Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tak wyglądał prototyp telefonu od Google

Tak wyglądał prototyp telefonu od Google

Q! 27 Kwietnia 2012 09:38

0 0

google phone prototypZanim na rynku pojawił się pierwszy telefon z systemem Android, T-Mobile G1, Google eksperymentowało w nieco innym kierunku. Jak wyglądały te próby?

O tym, jak wyglądał prototyp pierwszego telefonu od Google, dowiadujemy się przy okazji procesu pomiędzy Google, a Oracle. Był to telefon o podstawowych możliwościach, który nie pozwalał jeszcze na instalowanie aplikacji pochodzących od firm trzecich.

Wyposażony był w klawisze sprzętowe co oznacza, że ekran nie pozwalał na jego obsługę za pomocą dotyku. Miał on przekątną 3,2 cali i rozdzielczość QVGA (320 x 240 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny z dedykowanym klawiszem wykonywał zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix.




Transmisja danych w technologii 3G, moduł Bluetooth 1.2, a także po 64 MB pamięci operacyjnej i wewnętrznej to jego możliwości multimedialne. Telefon pracować miał pod kontrolą procesora ARMv9 o częstotliwości co najmniej 200 MHz.

Opcjonalnie telefon mógł mieć również klawiaturę QWERTY, obsługiwać moduł Bluetooth 2.0 z EDR, transmisję danych w technologii Wi-Fi, posiadać moduł GPS oraz dedykowany układ odpowiadający za obsługę obliczeń graficznych.

W 2006 roku Google opracował również telefony w trzech różnych kształtach, które pracowały pod kontrolą procesora TI OMAP850. Oprócz tego wszystkie telefony posiadały również funkcjonalny ekran z wybieraniem numeru, ekran główny, aplikację do wiadomości, kontaktów oraz wczesną wersję przeglądarki internetowej. Obsługiwały one również komunikator Google Talk, pocztę Gmail, kalendarz, MMS-y, wątkowanie wiadomości SMS oraz pocztę w standardzie POP.

Źródło tekstu: The Verge     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~Paranoia  2012-04-27 09:52:32  host: public-gprs336424.centertel.pl

    To był jeden z kilku projektów. Trzeba o tym wspomnieć, bo zaraz się znajdą idioci mówiący, że to Apple jednak zaprojektowało pierwszy OS na nowe ekrany dotykowe(w sensie tej nowej generacji po starych PDA z WM), albo że Google nie miało pomysłu i skopiowało wygląd BB(qwerty Bar)... Piszę o tym bo już na kilku zagranicznych serwisach były wojny o to, że Google skopiowało Appla, albo odwrotnie... albo jednocześnie... albo od kogoś...

  • 0

    2. ~wojciech  2012-04-27 10:03:58  host: 213-238-84-211.adsl.inetia.pl

    "Wyposażony był w klawisze sprzętowe co oznacza, że ekran nie pozwalał na jego obsługę za pomocą dotyku." przepraszam bardzo, ale to zdanie jest bez sensu... jedno nie implikuje drugiego...

  • 0

    4. ~Ranbaryłka  2012-04-27 10:09:32  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Paranoia - historia wynalazków pokazuje jasno i klarownie, że takie same rozwiązania mogą się pojawiać niezależnie od siebie. Radio - które ma dwóch, a wg. niektórych i trzech ojców. Żarówka. Auto. Telewizja. Dlatego mnie nie dziwi, że dwie różne firmy mogły wpaść na podobne rozwiązanie. Staram wysilić swoje szare komórki, i przypomnieć sobie, który wynalazek był opatentowany przez dwóch różnych wynalazców, pracujących niezależnie od siebie, nie wiedząc o swoich pracach, w tym samym dniu.

  • -1

    5.  2012-04-27 10:52:27

    Taka prawda - od 2007 roku smartfony dzielą się na iPhony oraz podróbki dzieła Apple'a.

  • 0

    6. ~MST  2012-04-27 10:54:09  host: 98-89.ipartner.com.pl

    @3 Może i tak, chociaż inni też prawie wszystko kopiują bo co niby by mieli wymyślić za telefon? Albo dotykowy albo z klawiszami. Idąc dalej ktoś wymyślił kiedyś klawiaturę do komputera i mysz/gładzik i teraz wszyscy dranie i hieny kopiują ten pomysł jak by nie mogli wymyślić czegoś własnego :D.

  • 0

    7. ~MST  2012-04-27 10:56:45  host: 98-89.ipartner.com.pl

    A już nie wspomnę, że monitor ma kształt ipada a wiadomo, że prostokąt nie wymyślił jakiś tam grecki uczony czy inny tylko właśnie aple.

  • 0

    9. ~Ranbaryłka  2012-04-27 11:41:48  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Żarówka: 1838 – włókno węglowe żarzące się w próżni (Jobard) 1840 – drut platynowy żarzący się w próżni (Robert Grove) 1854 – pierwsze praktyczne wykorzystanie żarówki z włóknem ze zwęglonego bambusa do reklamy (Heinrich Göbel) 1860 – brytyjski patent na świecące włókno węglowe w bańce, z której wypompowano powietrze (Joseph Wilson Swan) 1878 – pierwsza nadająca się do praktycznego wykorzystania żarówka, patent brytyjski (Joseph Wilson Swan) 1878 – masowa produkcja żarówek w USA (Hiram Stevens Maxim utworzył United States Electric Lighting Company) 1879 – patent USA (Thomas Alva Edison) 1883 – po raz pierwszy na Mazowszu zastosowano oświetlenie elektryczne miało to miejsce w Markach w przędzalni spółki "Briggs & Posselt" 1890 – wolframowy żarnik (Aleksander Łodygin). Radio - patent uzyskał Nicola Tesla. Popow nie był sowietem, a Rosjaninem. Sowieci to od kraju rad.

  • 0

    10.  2012-04-27 11:45:20

    Akurat żarówkę to wynalazł Swan, a chyba jeszcze dwóch jakiś Kanadyjczyków też było przed Edisonem. Za to Edison zrobił sobie najlepszy marketing - jak wiadom kto ;)

  • 0

    11. ~  2012-04-27 12:07:57  host: 87-205-59-54.adsl.inetia.pl

    @10 Edison jest w ogóle znany z takich zagrywek. Zresztą nwet jak czegos nie ukradł, to przy opracowaniu czegoś przez swój zespół - wszystko przypisywał sobie.

  • 0

    12. ~  2012-04-27 13:04:01  host: adtg229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jakie w ogóle znaczenie ma nazwisko przy wynalazku? Na każde odkrycie tej cywilizacji pracowała ludzkość w przeszłości.

  • -1

    13. ~Lolek  2012-04-27 15:10:45  host: 212.160.172.70

    LOOP Wybacz ale musze ...TY KRETYNIE!!!!!! Co ty wypisujesz? Jestes szczęśliwym posiadaczem ajsrona? ŁAŁ ale czad;) To weź wsadź sobie go w D. I do 2107 r bądź jedeynym idiotą,który ma prawdziwy telefon ORYGINAŁ :0 hahahahahashahahzahahaha Co za bezmózg nie wierze...Szczerze prawie spadłem z krzesła;) Ale rozumiem ze masz też oryginalny telewizor monochromatyczny;) A kino domowe masz unitry? LOOOL IDIOTA z ciebie jakich mało;) Więc teraz LOOK at your House and tell me How many Fake Products you have? :):):) Pi.es mam też nadzieje ze masz w domu lampy naftowe a nie podróbki z freonem w jakiś szkłach;) HAHAHAHAHA żal mi ciebie bo taki byles mądry a sie okazało ze wszedzie sa "podróbki" o których mówisz a taki chciałeś byc unikatowy ;) I jeszcze mi sie cos fajnego przypomniało...Pamiętasz Parowozy? Bo domniewam ze jezdzisz teraqz tymi podrobionymi szybkimi pociągami na elektryke>? Nie razi cię jeżdzenie podrobioną a zarazem nowszą technologicznie kolejką? Ach jaki ty próżny ;) Pozdrawiam tych którzy właśnie kręcą z ciebie BK;) Bless

  • 0

    14. ~  2012-04-27 15:12:39  host: 87-205-59-54.adsl.inetia.pl

    @5 - zmień lekarstwa.

  • 0

    15. ~MST  2012-04-27 16:44:38  host: 98-89.ipartner.com.pl

    Jeśli chodzi o wynalazcę radia to wszystko zależy od tego czy wasz wykładowca przywędrował zza wschodniej granicy ;)

  • 0

    16. ~AdvocatusDiavoli  2012-04-27 17:17:44  host: 109.197.175.223

    @5. tez masz pomysly,skad je bierzesz?taka a nie inna budowe tel.kom.wymusza ergonomia,i jak slusznie ktos zauwazyl,niema zbyt wielkiego wyboru(klaw.lub dotyk,ew.glos,ale do pelnego ster.glosem jeszcze jakis czas minie)a tym samym i duzego pola manewru.mialem w rekach kilka dziwolagow(m in.serene) owszem sa bardzo ladne,prezentuja sie ekskluzywnie,ale nie wyobrazam sobie ich w normalnym uzytkowaniu na codzien,sa po prostu niewygodne.

Dodaj swoją opinię