Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Takie zdjęcia robi iPhone 5

Takie zdjęcia robi iPhone 5

Q! 13 Września 2012 09:53

0 0
Apple udostępnił przykładowe zdjęcia wykonane wbudowanym w iPhone’a 5 aparatem fotograficznym.

O premierze iPhone’a 5 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

iphone5 foto z aparatu iphone5 foto z aparatu iphone5 foto z aparatu iphone5 foto z aparatu iphone5 foto z aparatu

Zdjęcia dostępne są również w pełnej rozdzielczości.

UWAGA! Pliki są bardzo duże, ich wielkość to nawet 3,44 MB.

Zobacz: zdjęcie 1 (plik .jpg; 1,95 MB)
Zobacz: zdjęcie 2 (plik .jpg; 3,44 MB)
Zobacz: zdjęcie 3 (plik .jpg; 3,23 MB)
Zobacz: zdjęcie 4 (plik .jpg; 2,73 MB)
Zobacz: zdjęcie 5 (plik .jpg; 3,40 MB)



Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • -1

    21.  2012-09-13 14:02:43

    @20 Pentax k100D który leży u mnie w domu także ma "tylko" 6 Mpix, a zdjęcia nawet jak na dzisiejsze standardy bardzo ładne i dobre jakościowo ;)

  • 0

    22. ~...  2012-09-13 14:19:51  host: 82.113.106.182

    W najlepszym przypadku zdjęcia te pochodzą z iP5. Mówię wam jako ignorant. Nie ma opcji, że zrobicie podobne zdjęcia z ręki na zewnątrz. A już oświetlenie ze zdjęcia z dzieciakiami to wygląda na studio albo zrobił ktoś kilkaset fotek i wybrał- potem można mówić, że przecież były robione iP5.

  • 1

    23.  2012-09-13 15:00:01

    @19 zobacz czy wybrales dobra dlugosc i szerokosc geograficzna ;) mi google earth pokazalo najpierw Chiny, bo zamiast dlugosci zachodniej (W) mialem wschodnia (E)... a pokazuje gdzies na ogrod w San Anselmo niedaleko San Francisco.

  • 1

    24.  2012-09-13 15:03:09

    @20 ale o czym Ty chcesz rozmawiac? ;) patrzmy na klase sprzetu. telefony maja w wiekszosci problem doscignac popularne "idioten kamera", a Ty chcesz porownywac to do lustra? ;)

  • 0

    25.  2012-09-13 16:05:14

    Zdjęcia bardzo dobre jak na aparat. Duże wrażenie robią szczegóły w cieniach. Jednak po parametrach naświetlania widać, że były robione w idealnych warunkach.

  • 0

    26. ~terefere  2012-09-13 17:18:35  host: 40-goc-25.acn.waw.pl

    Nie ma to jak zdjęcia z cyfrówki pod szyldem japka :)) Aparat jest przede wszystkim szybszy przez procesor, a tak to jest troszke rozjaśniony co daje mu lepsze opcje w kiepsko oświetlonych miejsach, ale jakoś o jakości zdjęć nic nie słyszałem, a widziałem jakie zdjęcia robił poprzednik, więc ściema fajna, miły marketing.

  • 0

    27.  2012-09-13 17:26:16

    24 - owszem, ale też pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu. To tak jak te reklamy iPhone w TV - namawiają ludzi do robienia fotek za pomocą komórek. Fotografia to piękna rzecz, zajmuję się tym od dłuższego czasu i irytuje mnie gdy ludziom wciska się kłamstwo że iPhone nadaje się do fotografii. Totalna bzdura, w dodatku szkodliwa. Może nadaje się do fotek, ale nie do fotografii. To tak jak reklamowano McDonalda jako podstawowe źródło żywienia. Niektórzy Amerykanie czy Brytyjczycy w to uwierzyli i teraz walczą z plagą otyłości - tylko dlatego że jakaś firma chciała sobie zwiększyć sprzedaż.

  • 0

    28. ~Słoneczny  2012-09-13 19:41:39  host: 89-77-234-34.dynamic.chello.pl

    Nokią 5530 też wychodzą super zdjęcia. Wystarczy tylko dobre światło i trochę zabawy w ustawieniach. Nic odkrywczego te foty, jak na aparat za tyle kasy. :-)

  • 0

    29. ~  2012-09-13 21:24:36  host: host-89-228-240-177.kalisz.mm.pl

    Samsung i8510 -> pierwszy telefon z aparatem 8 Mpix, http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/i8510/photo/da y/high/photo15.jpg http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/i8510/photo/da y/high/photo05.jpg http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/i8510/photo/da y/high/photo04.jpg rok 2008, nie ma co sie podniecam produktem apple...

  • 0

    30. ~Coxxi  2012-09-14 12:03:37  host: 87-206-12-186.dynamic.chello.pl

    A gdzie zdjęcia w formacie 16/9. Teraz przechodzi się w piorunującym tempie na ten format zdjęć.

  • 0

    31. ~Majki  2012-09-14 14:12:45  host: 178-36-134-221.adsl.inetia.pl

    Hahahaha, no nieźle - jeżeli to są zdjęcia bez podraski to ja jestem księciem Arabii Saudyjskiej :D

  • 0

    32.  2012-09-14 14:40:47

    31- to są przede wszystkim zdjęcia zrobione przez profesjonalnych fotografów, w dobrze przemyślanych warunkach. Takie zawsze wychodzą dobrze, jeśli zrobi się ich kilkaset i wybierze kilka najlepszych. Fotki mają zwiększone nasycenie i lekko poprawiony kontrast - można to zrobić zarówno na iphone jak i w dowolnym programie graficznym.

  • 0

    33. ~krzysztof_1004  2012-09-14 15:47:09  host: user-164-126-220-121.play-internet.pl

    Nie powinni się wypowiadać na tym forum laicy :) nie mający pojęcia o fotografii. Jak najbardziej sa to zdjęcia wiarygodne, normalną cyfrówką można wykonać takie zdjęcia. Fakt jest tylko taki że można wybrać się w te same miejsca i ot cała frajda.

  • 0

    34. ~Luke SKajłokier  2012-09-14 16:05:24  host: 84-10-192-18.dynamic.chello.pl

    @30: A które aparaty mają rozmiar matrycy w formacie 16:9? Chyba jakieś chińskie wynalazki z marketingowym hasłem FULL HD (czyli niewiele ponad 2mpix). @15: jaki aparat wypluwa takie duże JPGi? Chyba średnioformatowy bo nie spotkałem się z takimi zdjęciami nawet z pełnoklatkowych małoobrazkowych.

  • 0

    35.  2012-09-14 16:40:28

    neiech dadza w zlch warunkach moim HTC ONE S - nowym za 1,5k robie takie z palcem w d.

  • 0

    36.  2012-09-14 16:41:00

    34. ~Luke SKajłokier - jakie pytasz? Ano chociażby takie Ch(F)ińskie badziewie jak C7-00 i sporo innych ;-) Idealnie wprost 16:9: 640x360 ;-)

  • 0

    37.  2012-09-14 16:43:04

    34. ~Luke SKajłokier - upsss... o matrycę chodziło... ;-)

  • 0

    38.  2012-09-14 16:47:57

    Nie wiem jaką ma matrycę, ale na pewno rozdzielczość wideo to także 16:9 - podwójna liniowo rozdzielczość wyświetlacza.

  • 0

    39. ~Facet  2012-09-19 11:03:08  host: abcx20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple trzepie niezłą kasę a wy się cieszycie jak dzieci:)

  • 0

    40. ~wolololo  2012-09-23 10:21:48  host: cbf226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20. mlb Porównujesz lustrzankę ze Smartphonem... Jesteś taki inteligentny :)

Dodaj swoją opinię