest Google i jak wielkie stwarza zagrożenie. Podobnie jak ignorowane są przez ludzi inne, bardzo poważne zagrożenia. Każdy kto walczy z potworami takimi jak Google, nawet dla własnych celów (np. M$, Apple), (nieświadomie) działa dla dobra ludzkości. Niestety, ale owa "nieświadoma" większość dla swojego bezpieczeństwa musi pozostać nieświadoma.

  • 0

    16. ~zbyszek  2012-03-07 12:54:23  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    A może by ktoś z Was zobaczył że Android jest zlepkiem innych pomysłów, rozwiązań, czyjejś pracy, za pracę trzeba płacić, uważam że nie w nieskończoność, pomysł Pana Friedmana, który mówił o patencie ważnym i płatnym przez 7 lat, z możliwością przedłużenia o 4 lata sowicie dopłacając, uważam za słuszny. Czyjaś praca to czyjaś praca, jeżeli Apple budował swój system 5 lat przed zaprezentowaniem go światu, to znaczy że wydał na to sporo kasy bez gwarancji zwrotu, a Google Androida na dobrą sprawę skleiło z różnych rozwiązań, Apple płaci Nokii i całej reszcie za ich patenty, dlaczego tylko Android ma za nic nie płacić? Pytam nie jako fanboy Apple tylko BlackBerry.

  • 0

    17. ~Mietek  2012-03-07 13:21:59  host: apn-77-114-49-79.dynamic.gprs.plus.pl

    @5 Spokojnie chłopie... :) Anioł Sprawiedliwości tylko podpuszczał ;)

  • 0

    18. ~donek  2012-03-07 13:26:48  host: 77-255-6-65.adsl.inetia.pl

    Samsung Apple nie zapłaci. Microsoftowi musiał bo inaczej zakrecili by im kurek z tanim windowsem na laptopy itp. Czym może postraszyć Apple Samsunga ? Niczym. Apple jest juz na tyle bezsilne, że tylko pobieranie opłat zostało jako broń ostateczna, tłuczenie się po sądach przegrali. Niech Google wypali z patentami odkupionymi od Motoroli i nastanie pełna jasność w świecie os na komórki.

  • 0

    19. ~sueshack  2012-03-07 14:11:15  host: unused-46.229.149.2.atman.pl

    @18 Czym postraszy? Że sobie znajdzie innych dostawców podzespołów...

  • 0

    20. ~bolo  2012-03-07 14:27:35  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @18 to niech znajdzie innych dostawców podzespołów z równie dobrą jakością i możliwościami...no właśnie, nie znajdzie bo nie ma takiej firmy, a samsung nawet gdyby stracił taki kontrakt (choć bolesny byłby to skutek - to ostatecznie nic by to nie zmieniło dla samsunga)

  • 0

    21.  2012-03-07 15:38:11

    @16 jakby iOS a nawet Mac OS nie były zlepkiem kradzionych pomysłów. Jobs interfejsu graficznego nie wymyślił, nikomu też za ten rewolucyjny pomysł nie zapłacił.

  • 0

    22.  2012-03-07 16:02:24

    @21. Dokładnie, i Jobs wcale się z tym nie krył. Przecież przed kamerami stwierdził, że "good artists copy, great artists steal".

  • 0

    23.  2012-03-07 21:18:59

    @22 moralność Kalego i tyle.

  • 0

    24. ~  2012-03-07 22:33:44  host: z44-16.opera-mini.net

    I dlatego nigdy w zyciu nic nie kupie od Apple naeet jakby iPhone5 kosztowal 200zl. iPhone4s b. dobrze sprzedawal sie w ostatnim kwartale ub roku ale teraz juz jest znacznie gorzej i dlatego probuja dorobic na patentach.

  • 0

    25.  2012-03-08 01:00:55

    A ja tam mam Motke i bardzo sobie ja chwalę, ciekawe czy po upadku iPhone tez by działał? Dam sobie uciąć rękę że wylądowałby na śmietniku po uszkodzeniu.

  • 0

    26. ~KonsLib  2012-03-08 12:52:22  host: aaie109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Proponuje bojkot produktow Apple - w sumie nie powinno byc to wielkim wyrzeczeniem, bo jedyne co robia, to oferuja to, co inni, ale za 2-3 wyzsza cene. Wiem, ze snobow i zakompleksionych nie przekonam, ale moze pozostali ... cos z tymi idioto-patentami (w smartfonie jest ich okolo 250tys!!?) trzeba zrobic, albo zatrzymamy sie w rozwoju cywilizacyjnym.

Dodaj swoją opinię